SOUTĚŽE RSHb Čechy Východ
2.Národní HbLKrajská HbLMČR starších žákůPřebor mladších žákůPřípravkyMinipřípravkyŽeny

            

HOKEJBALOVÉ MS 2017

 

TURNAJE RSHB ČECHY VÝCHOD
ADRESA RSHB ČECHY VÝCHOD

Adresa RSHb Sídlo RSHb /kancelář:

RSHb Čechy Východ
K Vinici 1901
530 02  Pardubice

číslo účtu:
2200190661/2010

IČO: 22769111

 

Otevírací doba registračních pracovišť:

Pardubice (kancelář RSHb)

červen - červenec = zavřeno

Odloučené pracoviště:

Verměřovice č.p. 100

vždy po telefonické domluvě

(Eva Králová, tel. 773 781 140)

 

ADMINISTRACE SOUPISEK

Administrace soupisek
 

POJIŠTĚNÍ ČLENŮ ČMSHB

Pojištění členů ČMSHb

ARCHÍV SOUTĚŽÍ
ČTENÍ DOKUMENTŮ PDF

Logo Acrobat

Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

POČÍTADLO PŘÍSTUPŮ
TITULNÍ STRANA » Ligová komise pod novým vedením! Chci navázat na práci svého předchůdce, říká Shejbal
MS 2017 PARDUBICE

MS 2017 - vstupenky

HLEDEJ V ARCHIVU
ilustrační foto (foto: http://hokejbal-letohrad.rajce.idnes.cz/)

Ligová komise pod novým vedením! Chci navázat na práci svého předchůdce, říká Shejbal

Filip Červinka | 20.01.2017 15:01:08 | 483x

Výkonný výbor regionálního svazu se v sobotu 14. ledna pustil do společného rokování a z onoho jednání vzešlo hned několik bodů. Mezi nimi i informace o novém předsedovi ligové komise v podobě Pavla Shejbala, jenž tak nahradil Patrika Ticháčka. „Chtěl bych se zaměřit v jedné straně na snížení byrokracie spojené s jednotlivými zápasy, avšak na straně druhé důsledně kontrolovat plnění nařízení v propozicích jednotlivých soutěží,“ praví rázně Shejbal.  

V sobotu 14. ledna jste byl jmenován do funkce předsedy ligové komise. Jak se vaše spolupráce pro region vlastně „upekla“?

Do funkce předsedy LK RSHb ČV jsem byl jmenován už 13.10.2016, ale ta historie se začala „péci“ zhruba před třemi lety. Z nedostatku hokejbalových rozhodčích jsem byl osloven, jestli bych si občas nechtěl něco písknout. Já kývnul a tak to všechno začalo. Začal jsem pískat mládež, občas vypomohl s pořádáním mládežnických turnajů a loni na jaře mi Patrik (Patrik Ticháček – bývalý předseda LK) nabídl, jestli bych se nechtěl na hokejbalovém dění podílet trochu víc. Před sezónou 2016/17 jsem se tady stal členem LK a díky Patrikovu velkému časovému vytížení v regionálním hokejbale, jsem na podzim téhož roku postoupil na jeho post, post předsedy LK RSHb ČV.

 

Co předsedování ligové komisi vůbec obnáší, a věříte, že vše zvládnete na jedničku?

Když to vezmu hodně zkrátka, tak tato funkce obnáší dohled nad všemi soutěžemi regionu. Počínaje přihláškami jednotlivých týmů do soutěže, přes termínovou listinu, až po svolávání celé LK v případě, že sami zjistíme, nebo obdržíme vnější podnět na případné porušení propozic soutěže. A jestli to zvládnu? To se teprve uvidí.


Patrik Ticháček, odvedl pro náš region velké penzum práce!

 

S jakými cíli vstupujete do své pozice? Na co je třeba se nejvíce zaměřit?

Chtěl bych v první řadě navázat na práci svého předchůdce, protože si myslím, že Patrik pro náš hokejbalový region odvedl velké penzum práce, a byla by nesmírná škoda všechno, co se povedlo hodit za hlavu. Sám bych se pak chtěl zaměřit v jedné straně na snížení byrokracie spojené s jednotlivými zápasy, avšak na straně druhé důsledně kontrolovat plnění nařízení v propozicích jednotlivých soutěží.

 

Zaměřuje se ligová komise i na disciplinární provinění jednotlivých týmů, nebo se v nich alespoň participuje?

LK se zabývá pouze takovými podněty, které by mohly mít za následek opravu výsledku dosaženého na hřišti. Ostatní disciplinární provinění řeší Disciplinární komise.


Zavděčit se každému, je takřka nemožné

 

Z řad nejen regionálních klubů se neustále ozývá, že soutěže začínají příliš pozdě a končí tudíž v zimních měsících, kdy se třeba na plastu hraje dost obtížně. Co s tím? Dá se s tím vůbec něco dělat?

S tvorbou rozpisu je to dost obtížné. A zavděčit se každému, je takřka nemožné. Vezměte si příklad: Je-li v soutěži 10 týmů, musí každý odehrát 18 zápasů základní části a poté pro ty lepší následuje play-off. A nyní pojďme odzadu. Případné 5. finále musí být odehráno do konce května kvůli MS. Play-off je tříkolové přičemž každé kolo trvá 2 týdny. Z toho plyne, že základní část musí být dohrána do půlky dubna. To znamená, že nechceme-li hrát již únoru, zbývá nám na jaro pouze 6 hracích víkendů. Zbylých 12 se tedy musí odehrát na podzim. Začneme-li kvůli dovoleným a prázdninám na začátku září, tak se v půlce listopadu modlíme, aby si Martin se svým bílým koněm ještě chvilku užíval teploučko své stáje, neboť nám chybí odehrát ještě dvě kola.

 

Řešili jste na setkání výkonného výboru regionálního svazu něco ohledně domácího Mistrovství světa v Pardubicích a budete v nějaké funkci sám přítomen?

Neřekl bych zrovna, že jsme něco řešili, spíše jsme si o tom jen tak povídali. Předseda hokejbalového svazu Martin Komárek nám jen lehce nastínil, jak by vše mohlo probíhat a řekli jsme si něco málo o doprovodných akcích. Já sám se budu tohoto hokejbalového svátku samozřejmě také účastnit, vždyť pro mě, jako pro Pardubáka, takováto akce už asi blíž být nemůže.