4.turnaj ???, 8.5.2018

2200190661/2010

Otevírací doba:

Kancelář otevřena po telefonické domluvě!

TITULNÍ STRANA » Jestřábi slaví nečekané vítězství nad Ježky, Svítkov padl s Autosklem
2 : 1 ss (0:0,0:0,0:0-1:0)
Svítkov B - Autosklo B (foto: Jana Nekolová)

Jestřábi slaví nečekané vítězství nad Ježky, Svítkov padl s Autosklem

Jana Nekolová | 13.11.2017 09:50:55 | 647x

2.Liga – V sobotu se odehrálo desáté kolo druhé ligy, ve kterém českotřebovští Kohouti doma předvedli nad Svitavami, od kterých čekali trochu víc, super výkon. Královehradečtí Piráti i přesto, že přijeli s kompletními třemi pětkami, tak předvedli proti domácímu Opočnu svůj nejhorší letošní výkon. Chlumecké Vrtačky doma nad Žamberkem, který jim dokázal zatopit, udržely tři body. Svítkovské hvězdy pak doma nestačily na svého regionálního rivala z druhého břehu Labe pardubické Autoskláře, kteří je přehráli osmi góly. Přeloučští Jestřábi slaví nečekané vítězství nad Ježky, kteří předváděli v Přelouči vynikající hokejbal.

TJ Lokomotiva Česká Třebová vs. 1.HBC Svitavy 6:2 (3:1,1:1,2:0)

Českotřebovští Kohouti doma předvedli nad Svitavami, od kterých čekali trochu víc, super výkon. „Asi jsme od Svitav čekali více. V loňském roce byly sice na spadnutí, ale letos se jim daří, mají dobré výsledky. Myslím, že z nás měly respekt na začátku a my jsme toho využili. Dali jsme rychlé tři góly a pak už jsme hráli v klidu. Několikrát jsme v této sezóně znervózněli, když jsme dostali branku, což se v tomto zápase nestalo. Dohráli jsme to v klidu, i když jsme dostali góly, tak jsme přidali navíc další a úplně v pohodě jsme zápas zvládli. Super výkon. Takovéto zápasy potřebujeme, dáváme branky, takže dobrý," zhodnotil zápas Matěj Švec.

Svitavy na domácí českotřebovské Kohouty, kteří je přehrávali takřka ve všem, nestačily. „Očekávali jsme vyrovnané utkání, ale to se nakonec nekonalo. Třebová nás přehrávala takřka ve všem. V první třetině nás nepustili, dá se říct, do hry a zaslouženě vedli 3:1. Ve druhé třetině jsme se trochu zlepšili, ale výsledkem bylo pouze to, že stav se posunul na 4:2 pro domácí. Ve třetí části jsme ještě chtěli s výsledkem něco udělat, ale soupeř nás vlastně do hry vůbec nepustil a zaslouženě přidal další dvě branky a v pohodě si došel pro výhru. Gratuluji soupeři ke třem bodům,“ komentoval průběh zápasu trenér Miroslav Bílý.

Sestava a branky Svitav: Beneš (Tichý) - Mifek 1+0, Nespěšný, Rašner, Šmehlík - Stloukal, Dobiáš, Sokol, Vodvárka (1+0), Anýž (0+1), Bečvář (0+1), Bílý, Hrnčíř

HBC Rangers Opočno vs. HBC Hradec Králové 1988 B 6:3 (3:2,1:1,2:0)

Královehradečtí Piráti i přesto, že přijeli s kompletními třemi pětkami, tak předvedli proti domácímu Opočnu svůj nejhorší letošní výkon. „Další zápas jsme odehráli proti poslednímu Opočnu v domácím prostředí při umělém osvětlení s dorostencem Jirkou Vaňkem v brance, pro kterého to byla premiéra v seniorské soutěži. S kompletními třemi pětkami posíleni o dva hráče A týmu a několik dorostenců jsme chtěli za každou cenu zvítězit. Tento plán jsme začali plnit už začátkem třetí minuty, kdy se trefila extraligová akvizice Patrik Mitra. Domácí si uvědomili, že by měli začít hrát a za 5 minut už vedli o 2 góly. Dostávali jsme jednu lekci z produktivity za druhou. Naše netaktická hra bez kombinace zasluhovala trestat. Koncem první třetiny se i tak povedlo korigovat první brankou Vaška Jandáta. Druhá část byla ve znamení třech vyloučení domácích. Nám se povedlo jednu z nabídnutých šancí využít. Trefil se podruhé Jandát. Ve třetím dějství jsme místo srovnání ještě dvakrát kapitulovali. Byl to náš nejhorší letošní výkon,“ popsal zápas trenér Michal Dunda.

HbC Chlumec nad Cidlinou vs. SK Hokejbal Žamberk 6:4 (1:0,3:2,2:2)

Chlumecké Vrtačky doma nad Žamberkem, který jim dokázal zatopit, udržely tři body. „Kvalitní zápas z obou stran, soupeř přijel v silné sestavě a často nám dokázal zatopit. V první třetině jsme promarnili několik přesilových her a až v 10. minutě Malý z otočky otevřel skóre zápasu. Ve druhé třetině nejprve hosté vyrovnali ve 20. minutě a pak přišla divoká 23. minuta. Nejprve Synek střelou z první využil Pojarovu nahrávku. Na to odpověděl vyrovnáním hostující Krejsa, ale ještě v té samé minutě se překvapivou ranou prosadil Hlaváček. 8 vteřin před koncem třetiny ještě využil výborné práce Černého za brankou Malý a vytvořil dvougólový náskok. Ve třetí třetině se výrazněji zapsal Horák, když nejprve využil přesilovou hru a ve 40. minutě další brankou zvýšil náš náskok už na 6:2. Poslední 4 minuty jsme naprosto vypadli z koncentrace, což přineslo vyhrocení zbytku zápasu, naše oslabení 3 na 5 a návrat hostů do zápasu po snížení na 6:4. Více jsme soupeři už nedovolili, udrželi 3 body doma a čekají nás poslední 2 hrací víkendy,“ shrnul průběh zápasu Jan Skřivánek.

Sestava Chlumce: Havlíček – Masopust, Holman, Hlaváček, Marek Adam, Novák, Marek Filip – Kralovič, Doležal, Malý, Kozák, Skřivánek, Horák, Synek, Černý, Pojar

Branky Chlumce: Malý (Doležal, Marek A.), Synek (Pojar), Hlaváček (Horák, Skřivánek), Malý (Černý), Horák (Skřivánek, Hlaváček), Horák (Černý)

Žamberku i přesto, že do Chlumce vyrazil v početné sestavě, tak se mu tam vyhrát nepodařilo. „I když to zpočátku nevypadalo, do Chlumce jsme vyrazili v relativně početné sestavě. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas a to se od první minuty potvrdilo. V první třetině se hrál vyrovnaný hokejbal, i když více ze hry měli domácí. Ty se také radovali ze vstřeleného gólu, kdy se prosadili po nenápadné střele z úhlu. Nám byly nabídnuty dvě přesilové hry, ale neodehráli jsme je vůbec dobře, a tak první třetina skončila 1:0. Do druhé části jsme vstoupili aktivněji a odměnou nám bylo poměrně brzké vyrovnání. I když jsme se dostávali do šancí obtížněji než domácí, dařilo se nám s nimi držet krok a nastolené tempo. Na jejich vedoucí gól na 2:1 jsme téměř okamžitě odpověděli vyrovnávací brankou. Poté jsme se ale dostali pod delší souvislý tlak a bohužel inkasovali. Když už to vypadalo, že dohrajeme třetinu 3:2, dostali jsme 10 sekund před koncem ještě jeden, poměrně zbytečný gól, kdy se po našem špatném pokrytí hráčů před brankovištěm dostali domácí relativně snadno k zakončení. V poslední periodě jsme se pokoušeli o vyrovnání, ale bez úspěchu. Zápas se z našeho pohledu rozhodl v čase 6:07, kdy sudí z ničeho nic (ani jeden rozhodčí nic nesignalizoval) zpětně až po několika odehraných momentech a stěžování si ze strany domácích vyloučil hráče, který nebyl na hřišti, za faul, který ani jeden z rozhodčích neviděl, potažmo nesignalizoval. Ti měli na hřišti asi nejslabší formu. Domácí pak přesilovku využili a dotahovat tříbrankové manko vzhledem ke kvalitě domácích jde prostě těžko. Konec zápasu byl pak takový, jaký k zápasům v Chlumci patří. Místo míčku spíše vzduchem létaly nadávky, pěsti, rukavice, helmy, nižší tresty, vyšší tresty. Pár hráčů odešlo do sprch a pak se utkání nějak dohrálo. Napadaly ještě nějaké branky, takže celkové skóre 6:4 tak nějak i odpovídá výkonům na hřišti,“ vysvětlil k zápasu Jakub Krejčí.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce B vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pce B 0:8 (0:3,0:2,0:3)

Svítkovské hvězdy doma nestačily na svého regionálního rivala z druhého břehu Labe pardubické Autoskláře, kteří je přehráli osmi góly.

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

HC Jestřábi Přelouč B vs. Ježci Heřmanův Městec 5:4 (3:1,1:2,1:1)

Přeloučští Jestřábi slaví nečekané vítězství nad Ježky, kteří předváděli v Přelouči vynikající hokejbal. „Do utkání jsme vstoupili na 3 kompletní formace s úmyslem pokrýt očekávaný úvodní nápor Ježků. Ten se ovšem nekonal a díky naší aktivní hře jsme si vybudovali až tříbrankové vedení. To se ovšem hostům podařilo vymazat a ve 28. minutě se tak začínalo prakticky od nuly. Hosté si ve druhé třetině vybudovali mírnou převahu, ale byli jsme to my, kdo 32 sekund před druhou sirénou strhl vedení na svou stranu. Třetí dějství už přineslo jen po jedné brance na každé straně, a tak slavíme možná nečekané, ale troufám si říct, že zasloužené vítězství. Absolutorium patří celému týmu, ale i soupeři, který předvedl vynikající hokejbal. Lukáši Drbohlavovi přejeme brzké uzdravení. Až večer jsem se dozvěděl, že mu po špatném došlapu praskla Achilovka,“ okomentoval průběh zápasu Filip Oliva.

Sestava Přelouče: Dvořáček - Oliva, Komůrka, Hohenberger, Vlk T., Hájek, Lauryn - Pospíšil J.,Čermák, Hudec - Kade, Kazimír D., Kazimír M. - Mlynář, Slanina, Kopa.

Branky Přelouče: 5. Kazimír M. (Kazimír D.), 8. Hudec, 14. Hájek (Slanina), 30. Kopa (Slanina), 36. Hudec (Komůrka, Slanina)

Zdá se, že výhra pro Ježky je v Přelouči téměř nemožná. „Jak už to poslední dobou bývá zvykem, získat body v Přelouči je pro nás téměř nemožné. Vůbec se nám nevydařila první třetina, ve které jsme třikrát inkasovali a domácí působili určitě lepším dojmem. Ještě, že nás vrátil v 15. minutě do hry Lukáš Novelinka, jinak by s námi byl asi kámen. Na začátku druhé třetiny se stejný  střelec prosadil znovu a už to bylo jen o gól. Naše hra se začala zlepšovat a výsledkem toho bylo vyrovnání na 3:3. Bohužel pro nás přišel gól Jestřábů tzv. "do šatny" na 4:3. Aby toho nebylo málo, zranili se nám 2 hráči a dohrávali jsme zápas o devíti. V 36. minutě domácí po rychlé kombinaci využili přesilovku a šli do dvoubrankového vedení. Ačkoliv jsme soupeře na konci zápasu dosti tlačili, stačilo to už pouze na snížení stavu na 5:4. I přes prohru bych chtěl ale pochválit celý tým za bojovnost až do samého konce. Ještě bych zmínil nemilou zprávu, kterou jsme se dozvěděli po utkání, že si Lukáš Drbohlav přetrhl achylovku, skončil v nemocnici a podzimní část sezóny tak pro něj končí předčasně. Přeji mu tímto brzké uzdravení,“ popsal zápas Ondřej Honek.

Sestava Ježků: Synek, (Novelinka P.) - Macháček, Honek, Drbohlav, Valenta - Kopriva, Macenauer, Škoda, Šídlo Š., Novák, Pilař T., Novelinka L.

Branky Ježků: 14:10 Novelinka L. (Drbohlav), 15:57 Novelinka L. (Pilař T. Drbohlav), 27:39 Kopriva Petr (Škoda), 39:17 Pilař T.