1 : 1 (0:0,0:0,0:0)
Momentka ze zápasu (foto: David Kerschbaum)

Krutě, ale spravedlivě

Jiří Kozel | 10.04.2018 11:33:35 | 421x

Jak velí nadpis, tak by se dal charakterizovat zápas mezi Ježky a Letohradem. Rozhodující gól byl v tomto zápase vstřelen až 8 vteřin před koncem. To v druhém zápase mezi Autoskláři a Piráty bylo rozhodnuto již po první třetině a konečné skóre se zastavilo na 8:0.

Ježci Heřmanův Městec : SK Hokejbal Letohrad 3 : 2 (0:1,1:1,2:0), střely 34:23

Jiří Kozel (Ježci H. Městec): Zápas jako řemen. Po celé utkání jsme byli daleko aktivnější než soupeř. Naše koncovka však většinou mířila daleko od branky a pokud šla mezi tyče, tak kraloval letohradský brankář. O naší převaze nebylo pochyb, ale Letohrad umí přejít do rychlých protiútoků, ze kterých nám neustále zatápěl. Na začátku utkání jsme se navíc dopustili dvou faulů, které nás rozhodily a navíc jednu z nich soupeř využil. Rozhodně jsme nepropadali panice a tomu odpovídala i řeč o první přestávce, která měla hráče hlavně zklidnit a utvrdit v tom, že pokud budeme pokračovat v aktivním napadání, tak soupeře nakonec přetlačíme. Povedlo se nám vyrovnat zásluhou V. Vohralíka a věřili, že jsme letohradskou branku odčarovali. Bohužel další projektil skončil pouze na tyči a z protiútoku jsme inkasovali, když asi málokdo ví, kudy našemu brankáři míček nakonec do branky proskákal. I v druhé přestávce bylo na střídačce nebývalý klid a platilo to samé ujistit hráče, že hrajeme dobře a že ještě přidáme v napadání. A pak to přišlo: v Letohradě jsme vyrovnali gólem z půlky u nás na Ježkovce gólem z poza branky, když D. Synek použil opět svoji přihrávku kterou mu vytýkám, a to zcela bez podívání někam prudce před branku a ejhle, brankář Jelenů si balónek nešťastně srazil za svá záda. Naše chuť po vítězství se zvýšila a tlačili na rozehrávku soupeře ještě víc. Párkrát se osmělil i soupeř a i náš brankář musel vytáhnout pár zákroků, které nás udrželi ve hře. Po sérii oddechových časů to přišlo. Po dvou střelách vedle se za brankou zmocnil míčku V. Vohralík našel J. Pilaře a ten rozvlnil síť za letohradským brankářem. Letohrad byl zklamaný, ale za 8 vteřin dokázal ještě ohrozit naši branku a jen taktak, že jsme tomu odolali. Za mě to byl opět jeden z nejlepších zápasů, který jsme sehráli vynikající soupeř, který s námi trošku krutě, ale já říkám spravedlivě prohrál.“

Sestava (Ježci): Páv – Kozel, Čapka, Musílek, Dufek, Šmíd, Vohralík, Pilař, Málek, Jožák, Daníček, Baumgartner, Synek

Sestava (Letohrad): Vacek, Netušil – Bečka, Cibulka, Halbrštátová, Kalousková, Kerschbaum, Kerschbaumová, Lux K., Lux T., Maixner, Šmídek, Tomeš, Zářecký

HBC Autosklo HAK Pardubice : HBC Hradec Králové 1988 8 : 0 (4:0,0:0,4:0)

Autosklo HAK Pardubice dokázalo hned v úvodní třetině odskočit na rozdíl čtyř gólů. Ve třetině druhé srovnal Hradec, alespoň částečně krok, když ani jednou neinkasoval, ale ve třetině třetí Pardubice přidali další čtyři kousky a Hradec si připsal další jarní prohru.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice : HC Jestřábi Přelouč – odloženo

Na žádost Přelouče se zápas přeložil s ohledem na nízký počet hráčů.