2 : 1 ss (0:0,0:0,0:0-1:0)
Ježci - Hradec (foto: Alena Čížková)

Kohouti porazili v nájezdech Chlumec! Ježci vlétli na Piráty ve velkém stylu

Jana Nekolová | 22.10.2017 23:14:29 | 814x

2.Liga – V sobotu se odehrálo sedmé kolo druhé ligy, ve kterém se spolu utkaly týmy, které ještě v loňské sezóně brázdily první ligu, a toto kvalitní utkání nakonec rozhodly až nájezdy, ze kterých se  radovali domácí českotřebovští Kohouti. Ježci předvedli dobrý výkon a královehradecké Piráty doma porazili, ale pořád mají, co zlepšovat. Domácí pardubičtí Autoskláři vlétli na svého oslabeného soupeře z Opočna hned od začátku zápasu a postupně navyšovali skóre, které se zastavilo až na jedenácti gólech a přeloučští Jestřábi odešli z utkání s domácími svítkvskými Hvězdami bez bodu.

TJ Lokomotiva Česká Třebová vs. HbC Chlumec nad Cidlinou 2:1ss (0:0,1:1,0:0-1:0)

Kvalitní utkání mezi týmy, které ještě v loňské sezóně brázdily první ligu, rozhodly až nájezdy, ze kterých se nakonec radovali domácí českotřebovští Kohouti. „Potkaly se dva týmy, které ještě loni hrály 1. ligu a myslím si, že to bylo vidět. Bylo to kvalitní utkání. Oba týmy hrály opatrně ze zajištěné obrany, aby neudělaly chybu. Byly si vědomi toho, že jeden, dva góly můžou rozhodnout zápas. Soupeř byl možná o trochu lepší než my, takže to, že to byla po 45 minutách remíza, bylo podle mě spravedlivé. Nájezdy jsou loterie a jsme rádi, že jsme je zvládli lépe a máme dva body,“ zhodnotil zápas Petr Kvasnička.

Chlumecké Vrtačky nerozhodly zápas s domácími českotřebovskými Kohouty v základní hrací době a věnovaly tak bonusový bod navíc domácím. „Souboj dvou loni ještě účastníků první ligy nabídl první dvě naprosto vyrovnané třetiny. Domácí šli v první části do vedení a bezchybně bránili. V druhé části jsme zvýšili tlak a Horák z protiútoku přehodil špatně vyběhnuvšího brankáře domácích. Třetí třetina se hrála jenom před brankou domácích a škoda naší nízké produktivity v zakončení. Zápas jsme měli rozhodnout v základní hrací době, což se nám nepovedlo a věnovali tím bonusový bod navíc pro domácí. S výkonem jsme byli spokojeni, zápas měl dobrou úroveň a škoda ztracených dvou bodů,“ komentoval průběh zápasu Jan Skřivánek.

Ježci Heřmanův Městec vs. HBC Hradec Králové 1988 B 5:2 (1:0,2:2,2:0)

Ježci předvedli dobrý výkon a královehradecké Piráty doma porazili, ale pořád mají, co zlepšovat. „Čekala nás tak trochu řekl bych neznámá v podání hokejbalistů B týmu z Hradce Králové. Podle začátku hry se odvíjel zápas. Nasadili jsme tempo hry a donutili soupeře tempo dodržovat. Dát rychlé góly a rozhodnout zápas, ale nebylo vůbec nic jednoduchého. Až do chvíle kdy sniper Novelinka do slova vystřelil míček z hole nad rameno gólmana soupeře. Zápas byl, ale stále vyrovnaný a stav na tabuli tomu úplně neodpovídal. Svoje hokejky našel zřejmě po roce  i náš obránce Lukáš Drbohlav, který se skloněnou hlavou vstřelil branku svému rodnému nejen městu, ale i týmu. Suma sumárum předvedli jsme dobrý výkon, ale jak je tomu vždy, máme co zlepšovat. Ne, že ne,“ popsal zápas Jan Doležal.

Fotografie z utkání (autor Alena Čížková):

Královehradečtí Piráti podlehli domácím Ježkům, kteří na ně vlétli ve velkém stylu. „Po dvou těsných porážkách z posledních kol jsme chtěli v dalším zápasu uspět za každou cenu. Úkol to byl ale přetěžký. Zajížděli jsme na horkou půdu Heřmanova Městce. Domácí nastoupili v nabité sestavě čítající snad 4 pětky + 2 gólmany. Hned od začátku na nás vletěli ve velkém stylu. Jejich pohyb, důraz, tah na bránu a sehranost a fyzická kondice bylo to, co nám chybělo. Tento tlak logicky vyústil v první gól, kdy skóroval zapomenutý nikým nehlídaný hráč z prostoru mezi kruhy. My jsme si nechtěli tvrdost domácích nechat líbit, tak se začalo vylučovat ve velkém hlavně na naší straně. Veškerá oslabení jsme ustáli a od poloviny první třetiny se hrál docela vyrovnaný hokejbal. Zbylá dvě dějství byli domácí stále nebezpečnější a zasypávali našeho brankáře dalšími a dalšími střelami. My jsme dokázali gólově reagovat jen dvakrát. Zásluhou dorostence Daniela Fiedlera, jehož rychlost a šikovnost dělala problémy  domácím zadákům. Náš odpor byl zlomen definitivně čtvrtým gólem v naší síti, který padl v polovině třetí části. K výsledku bych ještě dodal, že našimi nejlepšími hráči v poli byli 3 dorostenci, což asi není úplně v pořádku,“ shrnul průběh zápasu trenér Michal Dunda.

HBC Autosklo-H.A.K. Pce B vs. HBC Rangers Opočno 11:1 (2:0,3:0,6:1)

Domácí pardubičtí Autoskláři vlétli na svého oslabeného soupeře z Opočna hned od začátku zápasu a postupně navyšovali skóre, které se zastavilo až na jedenácti gólech. Hosté to však po celý zápas nevzdali a bojovali se svým soupeřem až do konce a odměnou jim byl jediný vstřelený gól v poslední minutě zápasu.

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce B vs. HC Jestřábi Přelouč B 4:2 (3:1,1:0,0:1)

Přeloučští Jestřábi odešli z utkání s domácími svítkvskými Hvězdami bez bodu. „Bohužel se nám nepodařilo v první třetině navázat na závěr zápasu v minulém kole a přestože jsme brzy vedli 1:0, soupeř byl aktivnější a i díky početním výhodám zaslouženě otočil skóre na svou stranu. Snažili jsme se s utkáním něco udělat, ale míček nám nedržel na hokejkách, což dost ubližovalo našim útočným snahám. Nejlépe nám pak vyšla poslední třetina, ale stihli jsme pouze snížit a z utkání jsme tak odešli bez bodu. Musíme nyní zabrat v domácích zápasech a vyvarovat se také zbytečným vyloučením, která nás v konečném důsledku stojí body," vysvětlil k zápasu Tomáš Dvořáček.