V dané sezóně nebylo dosud odehráno žádné utkání.

Svítkov x Chrudim (foto: Jana Nekolová)

Jediný gól rozhodl o výhře Chrudimi nad Svítkovem!

Jana Nekolová | 11.04.2017 18:50:27 | 780x

KHbL – V neděli se odehrály předposlední zápasy základní části krajské hokejbalové ligy, ve kterých chrudimští Žolíci porazili domácí Svítkov fotbalovým výsledkem 1:0. Splašenkám se až do třetí třetiny dařilo držet krok s Žamberkem, ale ve třetí třetině už jejich poslepované sestavě došly síly a soupeř odskočil na příliš velký rozdíl. Žamberk tak vyhrál základní část soutěže, což je pro něj konečně hmatatelný úspěch, ale to hlavní je teprve před ním a to je playoff. Opatovice i přesto, že vstoupily dobře do zápasu a nad Ježky vedly, tak s nimi nakonec prohrály a pro Autoskláře to byl poslední zápas základní části, ve kterém doma podlehli Chlumci.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce B vs. HBC Jokerit Chrudim B 0:1 (0:0,0:1,0:0)

Chrudimští Žolíci porazili domácí Svítkov fotbalovým výsledkem 1:0 a v posledním kole základní části je čeká rezerva královehradeckých Pirátů, která je s šesti body na posledním postupovém místě zajišťujícím playoff. To Svítkov si to v posledním kole rozdá s lídrem a vítězem základní části soutěže Žamberkem. „Nedělní zápas se nám nepodařil. Soupeř dobře bránil. Nám se nedařilo trefovat bránu, a když se zadařilo, byla buď to střela zblokovaná, anebo ji chytil dobře chytající hostující brankář. Jediný gól padl po naší (mé) chybě, kdy jinak skvěle chytajícího brankáře Lukáše Lagrona překonal hostující obránce. Pro nás toto utkání je varování před play off,“ zhodnotil zápas Dominik Mlateček.

Sestava Svítkova: Lagron L., Mifek M., Peřina M., Pilař P., Tulach M., Bugel J., Ježek T., Zděnek S., Hejkrlík M., Papadopulos N., Jílek P., Michal J., Procházka F., Mlateček Da., Mlateček Do

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

SK HBC Splašené Hole Pce vs. SK Hokejbal Žamberk 3:6 (1:1,1:2,1:3)

Splašenkám se až do třetí třetiny dařilo držet krok s Žamberkem, ale ve třetí třetině už jejich poslepované sestavě došly síly a soupeř odskočil na příliš velký rozdíl. „Před utkáním jsme museli řešit problémy s nezvykle velkou marodkou, ale nakonec jsme byli schopní složit dohromady alespoň tři útoky a dvě obrany. Vstoupili jsme do zápasu celkem slušně, snažili se plnit hlavní úkol - co nejvíce protihráčům znepříjemnit přechod červené čáry. Soupeř šel do vedení po rychle odehraném vhazování, nám se až do třetí třetiny dařilo celkem držet krok. Ve třetí třetině už ale naší poslepované sestavě došly síly a soupeř odskočil už na příliš velký rozdíl,“ komentoval průběh zápasu Lukáš Zitka.

Žamberk vyhrál nejen nad Splašenkami, ale i základní část, což je pro něj konečně hmatatelný úspěch, ale to hlavní je teprve před ním a to je playoff. „Na zápas se Splašenými Holemi jsme odjížděli s nutkáním, že když vyhrajeme, všechno bude hezké. Ujali jsme se vedení, ano. Nicméně soupeř rozhodně nebyl pasivní a měl spoustu šancí k tomu nám vše znepříjemnit. Pak se 2x prosadil toreador Tarasenko Chmelíček a vyhlásil svůj Ruský Standard. Domácí snižovali, nedali nám nic zadarmo, naše hra vůbec nebyla dobrá a v playoff bychom takto mohli pohořet. Nicméně jsme provedli důkladnou introspekci a věříme, že výkony v budoucích dnech budou mít kvalitativně vzestupnou tendenci. Zápas jsme zvládli ale, a to bylo to, oč tu běželo. Vyhráli jsme základní část, konečně hmatatelný úspěch pro žamberské Kance. Playoff, to hlavní, je teprve před námi, ale velikonoční neděle ve znamení vítězství bude veliká. Země se zatřese,“ popsal zápas Jakub Krejčí.

HBC Opatovice nad Labem vs. Ježci Heřmanův Městec B 1:3 (1:0,0:2,0:1)

Opatovice i přesto, že vstoupily dobře do zápasu a nad Ježky vedly, tak s nimi nakonec prohrály a jsou tak na posledním nepostupovém místě a v posledním kole základní části narazí na domácí chlumecké Vrtačky.

HBC Autosklo-H.A.K. Pce C vs. HbC Chlumec nad Cidlinou B 2:6 (0:2,0:3,2:1)

Pro Autoskláře to byl poslední zápas základní části, ve kterém doma podlehli Chlumci, kterého poslední zápas ještě čeká a to doma s Opatovicemi, které rozhodně nechtějí podcenit. „Před výjezdem do Pardubic na Autosklo jsme jeli ještě povzbudit náš A tým do Přelouče pak přesun na zápas. V první třetině jsme dali dvě branky, Demjanovič střela švihem mezi kruhy 0:1. Doležal Petr bombou od modré do šibenice 0:2. Druhá třetina byla ještě lepší, na 0:3 zvyšoval kapitán Doležal Pavel. Nádherná branka Doskočila, kdy si vychutnal obranu i gólmana 0:4. Vyhraná bule střela Staněk Petr st. 0:5. Na třetí třetinu bych hodně rychle chtěl zapomenout, hráči si začali dělat, co chtěli, každý si chtěl dat gól, střídání bylo po 2 minutách. Na 0:6 zvyšoval Staněk Petr ml. V závěru jsme inkasovali 2 branky, což je velká škoda. Hráčům chci poděkovat za odehrané 2 třetiny. Teď se připravíme na poslední zápas proti Opatovicím, které nesmíme podcenit,“ shrnul průběh zápasu Ladislav Demjanovič.

Sestava Chlumce: Havlíček, Gottwald, Doležal, Marek, Hanyš, Staněk ml., Chára, Staněk st., Doskočil, Doležal, Kozák, Joudal, Demjanovič, Čuřik, Novák

Branky Chlumce: Demjanovič, Doležal Petr, Doležal Pavel, Doskočil, Staněk ml., Staněk st.