V dané sezóně nebylo dosud odehráno žádné utkání.

Letohrad x Svítkov (foto: David Kerschbaum)

Jaro už začalo, ale někteří se ještě neprobudili ze zimního spánku …

Jana Nekolová | 07.03.2017 08:09:41 | 999x

MČR SŽ – V sobotu se opět po zimní pauze rozjely zápasy kategorie starších žáků, ve kterých se brněnští Buldoci ještě neprobudili ze zimního spánku a prohráli vysoko s královehradeckými Piráty. Svitavští Sršni si i přes houževnatý výkon přeloučských Jestřábů, kteří jim po celý zápas odolávali, odvezli tři body domů. Velmi pěkný zápas byl k vidění v Letohradě, kam přijely svítkovské hvězdy, které hrály s lídrem tabulky vyrovnanou partii po celý zápas až do konce, kdy se nakonec z těsné výhry radovali domácí. Ježci i přesto, že srdnatě bojovali, tak to na Autoskláře bohužel nestačilo a ani v neděli, kdy ukázali bojovný výkon proti svítkovským hvězdám, kterým během zápasu pěkně zatopili.

Sobota 4.3.2017

HBK Bulldogs Brno vs. HBC Hradec Králové 1988 1:14 (0:5,0:5,1:4)

Brněnští Buldoci se ještě neprobudili ze zimního spánku a prohráli vysoko s královehradeckými Piráty. „První jarní zápas ze strany Buldoků připomínal probouzejícího se medvěda po dlouhém zimním spánku. Kluci hráli chaoticky v obraně takřka bez pohybu a v útočné fázi spíš individuálně což mělo za následek debakl 1:14,“ zhodnotil zápas trenér brněnských Buldoků Martin Jašek.

Královehradečtí Piráti si odvezli z Brna vysokou výhru a tři body.  „V sobotu nás čekalo Brno, do kterého jsme zavítali moc rádi. Pro naše zklamání, máme velmi rozšířenou marodku, takže jsme do Brna jeli pouze se sedmi hráči do pole. Od začátku jsme věděli, že si potřebujeme z Brna odvézt plný počet, abychom mohli bojovat s Pardubicemi o MČR. Od začátku byla na našich hráčích vidět nervozita. Bezbrankový stav jsme otevřeli po pár minutách. Naše kanonáda už jen pokračovala. Z Brna jsme si odvezli plný počet bodů za vítězství 1:14. Soupeři děkujeme za zápas a přejeme hodně štěstí do dalších střetnutí,“ komentoval průběh zápasu trenér královehradeckých Pirátů Vratislav Novák.

Sestava Hradce: Baše (Budil) - Dlouhý, Telenský, Kulhánek - Novák, Hruška, Bolek, Černý

Branky Hradce: Černý 3x, Dlouhý 3x, Novák 3x, Hruška 3x, Kulhánek, Bolek

HC Jestřábi Přelouč vs. TJ Sršni Svitavy 1:7 (0:0,0:1,1:6)

Přeloučští Jestřábi ztratili dobře rozehraný zápas ve třetí třetině, kdy nechali soupeře pětkrát skórovat. „První dvě třetiny jsme hráli velice dobrý hokejbal. Vypracovali jsme si i gólové šance, které jsme bohužel neproměnili. Po vstřelené brance ve třetí třetině, místo toho, abychom pokračovali v tlaku, jsme totálně přestali hrát a soupeř nám dal pět branek,“ popsal zápas trenér přeloučských Jestřábů Luděk Tesák.

Sestava Přelouče: Herman - Zbořil, Čára, Pavlíček, Říha, Moravcová, Moravec F., Moravec M., Říhová, Kubátová, Kratochvíl. Trenér: Tesák

Branky Přelouče: Moravec F. (Moravcová)

Svitavští Sršni si i přes houževnatý výkon přeloučských Jestřábů, kteří jim srdnatě odolávali, odvezli tři body domů. „První jarní utkání bylo plné očekávání. Od začátku jsme si vytvořili převahu, ale houževnatě a srdnatě bojující soupeř odolával. Největší překážkou byl domácí gólman a naše nemohoucnost dát gól. Po dvou třetinách drželi domácí hratelný výsledek 0:1. Na třetí třetinu jsme zamíchali sestavou a výsledek se dostavil. Skóre postupně narůstalo, což přineslo i klid do našich řad. Soupeř předvedl, bojovný výkon a může na jaře potrápit. V našem týmu zaslouží pochvalu všichni, vč. Aleše a Davida, kteří nastoupili ke svému prvnímu hokejbalovému utkání,“ shrnul průběh zápasu trenér svitavských Sršňů Zdeněk Beneš.

Sestava Svitav: O. Hoch, M. Lacman - J. Bureš, J. Šimek, L. Kříž, M. Horák - Z. Beneš, V. Dvořáček, K. Neubauer, A. Hamza, V. Hloušek, D. Kyncl, M. Šindelka, J. Gálik

SK Hokejbal Letohrad vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pce 3:2 (1:0,2:2,0:0)

Velmi pěkný zápas byl k vidění v Letohradě, kam přijely svítkovské hvězdy, které hrály s lídrem tabulky vyrovnanou partii po celý zápas až do konce, kdy se nakonec z těsné výhry radovali domácí.

„Vědomi si síly Letohradu jsme se důkladně připravili na obrannou činnost. Soupeř samozřejmě diktoval hru, ale nám se příprava vyplatila, což vyústilo v nádherný zápas. Kluci bojovali, hráli poctivě, komunikovali se sebou. Objevily se chybičky, ale nebylo jich mnoho. V případě nouze nás často podržel brankář. Musím pochválit jeho i celý tým,“ vysvětlil k zápasu trenér svítkovských hvězd Vítězslav Gregor.

Sestava Svítkova: Šídlo (Procházka) - Korbel, Gregor, Birta, Vojtěch, Svatoň, Brož, Novotný, Bukač, Malý, Ilich (C), Bláha, Shejbal

Branky Svítkova: 16:10 PP Vojtěch (Brož), 28:52 Brož (Bláha)

Sestava Letohradu: Vacek D. - Bečka, Kalousek S., Hubálek, Kalousek Š., Zářecký, Vacek S., Halbrštátová (C), Lux, Macháček, Cibulka, Kalousková, Kerschbaumová, Fišer, Kerschbaum
Branky Letohradu: 0:32 Cibulka (Macháček, Fišer), 21:45 Macháček, 28:39 Macháček (Bečka)

Fotografie z utkání (autor David Kerschbaum):

Ježci Heřmanův Městec vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pce 2:16 (0:3,0:8,2:5)

Ježci i přesto, že srdnatě bojovali, tak to na pardubické Autoskláře bohužel nestačilo. „Ještě na začátku týdne to vypadalo, že budeme mít proti Autosklu k dispozici pouze 8 hráčů. Naštěstí se někteří hráči stihli zotavit a další hráči mladších žáků přislíbili účast na prvních zápasech žáků starších. Před zápasem jsme se bavili o možnostech, které v tomto utkání jsme schopni splnit a tip zněl 2:15 - daleko od pravdy jsme nebyli. Důležitější však byla hra. Nerozhodli jsme se jen bránit, ale chtěli jsme se rvát za další a další pokus ohrožení branky soupeře. První pětici se několikrát povedlo soupeře i zadržet v útočném pásmu a vytvořit si řadu příležitostí. Odměnou jim byli vstřelené dvě branky, o které se postaral V. Vohralík a svým již 17 gólem v sezóně L. Vlasák. Opět se potvrdilo to, že pokud proti nám soupeř hraje kombinačně, tak jsme schopni hodně útoků zastavit a překazit. V momentě kdy to vezmou hráči na sebe, tak naši menší obránci nedokážou větší soupeře zastavit. Kluci dřeli až do konce utkání, což samozřejmě při takhle vysokém skóre není vždy jednoduché," hodnotil průběh zápasu trenér heřmanovských Ježků Jiří Kozel.

Sestava a branky Ježků: Páv - Kozel, Sedlák, Musílek, Synek, Vlasák (1), Vohralík (1), Pilař, Baumgartner, Jožák, Málek, Zmek

Sestava Autoskla: Bitnar Jiří – Baráková Karolína, Hálek Miroslav, Kopřiva Vojtěch, Školoudík Václav, Kábrtová Aneta (A), Kopsa Matěj, Kubíček Martin, Moravec Vojtěch (C), Oršoš Alex, Socha Lukáš, Tichý Dominik (A)

Neděle 5.3.2017

Ježci Heřmanův Městec vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pce 1:9 (1:4,0:2,0:3)

Ježci ukázali bojovný výkon i v neděli proti svítkovským hvězdám, kterým během zápasu pěkně zatápěli, ale i na ně to bohužel nestačilo. „Po příjezdu na hřiště jsme zjistili, že večerní vítr zcela převrátil střídačku hostí. Následný pokus o vrácení celé konstrukce nevyšel a tak soupeř měl pouze improvizovanou střídačku. Podobný vítr byl i v sestavě, když jsme měli k dispozici pouze jediného klasického obránce. Soupeřův výsledek z předchozího dne (prohráli s Letohradem pouze 2:3) i sestava v nás trošku vzbuzovala obavy, ale nakonec jsme utkání zvládli více než dobře. Úvod utkání patřil soupeři a jasně ukázal, že chce odskočit výsledkově co nejdříve, to se jim však úplně nepodařilo a i my jsme vystrčili občas růžky. Moc nechybělo a výsledek první třetiny mohl být klidně i 2:2, když jsme na první dva góly soupeře dokázali odpovědět individuální akcí L. Vlasáka a hned následně J. Pilař a L. Vlasák byli blízko vyrovnání, ale místo toho padly hned dva góly do opačné sítě. Soupeř byl lepší než my, ale naše bojovnost je brzdila. Ve druhé třetině si dokonce tým Svítkova vybral oddechový čas, kdy nebyl spokojen se svou hrou. Klobouk dolů před kluky, kterým již znatelně ubývali síly, ale i nadále se prali o co nejlepší výsledek. Velkou oporou jim byl i A. Páv v brance, který pochytal velké množství šancí Svítkova. Škoda jen chvilkového výpadku mezi 39-41 minutou kdy jsme inkasovali tři branky, mohlo pak být skóre ještě přívětivější. Po utkání panovala i přes nepříznivý výsledek spokojenost,“ popsal průběh zápasu trenér heřmanovských Ježků Jiří Kozel.

Sestava a branky Ježků: Páv - Kozel, Sedlák, Synek, Vlasák (1), Vohralík, Pilař, Baumgartner, Jožák, Málek, Zmek

Svítkovské hvězdy až díky zlepšené hře ve třetí třetině vyhrály nad Ježky, kteří je pěkně v zápase potrápili. „Utkání s Heřmanovým Městcem se bohužel neslo ve zcela jiném duchu. Byli jsme týmem, který měl diktovat hru, ale tohoto předpokladu jsme se nezhostili správně. Bylo to i mou chybou, protože jsem tým nepřipravil na žádnou taktiku předpokládaje, že kluci budou hrát svou hru a budou se jí bavit. Nestalo se tak za což se divákům omlouvám. Hráči tahali míček sami po mantinelech, nepřihrávali si, nekomunikovali mezi sebou, obránci vyráželi dopředu, aniž by je někdo v jejich činnosti nahrazoval. Takto se odehrávala minimálně první polovina zápasu. Úplný opak toho, co jsme od nich viděli v sobotu. Až ve třetí třetině se nám podařilo obraz hry zlepšit. Ježci nás určitě potrápili, za což je chválím. Z nás tak dva až tři kluci odehráli zápas dobře, zbytek nic moc,“ okomentoval zápas trenér svítkovských hvězd Vítězslav Gregor.

Sestava Svítkova: Šidlo, Procházka - Vojtěch, Bláha, Korbel, Birta, Gregor, Brož, Ilich, Novotný, Bukač, Malý, Shejbal, Svatoň, Netolický, Lednová

Branky Svítkova: Bláha 2x, Novotný 2x, Netolický 2x, Birta, Ilich 2x