2 : 1 ss (0:0,0:0,0:0-1:0)
Ježci - Opočno (foto: Alena Čížková)

Kohouti načepovali Jestřábům říznou desítku! Ježci si vyšlápli na Opočno

Jana Nekolová | 05.11.2017 22:34:48 | 685x

2.Liga – V sobotu se odehrálo deváté kolo druhé ligy, ve kterém českotřebovští Kohouti doma načepovali přeloučským Jestřábům říznou desítku. I když se Ježci přizpůsobili hře Opočna, které nepřijelo ani na dvě pětky, tak nad ním nakonec vyhráli a body tak zůstaly doma. Tři pětky královehradeckých Pirátů včetně pěti dorostenců se doma postavily bojovným a nepříjemným chlumeckým Vrtačkám, které je však nakonec ve vyrovnaném souboji porazily. Pardubičtí Autoskláři doma zaslouženě vyhráli nad Svitavami, které nevyužily ani jednu z pěti nabídnutých přesilovek. Souboj sousedů v tabulce vyzněl pro domácí Žamberk, který vyhrál nad Svítkovem díky dobrému týmovému výkonu.

TJ Lokomotiva Česká Třebová vs. HC Jestřábi Přelouč B 10:3 (3:0,4:1,3:2)

Českotřebovští Kohouti doma načepovali přeloučským Jestřábům říznou desítku. „Zápas jsme začali dobře, ale na první branku jsme museli trpělivě počkat až do desáté minuty. Do konce první třetiny jsme vedení navýšili, což bylo dobře. V prostřední části jsme přidali další čtyři branky. Škoda, že se nám nepodařilo ubránit přesilovku soupeře a naším laxním přístupem jsme zbytečně inkasovali. V posledním dějství jsme některé akce zbytečně přehrávali místo přímočarého řešení, z čehož nejvíce těžila Přelouč, která vyrážela do protiútoků. Vysoké vedení nás částečně uspokojilo. Chtěli jsme naplno bodovat, to jsme splnili. Jsme rádi, že se nám podařilo nastřílet víc branek než v předchozích zápasech. Škoda, že jsme ještě nepřidali další, ale i tak jsme spokojeni. Zbývají nám 3 zápasy do konec podzimu, na které se musíme soustředit a zvládnout je,“ zhodnotil zápas hrající trenér Michal Broulík.

Ježci Heřmanův Městec vs. HBC Rangers Opočno 4:1 (2:0,1:0,1:1)

I když se Ježci přizpůsobili hře Opočna, které nepřijelo ani na dvě pětky, tak nad ním nakonec vyhráli a body tak zůstaly doma. „Do naší arény zavítal celek Opočna. Hosté nepřijeli ani na dvě pětky a od toho se také odvíjel průběh zápasu. Převážnou část jsme trávili v útočném pásmu, avšak dost nás trápila koncovka. Po první třetině to bylo 2:0, ale rozhodně to nebylo uspokojivé vedení. Naše hra postrádala tempo a úplně jsme se přizpůsobili soupeři, který převážně bránil střední pásmo a čekal na naše případné chyby.  Ve druhé části jsme přidali třetí gól, ale stále to byl „pochoďák". V závěrečném dějství oba týmy vstřelili po gólu, a tak bylo stanoveno konečné skóre na 4:1. Pro diváka to rozhodně moc atraktivní utkání nebylo, ale hlavně, že zůstaly tři body doma,“ popsal zápas Ondřej Honek.

Sestava Ježků: Novelinka P. (Kučera) - Škubník, Macháček, Honek, Pavlíček, Drbohlav - Kopriva, Pilař T., Škoda, Novelinka L., Macenauer, Jošt, Kadaňka, Bahník

Branky Ježků: 2x Petr Škubník, 2x Petr Kopriva

Fotografie z utkání (autor Alena Čížková):

HBC Hradec Králové 1988 B vs. HbC Chlumec nad Cidlinou 3:4 (2:3,1:0,0:1)

Tři pětky královehradeckých Pirátů včetně pěti dorostenců se doma postavily bojovným a nepříjemným chlumeckým Vrtačkám, které je však nakonec ve vyrovnaném souboji porazily. „Na další domácí utkání, tentokrát proti Chlumci, jsme složili 3 pětky, v nichž bylo 5 dorostenců. Jak už bývá bohužel naší tradicí, začátek byl ve znamení naší mohutné defenzívy. Téměř jsme nevystrčili nos z obraného pásma. A soupeř po několika šancích logicky udeřil. Nám se povedlo naštěstí za 4 minuty kontrovat gólem po vyhraném buly v útočném pásmu. Nerozhodný stav nevydržel bohužel dlouho. Hned za 2 minuty šli hosté opět do vedení. Trefili se při naší přesilové hře. I na tento gól jsme našli v čase 14:18 rychlou odpověď. Když už to vypadalo, že se půjde do kabin za stavu 2:2, přišla další rána. Chlumec po jednom z tlaků vytěžil branku 2 vteřiny před sirénou. Druhá třetina byla ve znamení srovnání hry. Více jsme měli míček na hokejkách a to nám dodávalo sebevědomí. Vytěžili jsme z toho další srovnání stavu, když proměnil Zdeněk Erban trestné střílení a zaznamenal druhý gól. Postupem času začali být hosté nervóznější, což se projevovalo jejich častými vyloučeními. V tuto dobu jsme měli zápas zlomit vstřelenými góly, což se nám nepovedlo. A Chlumec trestal počtvrté, čímž si zajistil výhru. Nutno podotknout, že zase při naší přesilové hře,“ vysvětlil k zápasu trenér Michal Dunda.

Chlumecké Vrtačky si těžce vydřely výhru a tři body nad domácím Hradcem Králové. „Těžce vydřené body z Hradce. V první třetině, ačkoliv byla herně v naší režii, Piráti dokázali dvakrát vyrovnat a vedení na naši stranu strhl až Horák dvě vteřiny před koncem třetiny. Druhá třetina byla úplným opakem. Naše hra se rozpadla a naštěstí to skončilo pouze jedním gólem v naší síti. Do třetí třetiny jsme museli sestavu zredukovat na 2 lajny a díky tomu jsme dostali domácí pod souvislý tlak. Bohužel se nepodařilo dotlačit míček do branky a místo toho přišly dvě přesilové hry domácích. Tam se otevřel prostor pro brejk Horáka, který nám vrátil vedení 4:3. Konec už jsme si bez větších problémů uhlídali a odvezli si těžké tři body,“ shrnul průběh zápasu Jan Skřivánek.

Sestava Chlumce: Kycelt – Masopust, Filip, Holman, Doležal Petr – Kralovič, Doležal Pavel, Malý, Horák, Skřivánek, Kozák, Synek, Černý, Pojar

Branky Chlumce: Synek (Pojar), Kozák, Horák (Černý), Horák

HBC Autosklo-H.A.K. Pce B vs.  1.HBC Svitavy 3:0 (0:0,2:0,1:0)

Pardubičtí Autoskláři doma zaslouženě vyhráli nad Svitavami, které nevyužily ani jednu z pěti nabídnutých přesilovek. „Většina utkání se odehrávala na polovině soupeře, ale moc vyložených šancí jsme si vypracovat nedokázali. Hráči ze Svitav hrozili hlavně z brejků, s kterými si naštěstí naši obránci a Třináctý v brance vždy poradili. Opět se nám dařilo v přesilových hrách, ve kterých jsme zápas v podstatě rozhodli," konstatoval Jan Barva.

Sestava Autoskla: Třináctý - Podařil, Kamaryt, Kosina, Förstl, Panchartek - Korel, Barva, Veselík, Skřivánek, Petric, Merta, Jirák, Kosař, Richter

Branky Autoskla: Merta, Richter, Förstl

Svitavy prohrály s domácím Autosklem, díky tomu, že obdržely ze třech oslabení tři branky. „Tento zápas soupeř vyhrál zaslouženě, naše hra dopředu nebyla nijak nebezpečná. Při hře 5 na 5 jsme se úspěšně bránili a brankář držel naději na slušný výsledek. Ovšem jak jsme nabídly soupeři přesilovou hru, tak bylo zle. Ze třech oslabení jsme obdrželi 3 branky a sami jsme nevyužili z pěti přesilovek žádnou a výsledek byl proto na konci 3:0 pro domácí. Soupeři gratuluji k zisku 3 bodů,“ konstatoval trenér Miroslav Bílý.

Sestava Svitav: Tichý J. - Nespěšný L., Bílý L., Makas J., Beneš m. - Kolínková L., Dobiáš P., Stloukal P., Sokol L., Tichý P., Vodvárka P., Bečvář R.

SK Hokejbal Žamberk vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pce B 5:3

Souboj sousedů v tabulce vyzněl pro domácí Žamberk, který vyhrál nad Svítkovem díky dobrému týmovému výkonu. „V sobotu jsme v Dlouhoňovicích odehráli náš třetí domácí zápas v této sezóně. Tentokrát proti sousedovi v tabulce-Svítkovu. Tak jako v několika předchozích zápasech jsme opět nezachytili úvod utkání a hosté se dostali poměrně rychle do vedení. Naštěstí relativně brzy přišlo vyrovnání, kdy se po úniku prosadil Levý. Do konce třetiny se nám podařilo vývoj otočit. Šťastný gól, kdy střela přelétla přes hostujícího gólmana a zapadla za jeho záda, si připsal Nožka. Ve druhém dějství vypadal obraz hry podobně. Hrál se vyrovnaný hokejbal, oba týmy si vytvářely šance, a i oba brankáři předváděli dobré výkony. Bohužel pro nás, ve druhé třetině skórovali pouze hosté. Bylo tedy jasné, že o osudu zápasu rozhodne poslední třetina. Ta začala z naší strany o něco v rychlejším tempu a odměnou nám byl vedoucí gól na 3:2. Následně trochu přidali hosté, ale svoje šance naštěstí neproměnili. A tak poté, co se z nenápadné situace prosadil Lyer, kdy prokličkoval mezi hráči soupeře a krásně zavěsil do horního rohu branky, vypadalo to, že bychom utkání mohli v klidu zvládnout. Koncovka ovšem byla dramatická. Po našem vyloučení soupeř snížil na 4:3 a následně 2 minuty před koncem odvolal brankáře. Svoji početní výhodu ovšem nevyužil, na druhou stranu my jsme si pojistili výsledek. Závěr zápasu pak už byl spíše ve znamení verbálních soubojů než těch hokejbalových. Jsme rádi, že se nám konečně napotřetí podařilo zvítězit v novém domácím prostředí. Dobrý týmový výkon můžeme brát jako povzbuzení na následující těžký výjezd do Chlumce,“ komentoval průběh zápasu Jakub Krejčí.