SOUTĚŽE RSHb Čechy Východ
2.Národní HbLKrajská HbLMČR starších žákůPřebor mladších žákůPřípravkyMinipřípravkyŽeny

            

TURNAJE RSHB ČECHY VÝCHOD
ADRESA RSHB ČECHY VÝCHOD

Adresa RSHb Sídlo RSHb /kancelář:

RSHb Čechy Východ
K Vinici 1901
530 02  Pardubice

číslo účtu:
2200190661/2010

IČO: 22769111

 

registrace a matrika

(odkaz na stránku s informacemi)

ADMINISTRACE SOUPISEK

Administrace soupisek
 

POJIŠTĚNÍ ČLENŮ ČMSHB

Pojištění členů ČMSHb

ARCHÍV SOUTĚŽÍ
ČTENÍ DOKUMENTŮ PDF

Logo Acrobat

Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

POČÍTADLO PŘÍSTUPŮ
TITULNÍ STRANA » Kometa uhájila druhé místo, Jestřábi poslali Chlumec do druhé ligy!
MS 2017 PARDUBICE

MS 2017 - vstupenky

HLEDEJ V ARCHIVU
SK Kometa Polička (foto: web Kometa Polička)

Kometa uhájila druhé místo, Jestřábi poslali Chlumec do druhé ligy!

Filip Červinka | 12.04.2017 11:35:48 | 541x

1.NHbL - Druhá nejvyšší soutěž v České republice má za sebou poslední zápasy v základní části. K vidění byly hned dva derby duely, v nichž se více dařilo Kometě, která přetlačila českotřebovskou Lokomotivu a ta bude ještě bojovat o záchranu prvoligové příslušnosti. Jestřábi z Přelouče pak „uklovali“ chlumecké hokejbalisty, kteří tak sestupují zpátky do regionální druhé ligy. Svítkov předvedl odhodlaný výkon na půdě vítěze základní části a naznačil tak, že je na play off dobře nachystaný!  

Neděle 9.4


1. Národní hokejbalová liga:

 

SK Kometa Polička vs. TJ Lokomotiva Česká Třebová 2:1 ss (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Schauer (Štefka M., Hejtmánek D.), Rozh. náj. Štefka M. – 15. Hynek (Válek).
Střely: 33:20, vyloučení: 1:1, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0, diváků: 65.

Východočeské derby jako hrom přinesl na závěr základní části a duel mezi Kometou a českotřebovskou Lokomotivou. Od začátku se otěží zápasu chopili hráči Poličky, ale do vedení šli překvapivě hosté z České Třebové, kteří vteřinu před koncem úvodní patnáctiminutovky slavili přesnou trefu Hynka. V prostřední části se ale domácí Kometě podařilo vyrovnat a následně se rozhořel nelítostný boj o každý kousek plastového povrchu. Utkání nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, v nichž si lépe vedla Kometa a její technický mág Matěj Štefka. Polička tak míří do čtvrtfinále play off z druhého místa a střetne se v dalším regionálním derby s obrozeným Svítkovem! Lokomotiva si zahraje o udržení v 1. lize.

Sestava Poličky: Janco (Novák) – Anýž, Dvořák, Geba, Hejtmánek J., Hnát – Hejtmánek D., Holec, Hubáček, Kašpar, Mikulčák, Schauer, Štefka F., Štefka M., Tobiáš J., Tobiáš O.

Sestava České Třebové: Sterenčák – Broulík, Dobrovský, Procházka, Ryvka – Doubrava, Hynek, Jiruše, Kvasnička, Sláma, Stloukal, Švec M., Tomeš, Válek.

 

HC Jestřábi Přelouč vs. HbC Chlumec nad Cidlinou 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Raška (Štefanský), 18. Moravec (Svoboda, Vlk), 20. Příhoda (Hejhal, Horák).
Střely: 19:20, vyloučení: 14:14, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0, diváků: 95.

Jestřábi z Přelouče se chtěli před východočeským derby o všechno vyhnout baráži respektive bojům o prvoligovou záchranu. Proti Chlumci vyrukovali zodpovědně ze zabezpečené obrany a svého protivníka trestali. „Dnešní utkání jsme sehráli přesně tak, jak jsme si přáli, tedy poctivě odzadu s nasazením odpovídajícím důležitosti utkání,“ měl po utkání radost gólman Petr Brykner, jenž za svá záda nepustil ani jeden z dvaceti chlumeckých projektilů.
Chlumec rozhodně nic nevzdával a sváděl s Přeloučí celkem vyrovnanou partii, vždyť mu šlo o vyhnutí se přímému sestupu z druhé nejvyšší soutěže v tuzemsku! Ten ho ale nakonec neminul. „Byli jsme poměrně aktivní a naše poměry i produktivní. Závěr sezony byl pro nás takovým malým play-off ve kterém šlo opravdu o vše a každý gól mohl rozhodnout o osudu celé sezony a tak se nám všem opravdu ulevilo a máme radost, že to dobře dopadlo a my můžeme slavit záchranu,“ oddechl si strážce jestřábí svatyně Petr Brykner.

Sestava Přelouče: Brykner (Dvořáček) – Čapek, Hejhal, Horák, Kazimír D., Kazimír M., Menc, Michetschläger, Moravec, Mucha, příhoda, Raška, Stoklasa, Svoboda, Šmíd, Štefanský, Vlk, Vorba.

Sestava Chlumce nad Cidlinou: Kycelt – Doležal, Erben P., Holman, Kosina, Marek, Masopust, Matys, Novák – Černý, Erben M., Horák, Kralovič, Malý, Pojar, Ryba, Skřivánek J., Skřivánek T., Šanda.


SHC Opava vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Střely: 41:26, vyloučení: 3:5, využití přesilovek: 2:0, oslabení: 0:0.

Svítkov vstoupil do posledního zápasu základní části a generálky na play off velice dobře. Vítěze základní části zatlačil v jeho obranném pásmu, ale gól z toho nepadl. Slezané se naopak od druhé třetiny rozjeli na maximum a přetlačili svítkovské hokejbalisty v přesilovkách. „Od půlky první třetiny jsme vzali za otěže zápasu my a tlačili na branku hostů. Skvělý Mroviec byl však proti a dělal nám velké problémy,“ smekal poklonu gólmanovi Svítkova jeho protějšek Jonáš Grufík. „Nakonec jsme ale dokázali vstřelit první branku, která nás uklidnila. Byl to přesně zápas play off a jsem rád, že nás Svítkov tak dobře prověřil,“ potěšilo brankáře Opavy Jonáše Grufíka.


Dvojice pro čtvrtfinále play off 1. ligy:


Čtvrtfinálové série se hrají na dva vítězné zápasy, začíná se tak paradoxně na hřištích hůře postavených celků po základní části. Od semifinále se pak hrají série klasicky na tři vítězné duely a začíná se na kolbištích lépe postavených celků. Jisté je, že východočeský celek do semifinále mezi čtyři nejlepší týmy 1. ligy postoupí, jelikož se ve čtvrtfinále rozhoří v jedné sérii východočeský derby!


SHC Opava (1.) vs. HBC Rondo Teplice (8.)
SK Kometa Polička (2.) vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice (7.)
HbK Karviná (3.) vs. TJ Snack Dobřany (6.)
TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec (4.) vs. Jungle Fever Kladno (5.)