SOUTĚŽE RSHb Čechy Východ
2.Národní HbLKrajská HbLMČR starších žákůPřebor mladších žákůPřípravkyMinipřípravkyŽeny

            

TURNAJE RSHB ČECHY VÝCHOD
ADRESA RSHB ČECHY VÝCHOD

Adresa RSHb Sídlo RSHb /kancelář:

RSHb Čechy Východ
K Vinici 1901
530 02  Pardubice

číslo účtu:
2200190661/2010

IČO: 22769111

 

registrace a matrika

(odkaz na stránku s informacemi)

ADMINISTRACE SOUPISEK

Administrace soupisek
 

POJIŠTĚNÍ ČLENŮ ČMSHB

Pojištění členů ČMSHb

ARCHÍV SOUTĚŽÍ
ČTENÍ DOKUMENTŮ PDF

Logo Acrobat

Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

POČÍTADLO PŘÍSTUPŮ
TITULNÍ STRANA » Kometa v prvním semifinále s Karvinou vyhasla, ale stav série vyrovnala!
MS 2017 PARDUBICE

MS 2017 - vstupenky

HLEDEJ V ARCHIVU
autor: web SK Kometa Polička (foto: Web SK Kometa Polička)

Kometa v prvním semifinále s Karvinou vyhasla, ale stav série vyrovnala!

Filip Červinka | 03.05.2017 20:38:43 | 675x

I. NHbL - O minulém víkendu odstartovaly semifinálové souboje druhé nejvyšší soutěže v tuzemsku. Mezi čtyřku nejlepších prvoligových mančaftů se probojovala Kometa z Poličky jakožto jediný východočeský zástupce z onoho kvarteta. Hráči Komety narazili na ještě loni extraligový mančaft z Karviné, který se hned v prvním střetnutí prezentoval gólovým uragánem a obral Poličku o první bod. Kometa se ale zdravě nahněvala a ve druhém semifinálovém duelu brala důležité vítězství zajišťující nerozhodný stav série 1:1 na zápasy.

1. zápas semifinále play off 1.NHbL:

SK Kometa Polička vs. HbK Karviná 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Střely: 28:35, vyloučení: 3:4, využití přesilovek: 1:0, oslabení: 0:0.
Stav série: 0:1.

Kometa nevstoupila do semifinálové série druhé nejvyšší soutěže pravou nohou a po úvodní patnáctiminutovce ztrácela na svého protivníka z Karviné dva góly! V prostřední části se její ztráta ještě prohloubila a ve třetí periodě jenom korigovala neblahý výsledek trefou z přesilové hry. V prvním zápase bylo všechno špatně. Pozdě jsme přistupovali k hráčům a soupeře nechali střílet. Karviná má spoustu kvalitních střelců, což se v tomto utkání jen potvrdilo,“ přiznává pilíř obranných řad Poličky Josef Hejtmánek.

Robustní obránce se střelou jako kůň nastupoval v letošní sezoně také v CCM Extralize za Letohrad. Hráči Karviné mají taktéž bohaté zkušenosti z nejvyšší soutěži v České republice, vždyť ještě v loňském ročníku v ní nastupovali a neprezentovali se vůbec špatnými výkony. To ostatně potvrdili hned v prvním semifinálovém duelu na půdě východočeské družiny z Poličky. Kometa se snažila využít svých příležitostí, málo jich nebylo, ale ujala se jenom jedna. „My jsme si sice také vypracovali nějaké šance či střely, ale netrefovali jsme bránu, hodně toho šlo od nás nad nebo vedle. Nebyl to od nás kvalitní výkon hodný semifinále,“ mrzí Josefa Hejtmánka.


Není důvod skládat v Karviné zbraně kvůli povrchu! hlásí Josef Hejtmánek


2. zápas semifinále play off 1.NHbL:

SK Kometa Polička vs. HbK Karviná 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Střely: 32:21, vyloučení: 3:8, využití přesilovek: 2:0, oslabení: 0:1.
Stav série: 1:1.
 

Druhé klání přineslo úplně jiný obraz hry než to předešlé. Kometa se od prvních minut do svého soupeře napevno zakousla a po dvou třetinách vedla o dvě branky! „Do druhého zápasu jsme nastoupili s úplně jiným odhodláním. Od začátku jsme soupeři nedávali možnost ke střelbě či žádné větší šanci,“ zdůrazňuje obránce s tvrdou střelou Josef Hejtmánek. „Poctivě jsme se vraceli a obsazovali hráče, z toho poté pramenila podrážděnost hostí a jejich vyloučení, které jsme potrestali,“ upozorňuje Hejtmánek na fakt, že Kometa v zápase využila dvě přesilové hry!

Hosté z moravskoslezského kraje v utkání byli nesčetněkrát vyloučení a to hrálo Kometě do karet. „Karviná byla podrážděná a my jsme si ukázali, jak hrát, a co na ni platí. Tak jak v prvním zápase byl lepší soupeř, ve druhém jsme byli lepším týmem my,“ dodává s potěšením v hlase Josef Hejtmánek. Série pokračuje již tento víkend na půdě Karviné, která má tak v rozhodujících duelech o postup do finále výhodu domácího prostředí!
„Pro nás to bude hodně těžké, na asfaltovém povrchu se nám moc nedaří, ale rozhodně si tam jedeme minimálně pro jedno vítězství,“ hlásí odhodlaně Hejtmánek. „Když zopakujeme hru z druhého domácího utkání, tak máme velkou šanci na úspěch. Není důvod skládat zbraně kvůli povrchu, Dobřany v Karviné taky uhrály vítězství,“ ničeho se nebojí Josef Hejtmánek.