4.turnaj ???,      8.5.2018

2200190661/2010

Pravidelná otevírací doba:

ČTVRTEK 16:00 - 19:00

Od 12. 4. 2018 bude matrika otevřená jen od 16:00 do 17:30, nebo po telefonické domluvě s Janou Nekolovou!

» 09:15 | Ježci HM-Svítkov Stars
» 09:30 | Sršni Svitavy-Autosklo PCE "bílí"
» 10:15 | SK Jihlava-Ježci HM
» 10:30 | Polička-Autosklo PCE "bílí"
» 11:00 | Svítkov Stars-Autosklo PCE "modří"
» 14:30 | -
Momentka ze zápasu (foto: Lucie Kozlová)

Konečně jarní kolo

Jiří Kozel | 27.03.2018 12:12:12 | 342x

Ačkoliv se letos starší žáci sešli již podruhé, tak poprvé se jednalo o kolo, které lze nazvat jarní. Toto kolo přineslo dva celkem jednoznačné zápasy, když si Svítkov v souboji o první místo poradil s Autosklem 6:0 a Ježci vyprovodili Hradec Králové 7:0. Daleko větší drama přineslo utkání v Letohradě, kde Jestřábi mocně sahali po bodech, ale nakonec jim všechny tři protekly mezi prsty.

HBC Autosklo HAK Pardubice : HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 0 : 6 (0:1,0:2,0:3), střely 20:34

Polabinské hřiště přivítalo souboj o první příčku a bylo to znát i kolem hřiště, když si většina rodičů tuto podívanou nenechalo utéct a hojně navštívili tento zápas.

Facebook Autosklo: „Zápas mezi domácím Autosklem a hostujícími Stars, dopadl lépe pro soupeře, který zasadil 6 přesných zásahů do domácí branky. Tímto výsledkem získal Svítkov 3 bodový náskok v tabulce.
Mnoho fanoušků očekávalo výsledkově vyrovnanější zápas, bohužel domácím se nepodařilo vstřelit jedinou brankou.“

Martin Hlavsa (Svítkov): „Už od rozcvičky byli kluci maximálně koncentrovaní a nahecovaní s cílem vyhrát tento důležitý zápas. Zpočátku zápasu se hrála opatrná bitva, kdy nikdo nechtěl udělat první chybu. Možná více ze hry měly Polabiny, ale naše obrana byla pozorná. Ve dvanácté minutě vyslal skvělou nahrávkou Matyáš Bláha do úniku kapitána Lukáše Novotného a ten se nemýlil. Tento důležitý okamžik nám dodal klid na hokejkách a postupem času jsme získávali vice ze hry. Ve druhé třetině jsme lehce proházeli útočné dvojice a ke Kubovi Vojtěchovi posunuli naší novou jarní posilu z Hradce Králové Kubu Rakovského. Lajna Kubíčků se dokázala dvakrát prosadit, když dvě branky vstřelil Vojtěch. Místy jsme měli až drtivý tlak ale více branek se nám bohužel vstřelit nepodařilo. Před třetí třetinou jsme vyztužili obranu a snažili se poctivě bránit nadějné vítězství a čekat na rychlé protiútoky, kdy již Pardubice musely otevřít hru. To se povedlo ve 35. minutě, kdy opět po souhře K+K vstřelil po nahrávce Vojtěcha svůj první gól v dresu Stars Kuba Rakovský (tým se již těší na zápisné v podobě dobré buchty z Královéhradeckého kraje). V závěru dva góly přidal Lukáš Novotný a pečetil tak svůj hattrick. V brance parádní a profesionální výkon podal Jirka Šťovíček, který držel svůj tým celý zápas a získal svou první nulu v sezóně ve starších žácích. Pochvala patří pro celý tým. Všichni si plnili na 100% taktické pokyny a odvedli parádní práci! V sobotu jsme se radovali my, ale příště to může být jinak, a proto i nadále budeme pracovat a chtít se neustále zlepšovat. Nechceme usnout na vavřínech.“

Sestava (Svítkov): Šťovíček, Šídlo - Malý, Gregor, Korbel, Drozd, Shejbal, Bláha, Novotný L., Novotný Š., Vojtěch, Janíček, Rakovský, Hemžský, Brož

SK Hokejbal Letohrad : HC Jestřábi Přelouč 4 : 3 (2:0,1:1,1:2), střely 38:28

Martin Šmíd (Přelouč): „Domácí na nás vlétli a byli v první třetině aktivnější, tím si vytvořili zřejmě rozhodující náskok. My jsme hru poté vyrovnali a zle zatápěli domácímu brankáři. Vyrovnaný zbytek utkání už domácí udrželi i přes naši power-play a závěrečnou šanci. Bod byl blízko, škoda, jedeme dál. Opět musel do brány Merta, ale potřebujeme ho v poli. Teď budeme trápit favority.“

Ježci Heřmanův Městec : HBC Hradec Králové 7:0 (1:0,3:0,3:0)

Ježky v prvním kole zasáhla celkem velká absence hráčů a schytali, tak celkem vysoký debakl na hřišti Autoskla. Kompletní sestava si však chtěla na Ježkovce dokázat, že hokejbal umí a hned od začátku začali udávat tempo zápasu. Hradec Králové v menším počtu hráčů připravili ve středním pásmu obranný val, na který však Ježci postupem času nacházeli recept a postupně navyšovali skóre. Piráti po ztrátě svého nejlepšího hráče to budou mít jistě hodně těžké, ale rozhodně se nechtějí vzdát a chtějí dokázat, že i bez něho se pokusí sebrat některému z dalších soupeřů body.