4.turnaj ???,      8.5.2018

2200190661/2010

Pravidelná otevírací doba:

ČTVRTEK 16:00 - 19:00

Od 12. 4. 2018 bude matrika otevřená jen od 16:00 do 17:30, nebo po telefonické domluvě s Janou Nekolovou!

TITULNÍ STRANA » I přesto, že Chlumec ztratil bod v nájezdech s Jestřáby, tak přezimuje v čele tabulky
» 08:30 | Sršni Svitavy-Polička
» 09:30 | Sršni Svitavy-Autosklo PCE "bílí"
» 10:30 | Polička-Autosklo PCE "bílí"
» 11:30 | Polička-Sršni Svitavy
» 12:30 | Autosklo PCE "bílí"-Sršni Svitavy
» 13:30 | Autosklo PCE "bílí"-Polička
Chlumec nad Cidlinou (foto: Jana Nekolová)

Jana Nekolová | 26.11.2017 22:34:54 | 869x

2.Liga – V sobotu se odehrálo dvanácté a zároveň i poslední kolo podzimní části druhé ligy, ve kterém českotřebovští Kohouti uzavřeli vydařenou podzimní část výhrou nad pardubickými Autoskláři. Ježci si smlsli na Svítkově, kterému nadělili devět gólů. Svitavy díky dobrému týmovému výkonu vyhrály nad královehradeckými Piráty. Chlumeckým Vrtačkám se poslední zápas podzimu nepovedl dle jejich představ, neboť nedokázaly zužitkovat herní převahu a vytvořit si dostatečný náskok, ale nakonec vyhrály nad přeloučskými Jestřábi v nájezdech. Žamberk i přesto, že byl po celý zápas herně lepším a aktivnějším týmem, tak nakonec prohrál na nájezdy s Opočnem.

TJ Lokomotiva Česká Třebová vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pce B 3:2 (1:1,1:0,1:1)

Českotřebovští Kohouti uzavřeli vydařenou podzimní část soutěže výhrou nad pardubickými Autoskláři. „V posledním podzimním utkání, navíc doma, jsme chtěli odčinit porážku, kterou nám soupeř z Pardubic uštědřil při prvním vzájemném zápase sezóny v Polabinách. Úvod zápasu nám úplně nevyšel podle našich představ a inkasovali jsme velmi laciný gól a hosté se dostali do vedení. Autoskláři hráli do poloviny první třetiny dobrý taktický hokejbal, dobře se pohybovali, doplňovali a byli vždy na správném místě. My jsme se do utkání dostali až v 9 minutě, kdy přišlo vyrovnání. Ve druhém dějství se nám několikrát podařilo zatlačit hosty do obrany a každá z útočných řad si dokázala připravit šance. Využili jsme jedinou. Na začátku poslední části pardubičtí přidali a bylo to znát. Vyrovnání přišlo necelé čtyři minuty před koncem po nešťastném vhazování v našem obraném pásmu. Vedení jsme si rychle vzali zpět, po krásné průnikové přihrávce se pod horní tyč nemýlil Jiruše, který uzavřel vydařenou podzimní část," zhodnotil zápas hrající trenér Michal Broulík.

Ježci Heřmanův Městec vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pce B 9:4 (2:1,4:1,3:2)

Ježci si smlsli na Svítkově, kterému postupně nadělili devět gólů. V první třetině se dostali do jednobrankového vedení, které ještě navýšili čtyřmi vstřelenými góly ve druhé třetině a dokonali dalšími třemi trefami ve třetí třetině.

HBC Hradec Králové 1988 B vs. 1.HBC Svitavy 2:4 (0:2,1:1,1:1)

Královehradeckým Pirátům se zápas s nevyzpytatelnými Svitavami nepovedl a utrpěli tak další bodovou zprávu.  „Poslední podzimní zápas jsme odehráli v domácím prostředí proti nevyzpytatelnému soupeři ze Svitav. Nutně jsme potřebovali bodovat vzhledem k těžkému jarnímu losu, kdy nás čekají první čtyři týmy v současné tabulce. Bohužel se nám zápas opět vůbec nepovedl. První třetina byla z naší strany odchozená a celkově odfláknutá po všech stránkách. Hosté trestali dvakrát. Od druhého dějství jsme hru opticky trochu vyrovnali a vstřelili i gól, který byl ale odpověď už na třetí svitavský. Poslední třetina byla ve znamení marného dohánění jednogólového manka. A když se nepovedlo skórovat ani z vyložené šance při power play, výsledek je další bodová ztráta. Nevím, co by se muselo stát, aby se na jaře naše hra rapidně zlepšila,“ popsal zápas trenér Michal Dunda.

Svitavy díky dobrému týmovému výkonu vyhrály nad domácími královehradeckými Piráty. „Po třech porážkách v řadě jsme chtěli zase bodovat. Celou první třetinu jsme hráli výborně jak dopředu, tak dozadu. Vypracovali jsme si spousty šancí výborně hrající první lajnou, bohužel pro nás jsme je nedotáhli do konce. I tak jsme první třetinu vyhráli zaslouženě 2:0. Ve druhé třetině jsme využili přesilovku na 3:0 a už to vypadalo, že máme zápas pod kontrolou. Opak byl pravdou. Domácí přidali na důrazu, více nás napadali a obraz hry se začal měnit. Domácí nejprve ve druhé, poté ve třetí třetině snížili na 2:3 a zápas se do koncovky velice zdramatizoval. Přes obrovskou šanci domácích chvíli před koncem jsme to ustáli a vzápětí pečetili do prázdné brány. Předvedli jsme dobrý týmový výkon a za to musím všem klukům a jedné slečně poděkovat,“ konstatoval trenér Petr Sterenčák.

Sestava Svitav: Tichý J., - Mifek, Rašner, Beneš, Šmehlík - Vodvárka, Bečvář, Anýž, Sokol, Dobiáš, Stloukal, Hrnčíř, Kolínková, Kříž

Branky Svitav: Bečvář 2, Vodvárka. Rašner

HbC Chlumec nad Cidlinou vs. HC Jestřábi Přelouč B 5:4ss (1:1,2:2,1:1-1:0)

Chlumeckým Vrtačkám se poslední zápas podzimu nepovedl dle jejich představ, neboť nedokázaly zužitkovat herní převahu a vytvořit si dostatečný náskok, ale nakonec vyhrály nad přeloučskými Jestřábi v nájezdech. „Poslední zápas podzimu se nám výsledkově nepovedl podle představ. Nedokázali jsme zužitkovat herní převahu a vytvořit si dostatečný náskok. Výborný zápas odehrál mladý Pojar, který otevřel skóre zápasu a měl v průběhu zápasu spoustu dalších šancí. Za hosty ještě před koncem první třetiny srovnal Hudec. Vedení domácím vrátil v přesilové hře Skřivánek. Na konci druhé třetiny přišel náš zkrat a hosté během jedné minuty otočili průběh zápasu. Tato situace probudila Malého a okamžitě bylo vyrovnáno. Ve třetí třetině se prosadil Doležal, ale ani to nám nestačilo. 5 minut před koncem zápasu jsme obdrželi hned 3 dvouminutové tresty a Přelouč dostala dostatek možností k vyrovnání. V nájezdech se posadil pouze Pojar a Havlíček už za svá záda nic nepustil. Přezimujeme na prvním místě tabulky a čeká nás nepopulární zimní dřina,“ shrnul průběh zápasu Jan Skřivánek.

Sestava Chlumce: Havlíček – Doležal Petr, Masopust, Novák, Holman – Kralovič, Marek, Malý, Doležal Pavel, Skřivánek, Kozák, Synek, Černý, Pojar

Branky Chlumce: Pojar (Synek), Skřivánek, Malý (Kralovič, Marek), Doležal Pavel (Skřivánek), rozhodující nájezd Pojar

I přesto, že přeloučští Jestřábi dali do zápasu v Chlumci vše, tak nakonec v nájezdech museli kapitulovat, hattrickem se blýskl Hudec. „Na náš poslední zápas podzimní části sezóny jsme do Chlumce přijížděli v menším počtu ale přesto s nadějí na výsledek, za který bychom se nemuseli stydět a mohli si na něj vzpomenout na začátku jarní části. Před začátkem zápasu jsme si v šatně vyjasnili obrannou taktiku s čekáním na chyby soupeřů. Těmito chybami byla vyloučení soupeřů, které jsme dokázali využívat. Rozhodčí to měli v tomto zápase velmi složité a některé situace posoudili asi trochu jinak, než bychom si představovali. Třemi góly se znovu zviditelnil náš stálý střelec Tomáš Hudec a nádhernou střelou od modré čáry do šibenice se blýskl i Filip Kopa. Nemůžeme zapomenout ani na opravdu úžasně chytajícího spalovače soupeřových šancí, Petra Sedmáka. Zápas vyvrcholil samostatnými nájezdy, jež po jediném gólu soupeřů do naší branky skončily v náš neprospěch. Všichni jsme do zápasu dali vše, a proto jsme z Chlumce odjeli s jedním bodem a poměrně veselou náladou,“ vysvětlil k zápasu Ondřej Kade.

Sestava Přelouče: Sedmák - Kazimír D., Svatoš, Hohenberger, Kazimír M. - Hudec, Pospíšil, Šurkala, Kade, Mlynář, Kopa, Bittner

Branky Přelouče: Hudec 3x , Kopa

SK Hokejbal Žamberk vs. HBC Rangers Opočno 2:3ss (0:2,1:0,1:0-0:1)

Žamberk i přesto, že byl po celý zápas herně lepším a aktivnějším týmem, tak nakonec prohrál na nájezdy s Opočnem. „Byli jsme sice po celý zápas, až na pár okamžiků, herně lepším a aktivnějším týmem, ale bylo nám to k ničemu. Hosté hráli zkušeně a svoje šance proměnili. Naše střely létaly asi 4 metry těsně vedle brány nebo směrem na Měsíc. Góly Halbrštáta a Lyera patřily mezi ty světlejší okamžiky. V samém závěru utkání mohli nejprve hosté a poté my strhnout vítězství na svoji stranu, ale ani jeden tým se neprosadil. Došlo tedy na nájezdy. Dopadly pro nás vcelku úspěšně, protože se nám podařilo jeden ze tří nájezdů, sice neúspěšně, ale přece, zakončit. Publikum sice běsnilo euforií, ale na bod navíc to nestačilo. Nevadí, výhru na nájezdy stejně nikdo nečekal. Jen ty dva body nám možná budou na jaře chybět. Uvidíme,“ komentoval zápas Jakub Krejčí.