2.turnaj 3.12.2017 – ??? (Mikulášský turnaj)

3.turnaj ???, 14.4.2018

4.turnaj ???, 8.5.2018

2200190661/2010

Kancelář otevřena vždy ve čtvrtek 16:00 - 19:00!
POZOR! OD PŘÍŠTÍHO TÝDNE (26.10.) BUDE MÍT KANCELÁŘ RSHb NOVOU OTEVÍRACÍ DOBU 16:00 - 18:00!

» 09:00 | SK Jihlava-RSHb ČV
» 09:45 | Svítkov Stars-Autosklo PCE "modří"

Jana Nekolová | 18.09.2016 21:52:54 | 1898x

2.NHbL – V sobotu se odehrálo druhé kolo zápasů druhé národní hokejbalové ligy, kde přeloučští Jestřábi i přes nespokojenost ze svého výkonu, který předvedli proti královehradeckým Banditům, tři body brali rádi. Chrudimští Žolíci přivezli body z nepříjemné půdy Prachovic, které i přesto, že prohrávaly o tři branky, to nevzdaly a ve třetí třetině vyrovnaly. Svitavy si díky zlepšené hře, dokráčely pro tři body, které získaly nad českotřebovskými Kohouty. Opočno sice v nájezdech nad houževnatými a bojovnými Autoskláři vyhrálo, ale neproměnilo vyložené šance, které mělo a Ježci vybojovali důležitou výhru nad Deltou i díky výkonu svého gólmana Lukáše Synka. .

Sobota 17.9.2016

HBC Banditi Hradec Králové - HC Jestřábi Přelouč B 2:3 (0:2,1:0,1:1)

Střely: 27:23, Vyloučení: 1:2, Přesilovky: 2:1, Využití: 0:1, Oslabení: 0:0

Přeloučští Jestřábi i přes nespokojenost ze svého výkonu, který předvedli proti královehradeckým Banditům, tři body brali rádi. „Do HK jsme odjeli na 3 kompletní pětky (což je v posledních letech záležitost nevídaná a to přes zádrhel v podobě poměr útočníci obránci, který byl 12:3) a s touhou odvézt nějaký ten bod. Začali jsme velmi dobře a v první třetině byli aktivnějším týmem. To pro nás znamenalo dvoubrankové vedení po brankách Hudce a Hejhala. Ve druhé třetině však jako by se nám zadřel motor. V tu chvíli sneslo měřítko jen jeden z nás. Naštěstí stál v brance. Velký tlak domácích znamenal díky Petru Sedmákovi jen snížení na 1:2. Vyrovnaného času jsme se, bohužel pro nás dočkali hned z kraje závěrečné části, kde jsme do velké míry pokračovali v nepřesvědčivém výkonu z 3. třetiny. Až redukce sestavy a využitá přesilovka v podání agilního Hudce znamenaly zlepšení našeho výkonu a export tří bodů do Přelouče. S naším výkonem určitě nemůžeme být spokojeni, ale 3 body samozřejmě bereme. Utkání obecně moc hokejbalové krásy nepobralo. Všem příznivcům plastu doporučuji vyzkoušet jej v podmínkách, jaké panovaly v sobotu odpoledne v Hradci. Kombinace deště a spadaného listí je vskutku mimořádný zážitek,“ zhodnotil zápas Filip Oliva.

Sestava Jestřábů: Sedmák – Slanina, Balada, Vlk T., Oliva, Hájek, Kopa – Kade, Raška, Čermák, Vlk L., Hohenberger, Drápalík M., Hudec, Hejhal, Šurkala.

Branky Jestřábů: 13. Hejhal (Hudec), 15. Hudec (Hejhal), 41. Hudec (VlkT.) PP

SK Prachovice - HBC Jokerit Chrudim 3:4 (0:0,0:3,3:1)

Střely: 25:28, Vyloučení: 4:4, Přesilovky: 4:3, Využití: 1:0, Oslabení: 0:0

Chrudimští Žolíci přivezli body z nepříjemné půdy Prachovic, které i přesto, že prohrávaly o tři branky, to nevzdaly a ve třetí třetině vyrovnaly.  „Další kolo nás čekalo na nepříjemné půdě Prachovic. První třetina patřila brankářům, kteří nedovolili střelcům skórovat. V druhé třetině se dokázali prosadit posily ze Svítkova, skóre otevřel Večerník po bekendovém blafáku, nahrávkou přes celé hřiště ho našel Bureš. Za necelou minutu se trefil Černický. Do třetiny přidal gól Kišš a rázem bylo skóre 3:0. Domácí udeřili prvně v 33. minutě. Na tento gól pochvíli reagoval Šídlo Štěpán a zdálo se, že si v poklidu dokráčíme pro vítězství. Ovšem houževnaté Prachovice se nevzdali, v 36. minutě proskákal míček až za Novelinkovi záda. Dvě minuty před koncem využili přesilovku a rozdíl byl pouhé jedné branky. Závěrečnému tlaku jsme odolali, a tak jsme získali důležité tři body,“ komentoval průběh zápasu Lukáš Novelinka.

Sestava Jokeritu: Novelinka P. - Staněk, Šídlo Svatopluk, Novelinka L., Hlavsa - Čejgl, Černický, Kišš, Večerník, Bureš, Šídlo Štěpán, Dobrovolný

Branky Jokeritu: 22. Večerník (Bureš, Novelinka L.), 23. Černický (Kišš, Staněk), 26. Kišš (Černický), 34. Šídlo Štěpán (Večerník)

1. HBC Svitavy - TJ Lokomotiva Česká Třebová B 2:1 (1:0,1:1,0:0)

Střely: 19:17, Vyloučení: 6:8, Přesilovky: 6:4, Využití: 0:0, Oslabení: 0:0

Svitavy si díky zlepšené hře dokráčely pro tři body, které získaly nad českotřebovskými Kohouty. „Po debaklu v posledním zápase jsme šli do zápasu s cílem zlepšit hru a hlavně bodovat. Povedlo se obojí, ale nebylo to jednoduché. Hned na začátku utkání jsme přežili dlouhé oslabení 3 na 5, což bylo pro další vývoj hodně důležité. Brankou Lustyka v 1. třetině a Mifka  ve druhé jsme šli do vedená 2:0. Hosté sice vzápětí snížili, ale ve třetí třetině už branka nepadla a 3 body zůstaly doma. Klukům chci poděkovat za dobrý výkon,“ popsal zápas trenér Petr Sterenčák.

Sestava Svitav: Beneš - Mifek, Kolář, Rašner, Josepčuk - Dobiáš, Stloukal, Plhák, Petr, Šmehlík, Bílý, Vodvárka, Lustyk, Sokol, Makas

Branky Svitav: Lustyk, Mifek

Branky Č.Třebové: Němec

HBC Rangers Opočno - HBC Autosklo-H.A.K. Pce 3:2ss (1:0,0:1,1:1-1:0)

Střely: 34:26, Vyloučení: 5:5, Přesilovky: 3:3, Využití: 1:1, Oslabení: 0:0

Opočno sice v nájezdech nad pardubickými Autoskláři vyhrálo, ale neproměnilo vyložené šance, které mělo. „Velmi pohledný zápas se hrál na opočenském zimáku. Hosté představili velmi běhavý tým, který i zodpovědně bránil. Proto se kombinační 1 lajna domácích příliš nedostávala do šancí a góly museli zařídit další dva útoky. Velmi zaujal svým výkonem sedmnáctiletý Vláďa Mičian v brance domácím, který teprve poprvé chytal soutěžní zápas hokejbalu. Dnešní vítězství až na samostatné nájezdy domácí bolelo, ale mohou si za to sami, když nepromění ani ty nejvyloženější šance,“ tak zhodnotil utkání přítomný sportovní redaktor okresního tisku Martin Šnajdr.

Branky Opočna: Kania Dominik, Rail Jiří

Autosklářům se i přes jejich bojovnost a houževnost nepodařilo proměnit žádný nájezd a dva body tak zůstaly v Opočně. „Do zápasu s Opočnem jsme vstupovali trochu z respektem a v oslabené sestavě nevěděli, co čekat. Domácí se od začátku tlačili do brány a ve třetí minutě vystihli chybu v naší rozehrávce a ujali se vedení. Kluci se následně uklidnili a začali hrát a pomalu se domácím vyrovnávat a když i Barva v ložené situaci nechal vyniknout  gólmana domácích skončila první třetina 1:0. Nápor soupeře po začátku třetiny se nám podařilo odrazit a svým pohybem soupeři zatápět. Následně se prosadilo naše mládí a střelou z úhlu, která gólmanovi domácích pomalu propadla do brány. Na začátku třetí třetiny se nám podařilo jít do vedení využitou přesilovkou a soupeř začal tahat za kratší konec. Hloupé vyloučení nás stálo vedení a vrácení soupeře do hry. Zápas se dohrával ve vysokém tempu a hra se přelévala ze strany na stranu a skvělé zákroky obou gólmanů poslali zápas do nájezdů, ve kterém se nám nepodařilo proměnit žádný nájezd. Soupeř čtvrtý nájezd proměnil a po zásluze si připsal druhý bod. Klukům děkuji za bojovnost a houževnatost, se kterou do zápasu šli,“ okomentoval průběh zápasu trenér Michal Křemenák.

Sestava a branky Autosklářů: Jakub Třináctý – Miloš Kamaryt (0+2), Podařil Radim, Richard Deml, Martin Kendík, Jakub Ryba, Jan Barva, Stanislav Korel, Dominik Jirák, Robert Vršanský (1+0), Karol Jankura, Michal Šimek, Jakub Šimek (1+0), Vladimír Zelinka

Neděle 18.9.2016

Delta Pardubice - Ježci Heřmanův Městec 2:3 (1:1,0:1,1:1)

Střely: ?:?, Vyloučení: 3:3, Přesilovky: 3:3, Využití: 0:1, Oslabení: 1:0

Ježci vybojovali důležitou výhru nad Deltou i díky výkonu svého gólmana Lukáše Synka. „V tomto kole se nám postavili hráči z Delty na jejich domácím hřišti. Do zápasu jsme šli ve větším počtu než do minulého a bylo to vidět jak na výsledku, který jsme si báječně pohlídali až do konce zápasu. Již od začátku utkání z byla hra v naší režii, byli jsme my ten dominantní tým, který tvořil hru. A první, kdo otevřel nulový stav zápasu, byl mladý talent a rychlonožka O. Běloušek, který při naší první přesilové hře trefil otevřenou část brány a hostující gólman nemohl reagovat. Soupeřovi se povedlo srovnat výsledek na 1:1, ale my jsme si nedokázali připustit jiný výsledek než výhru. Náš druhý gól vstřelil hráč s číslem #11 R. Böhm, kterému se splašila hokejka, skvěle se uvolnil mezi kruhy a jeho tvrdá střela příklepem skončila za zády brankáře, který nestihl ani zareagovat a i kdyby stihl, tak tato střela letěla přímo do pověstné pravé "pavučinky". Posledním ježkem, který vstřelil třetí branku (vítěznou) byl P. Škubník, který dostal nahrávku jako na podnose do prázdné branky od našeho nováčka P. Šprincla.  Stav byl tedy už 3:1. Po závěrečném tlaku domácích se nám nepodařilo neinkasovat branku a  jako poslední soupeřův gól, který byl vstřelen se zvukem sirény stav pouze esteticky upravil na 3:2. V poslední větě bych chtěl poděkovat všem Ježkům za skvěle odehraný zápas a zvlášť velkou pochvalu zaslouží náš gólman L. Synek, který si pochutnal na soupeřových snahách dát více gólů. S JEŽKEM V SRDCI a hlavně dál makat,“ popsal zápas Jan Böhm.

Sestava Ježků: Synek Lukáš (Petr Menc) - Böhm Jan, Sliacký Jan, Honek Ondřej, Škubník Petr, Míšek Josef, Doležal Jan, Böhm Radek, Paukrt Filip (C), Pilař Tomáš, Šprincl Pavel, Běloušek Ondřej, Jošt Roman, Novák Jakub

Branky Ježků: Ondřej Běloušek (Filip Paukrt, Pavel Šprincl), Radek Böhm (bez asis.), Petr Škubník (Filip Paukrt, Pavel Šprincl)