0 : 20 (0:11,0:5,0:4)

V dané sezóně nebylo dosud odehráno žádné utkání.

Autosklo x Prachovice (foto: Jana Nekolová)

Jana Nekolová | 16.04.2017 22:25:29 | 1111x

2.NHbL – V sobotu se odehrály poslední zápasy základní části druhé národní hokejbalové ligy, ve kterých královehradečtí Bandité doma porazili chrudimské Žolíky. Přeloučským Jestřábům chyběl náboj do hry a chuť běhat, na rozdíl od domácích českotřebovských Kohoutů, kteří zaslouženě vyhráli a tím si na poslední chvíli vybojovali postup do playoff. Zápas mezi domácími Autoskláři a Prachovicemi byl rozhodnul už na začátku druhé třetiny a Prachovice tak sestupují do KHbL. Ježci dobře začali, ale pak nechali Svitavy vyrovnat, poté však už vzali otěže zápasu do svých rukou a nedali Svitavám žádnou šanci, ty tak budou bojovat v baráži o udržení v 2.NHbL. Nečekaně jednoznačným výsledkem skončil zápas Opočna s Deltou, která se nechala vyškolit od Opočna oku lahodícím kombinacím a nevyhnula se potupné desítce.

HBC Banditi Hradec Králové vs. HBC Jokerit Chrudim 4:3 (0:1,3:0,1:2)

Střely na branku: 26:34, Vyloučení: 2:1, Přesilovky: 1:2, Využití: 1:0, V oslabení: 0:0

Královehradečtí Bandité v posledním zápase základní části porazili doma ve vyrovnaném zápase chrudimské Žolíky.

TJ Lokomotiva Česká Třebová B vs. HC Jestřábi Přelouč B 5:0 (2:0,2:0,1:0)

Střely na branku: 33:24, Vyloučení: 3:1, Přesilovky: 1:3, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

Českotřebovští Kohouti vyhráli jednoznačně nad přeloučskými Jestřáby a díky výsledkům ostatních utekli v posledním kole hrobníkovi z lopaty a poskočili na poslední postupovou příčku pro play off, čímž si splnili dílčí cíl - vyhnout se sestupu nebo baráži. „Minulý víkend jsme sice bodovali, ale přesto jsme se propadli na samotné dno tabulky. Podle toho jsme přistoupili k poslednímu zápasu základní části. Sestavu jsme vhodně doplnili na všech postech. V úvahu nepřicházelo nic jiného než plný bodový zisk a zároveň jsme museli na dálku fandit Ježkům a Autosklu. Začátek byl nervózní, zmatkovali jsme, zbytečně jsme zbavovali míčku a hra byla celkově taká nic moc. Na straně hostí bylo v sestavě několik mladých hráčů s košíkem, kteří zkušenosti nahrazovali bojovností a pohybem. Po prvních dvou brankách jsme se uklidnili a hrálo se nám lépe. V druhé třetině jsme vstřelili další dvě branky a v klidu jsme si došli pro zasloužené tři body. Díky tomu a výsledkům ostatních jsme utekli v posledním kole hrobníkovi z lopaty a poskočili na poslední postupovou příčku pro play off, čímž jsme splnili dílčí cíl - vyhnout se sestupu nebo baráži. Všem hráčům patří velký dík,“ komentoval průběh zápasu trenér Michal Broulík.

Sestava Č.Třebové: Sterenčák (Novotný) - Dobrovský, Šustek, Zeman L., Broulík, Laštovica, Truhlář, Fúzik, Doubrava, Řehák, Jiruše, Kvasnička, Němec, Čapek, Nekvinda, Smutný, Verner

Branky Č.Třebové: 11:15 Němec (Kvasnička), 14:15 Kvasnička (Smutný), 19:31 Fúzik (Řehák), 23:46 Doubrava (Fúzik, Řehák), 42:42 Němec (Jiruše)

Přeloučským Jestřábům chyběl náboj do hry a chuť běhat, na rozdíl od domácích českotřebovských Kohoutů, kteří zaslouženě vyhráli a tím si vybojovali postup do playoff. „Do Třebové jsme jeli s vědomím, že se v tabulce už nemůžeme posunout nahoru ani dolu. Naopak domácím šlo, v případě výhry, o možný postup do play-off, nebo v případě prohry o sestup. Tyto aspekty byly na hřišti hned od začátku znát. Domácí k zápasu přistoupili mnohem zodpovědněji a od samého začátku nás přehrávali ve všech herních situacích. V našem týmu absolutně chyběl náboj do hry a chuť běhat. Bohužel tato situace trvala po celý zápas a tak konečný výsledek je přesným obrazem hry. Domácí zaslouženě vyhráli a tím si vybojovali postup do play-off. Tímto jim gratuluji a přeji hodně úspěchů v další fázi soutěže,“ popsal zápas Michal Drápalík.

HBC Autosklo-H.A.K. Pce B vs. SK Prachovice 16:2 (3:0,6:1,7:0)

Zápas mezi domácími Autoskláři a Prachovicemi byl rozhodnul už na začátku druhé třetiny, hattrickem se blýskli Veselík, Hackenberg a Dvořák. „Práchovice patří vždy k těm nepříjemným soupeřům a i proto mě překvapil hladký průběh zápasu, na konci první a hlavně na začátku druhé třetiny bylo po zápase. Góly padali jak na běžícím páse a hosté byli spíš odevzdaní, než bojovní. Díky tomu byl i náš přístup k obraně laxní, čehož dokázali Práchovice dvakrát využít. Zápas se stal honbou kluků za hattrickem a body, což mu ubralo na hokejbalové kráse. Tři body jsou naše a teď je důležité připravit se na play off,“ shrnul průběh zápasu trenér Michal Křemenák.

Sestava a branky Autoskla: Třináctý Jakub – Turyny Michal (0+1), Ryba Jakub, Podařil Radim (1+3), Barva Jan (0+3), Korel Stanislav (0+2), Staněk Daniel, Žouželka Michal (SD) (2+3), Kosař Daniel (0+2), Šimek Michal (2+2), Veselík Michal (3+1), Hackenberg Tomáš (3+2), Dvořák Jakub (3+1), Bucek Jiří (MD) (2+2)

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

Ježci Heřmanův Městec vs. 1.HBC Svitavy 10:3 (2:0,4:2,4:1)

Ježci dobře začali, ale pak nechali Svitavy vyrovnat, poté však už vzali otěže zápasu do svých rukou a nedali Svitavám žádnou šanci. „Od utkání jsme v prvních chvílích nevěděli, co čekat. Začali jsme mnohem aktivněji než hosté a to se odráželo na průběhu utkání, kdy jsme odskočili hned o dvě branky. Ačkoliv se mohlo zdát, že budeme mít zbytek zápasu jasně pod kontrolou, tak tomu tak nebylo a Svitavy svojí bojovností srovnali na 2:2 během jedné minuty hry. To na štěstí pro nás, ale nemělo dlouhé trvání a zápas jsme od té to chvíle jasně režírovali my. Výsledek 10:3 pro Ježky myslím mluví za vše,“ vysvětlil k zápasu Jan Doležal.

Svitavy přijely s odhodláním vyhrát, ale to se jim s Ježky nepodařilo a opět je tak po roce čeká boj o záchranu. „K rozhodujícímu zápasu jsme odjížděli s odhodláním vyhrát. Ale opak byl pravdou, už od první třetiny nás domácí k ničemu nepustili a jen protože náš brankář nás držel, jsme po první třetině prohrávali jen o dvě branky. Ve druhé třetině jsme dokázali ještě srovnat na  2:2, ale potom jsme úplně přestali hrát a soupeř velice rychle rozhodl o výhře. Třetí třetina se už dohrávala pouze z povinnosti. Soupeř si na nás nacvičil různé kombinace na play off a v pohodě si dokráčel pro vítězství. Z našeho pohledu takhle se o play off nebojuje, a proto nás po roce čeká opět boj o záchranu, na který se připravíme a pokusíme se udržet příslušnost pro 2.NHbL i v příští sezoně,“ zhodnotil průběh zápasu trenér Miroslav Bílý.

Sestava Svitav: Beneš M. - Bílý L., Šmehlík P., Mifek K., Kolář J. - Stloukal P., Dobiáš P., Petr T., Kolena J., Vodvárka P., Sokol L., Kříž B., Makas J., Kadlec O.

HBC Rangers Opočno vs. Delta Pardubice 10:0 (0:0,6:0,4:0)

Nečekaně jednoznačným výsledkem skončil zápas Opočna s Deltou, kterou domácí deklasovali 10:0. Utkání, které přineslo nečekaně jednoznačný výsledek. Hosté z Pardubic dorazili tradičně se 3 kompletními útoky a i my jsme tentokrát mohli hrát na 3 lajny, což se nám stalo podruhé v sezoně a trochu nás to vyvádělo z tempa. Na gól se čekalo až do 2. třetiny, kdy jsme rozpoutali kolotoč v obraně Delty a bylo z toho 6 branek. Delta byla celkem bezzubá, takže oba naši gólmani si mohli připsat nulu.

Branky: Tovtík, Hudeček, Kania Dominik a Řehák Jan vsítili po 2 brankách a zbývající 2 vstřelili Śkoda a Hajník. Nyní nás již čeká play off. V něm se utkáme s hradeckými Bandity. Hraje se na 3 vítězná utkání. Začínáme doma v sobotu 22.4. od 16 h a 2. zápas hned v neděli od 11 hodin,“ okomentoval zápas vedoucí týmu Josef Kovaříček.

Delta se nechala vyškolit od Opočna oku lahodícím kombinacím a nevyhnula se potupné desítce. „Domácím jsme byli rovnocenným soupeřem pouze v první třetině, která skončila bez gólu. Od druhé části jsme na velkém hřišti nestíhali fyzicky, soupeř nás několikrát oku lahodící kombinací doslova vyškolili. V závěru jsme bohužel nevyhnuli potupné „desítce",“ popsal průběh zápasu Jaroslav Nečas.
Sestava Delty: Kaván - Filip, Šováň - Riedel, Macháček - Michal, Kopecký - Kohoutek, Novotný, Jurga - Maixner, Stránský, Švihlík - Shejbal, Borovec, Bílek