4.turnaj ???,      8.5.2018

2200190661/2010

Pravidelná otevírací doba:

ČTVRTEK 16:00 - 19:00

Od 12. 4. 2018 bude matrika otevřená jen od 16:00 do 17:30, nebo po telefonické domluvě s Janou Nekolovou!

TITULNÍ STRANA » Led dal stopku dvěma zápasům 2.Ligy!
» 09:15 | Ježci HM-Svítkov Stars
» 09:30 | Sršni Svitavy-Autosklo PCE "bílí"
» 10:15 | SK Jihlava-Ježci HM
» 10:30 | Polička-Autosklo PCE "bílí"
» 11:00 | Svítkov Stars-Autosklo PCE "modří"

Jana Nekolová | 18.03.2018 22:51:22 | 670x

2.Liga, KHbL (doplněno) – V sobotu se otevřela brána jarní části sezony i pro druhou ligu, kterou však poznamenalo mrazivé počasí, jenž dalo stopku dvěma zápasům v Hradci Králové, kde se spolu měli utkat domácí královéhradečtí Piráti s pardubickými Autoskláři a Opočno se Svitavami. Nepříznivé počasí nezastavilo Ježky, aby vyhráli nad českotřebovskými Kohouty, kteří sice vyrovnali na 4:4, ale nakonec domácím podlehli. Mrazivý vítr poznamenal i zápas mezi chlumeckými Vrtačkami a svítkovskými Hvězdami, kterým domácí nadělili nepopulární desítku. Přeloučským Jestřábům zápas s Žamberkem bohužel žádné body nepřinesl. V neděli se dohrával zápas, ve kterém chlumecké Vrtačky nakonec po vyrovnaných dvou třetinách podlehly chrudimským Žolíkům, kteří rozhodli třemi góly ve třetí třetině.

2.LIGA

Sobota 17.3.2018

Ježci Heřmanův Městec vs. TJ Lokomotiva Česká Třebová 5:4 (2:0,0:0,3:4)

Nepříznivé počasí nezastavilo Ježky, aby vyhráli nad českotřebovskými Kohouty i díky tomu, že dokázali ustát a plnit do puntíku, to co si řekli v kabině. „Čekalo nás nelehké utkání s Českou Třebovou. Soupeř, který je zákeřný, rychlý, vždy má chuť po hře a těžko se proti němu prosazuje. To vše ale jsme podle mého dokázali ustát a plnili do puntíku to, co jsme si řekli v kabině. Od poloviny třetí třetiny, jsme ale zbytečně riskovali hloupými vyloučeními pro nás a to ohrozilo zisk teď už našich třech bodů. Suma sumárum se zápasem jsme byli celkem spokojeni a až na nepříznivé podmínky co se týče počasí, se ukázalo, že dokážou bojovat všechny tři lajny a o výsledek se umíme poprat i ve chvílích jako je nerozhodný stav utkání pár momentů před koncem z pozice týmu, který naposled inkasoval. Děkuji celému týmu za odvedený výkon a soupeři za odehrané utkání,“ zhodnotil zápas Jan Doležal.

Českotřebovští Kohouti i přesto, že vyrovnali, tak nakonec s domácími Ježky prohráli. „Začali jsme špatně. Nevím, jestli to bylo nekoncentrováním nebo špatným nastavením hlavy, že byly špatné podmínky. Tolik k první třetině. Ta byla opravdu tragická. Ve druhé třetině se naše hra trochu zvedla. Měli jsme tam několik šancí, bohužel jsme je neproměnili. Ke konci druhé třetiny nebyla naše hra zase dobrá. Ve třetí třetině jsme měli nějaké přesilovky, které nám trochu pomohli, dali jsme nějaké góly, dostali jsme se do hry, předvedli jsme nějaký charakter týmu, že na tom nejsme tak špatně. Vyrovnali jsme na 4:4 a krátce na to jsme inkasovali na 5:4 a byl konec,“ komentoval průběh zápasu kapitán Petr Dobrovský.

HbC Chlumec nad Cidlinou vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pce B 10:0 (5:0,2:0,3:0)

Mrazivý vítr poznamenal zápas mezi chlumeckými Vrtačkami a svítkovskými Hvězdami, kterým domácí nadělili nepopulární desítku. „Nepříznivé počasí málem zmařilo i náš domácí zápas a jenom díky Kyceltově traktůrku, pár pytlům posypové soli a odhodlání těsné větší poloviny týmu zápas odehrát jsme hřiště připravili pro regulérní průběh zápasu. Svítkovští měli evidentně problém se sestavou a do zápasu vstoupili se 6 hráči do pole a Outratovou v brance. Naštěstí netrvalo dlouho a dorazil jim zbytek hráčů z neúspěšného zápasu v Dobřanech. Tou dobou jsme už měli v zádech dvougólové vedení po zásazích Černého a Malého, které pokaždé krásným pasem vyslal Staněk. Hostům nepomohla ani změna v brankovišti a do konce třetiny jsme zvýšili náskok na komfortních 5:0. Vzhledem k našemu vedení a mrazivému větru tempo hry pomalu upadalo a zápas ztrácel na atraktivitě. Svítkov se nezmohl na odpor a nakonec si odvezl nepopulární desítku. Havlíčkovi v brance stačilo na čisté konto pouze 5 zákroků a tak jeho největší soupeři byli jet lag a zažívací problémy z dovolené. V zápase výborně zahrála 2.lajna a hlavně veterán Staněk svým uměním vyučoval všechny své mladší spoluhráče,“ popsal k zápasu Jan Skřivánek.

Sestava Chlumce: Havlíček – Hlaváček, Holman, Masopust, Erben, Novák, Filip Marek – Horák, Skřivánek, Kozák, Malý, Černý, Staněk, Pojar, Synek, Adam Marek

HC Jestřábi Přelouč B vs. SK Hokejbal Žamberk 1:2 (0:1,0:0,1:1)

Přeloučským Jestřábům zápas s Žamberkem bohužel žádné body nepřinesl. „Sobotní zápas s týmem ze Žamberku nám bohužel nepřinesl žádné body, i když bychom si je asi zasloužili. Střely na bránu byly vyrovnané na obou stranách. Celý zápas se hrálo tvrdě v poměrně rychlém tempu a chvílemi se zdálo, že soupeře nestíháme. Počítali jsme s tím, že bude chvíli trvat, než se naše hra v prvním zápase jarní části trochu srovná. Velkou část zápasu jsme ale dokázali držet se soupeřem krok a dobývali je v útočném pásmu. Na začátku třetí třetiny jsme prohrávali 2:0, ale poté se nám podařilo vstřelit jeden kontaktní gól. Přibližně v půlce třetí třetiny jsme se za stavu 2:1 stáhli na dvě lajny a následovaly i další nadějné šance, po kterých už ale žádný gól do soupeřovy brány bohužel nepadl. Musíme se pro příští zápasy poučit z některých našich chyb, být o krok blíže k soupeři, hrát s větší jistotou na míčku a zbytečně se ho nezbavovat,“ vysvětlil k zápasu Ondřej Kade.

Žamberk si odvezl z Přelouče i díky porci štěstí veledůležité tři body. „Za chladného počasí jsme v poměrně hojném počtu 17 lidí odjeli na zápas do Přelouče. Začátek zápasu nám vyšel. Byli jsme aktivnějším týmem a na hřišti si vytvořili převahu. Díky tomu nám byla odměnou úvodní branka Lyera. Poté se hra více vyrovnala. Druhá třetina byla plná nepřesností od obou týmů a hlavně její první polovina příliš atraktivní podívanou nepřinesla. Vytvářeli jsme si sice sem tam, stejně jako soupeř, nějaké příležitosti, ale nedokázali jsme soupeře dostat pod nějaký souvislejší tlak. Naštěstí pro nás se ale ve druhém dějství krásnou brankou prosadil Krejsa, když „hodil" míček zpoza brány za záda nic netušícího domácího brankáře. Ve třetí třetině měla hra podobný obraz. Několikrát nás podržel dobře chytající Šolc. Soupeřovi se ale přeci jenom podařilo po samostatném úniku snížit, ale to bylo z jeho strany naštěstí pro nás vše. V samém závěru, při soupeřově power-play, nám byla nabídnuta přesilová hra, takže vše nasvědčovalo klidnému závěru zápasu. Paradoxně jsme ale po individuálních chybách nabídli soupeři velkou šanci ke skórování a tak nakonec i s porcí štěstí jsme výsledek udrželi. Veledůležité 3 body jsme si tedy odvezli do Žamberku,“ vysvětlil k zápasu Jakub Krejčí.

KHbL

Neděle 18.3.2018

HbC Chlumec nad Cidlinou B vs. HBC Jokerit Chrudim 1:4 (1:1,0:0,0:3)

V neděli se dohrával zápas, ve kterém chlumecké Vrtačky nakonec po vyrovnaných dvou třetinách podlehly chrudimským Žolíkům, kteří rozhodli třemi góly ve třetí třetině.