2 : 1 ss (0:0,0:0,0:0-1:0)
Mladší dorostenci Letohradu (foto: Iva Janoušková)

Hradec nechal zapomenout na poslední dvě ztráty, Letohrad stále bojuje o postup

Ondřej Novotný | 03.05.2017 13:04:53 | 676x

Extraliga dorostů - O minulém víkendu opět pokračovaly nejen nadstavbové skupiny mladších a starších dorostenců. Finálový víkend v Kutné Hoře se totiž neúprosně blíží a boje o postupové příčky tak vrcholí. Zatímco skupina starších mládežnických hokejbalistů se vyvíjí celkem jasně, u mladší kategorie to bude především kvůli Letohradu možná ještě dramatické!

Extraliga staršího dorostu – nadstavbová skupina

HBC Tygři Mladá Boleslav — HBC Hradec Králové 1988 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Střely: 40:46 Vyloučení: 4:2 Využití přesilovek: 0:1 Oslabení: 0:0

Hradečtí starší dorostenci cestovali o víkendu do Mladé Boleslavi, kde chtěli napravit svá dvě předchozí zaváhání. Domácí Tygři jsou v nadstavbové skupině zatím na dolních pozicích tabulky a o postup na finálový turnaj už tak zřejmě nezabojují. A Hradec toho využil naplno, protože po první třetině už byl ve vedení, na což navázal během druhého pokračování dalšími dvěma brankami a nakonec zvítězil vysoko 5:1.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice — HBC Plzeň 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Střely: 23:15 Vyloučení: 6:4 Využití přesilovek: 1:0 Oslabení: 0:0

Pardubičtí mladící přivítali Plzeň a tento souboj sliboval zajímavou podívanou, jelikož oba celky měly před utkáním stejný počet bodů. Podle toho vypadala i první bezbranková vyrovnaná třetina. Od druhé periody však už byla na straně Autoskla o mnohem větší radost, protože domácí se dostali do dvoubrankového trháku. Ten jim ještě po jedné brance na obou stranách zůstal i po závěrečné třetině a Pardubice tak slavily průběžný posun na první místo v tabulce.

Extraliga staršího dorostu – skupina o umístění B

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice — TJ KOVO Praha 3:2ss (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)

Střely: 36:23 Vyloučení: 6:6 Využití přesilovek: 0:0 Oslabení: 1:0

Ve skupině o umístění si to rozdal Svítkov s pražským celkem Kova. Ten se dostal do vedení, a to v průběhu druhé části. Třetí třetina však přinesla dvě branky domácích a jednu hostů, tudíž o vítězi tohoto střetnutí se muselo rozhodnout až po samostatných nájezdech. V těch se radovali domácí, kteří tak dokázali úspěšně otočit vyrovnaný a dramatický zápas.

Extraliga mladšího dorostu – nadstavbová skupina

HBC ALPIQ Kladno — SK Hokejbal Letohrad 3:4ss (0:1, 3:1, 0:1 - 0:1)

Střely: 16:23 Vyloučení: 8:5 Využití přesilovek: 0:1 Oslabení: 0:1

Mladší dorost Letohrad cestoval pro tři body na Kladno, které se zatím nachází v nadstavbové tabulce na posledním místě. Jen o pár bodů více však měli před utkáním Jeleni, kteří ovšem ještě mají reálnou možnost dostat se do první postupové čtveřice. První třetina se tak vydařila lépe hostům, ovšem ta druhá byla v jednoznačné režii Alpiqu. Ten dokázal třemi brankami otočit vývoj zápasu a bylo to tak na hostech, jestli dokážou odpovědět. A to se také stalo, takže rozhodnout musela i tady samostatná střílení, kde si velice důležitý bonusový bod vybojoval Letohrad.

HBC Plzeň — HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Střely: 24:26 Vyloučení: 3:6 Využití přesilovek: 2:0 Oslabení: 0:0

I na mladší dorost Pardubic čekal důležitý zápas, který se odehrál v plzeňské hale. Došlo totiž na souboj dvou tabulkových soupeřů, kteří bojují o co největší zisk bodů v nadstavbové skupině. Nejdůležitější periodou v průběhu utkání se ukázala tak prostředí, ve kterém se Mečouni dostali do dvoubrankového vedení. Pardubice sice ve třetí části také dokázaly dát dvě branky, ovšem to opět i domácí, kteří tak poměrně hladce zvítězili 4:2

Extraliga mladšího dorostu – skupina o umístění C

TJ Lokomotiva Česká Třebová — SHC Opava 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Střely: 26:14 Vyloučení: 4:1 Využití přesilovek: 0:0 Oslabení: 0:0

Ve skupině o umístění se utkala Česká Třebová s Opavou a nakonec to byl poměrně vyrovnaný zápas, který definitivně rozhodla až branka ve třetí části. V první třetině se totiž dostala Lokomotiva do vedení, ovšem poté přišly dlouhé minuty bez branky a hosté tak stále živili naději na bodový zisk. Definitivní jistotu tří bodů pro domácí tak přinesla, jak už bylo zmíněno, až poslední část zápasu, kde padla druhá a poslední branka v utkání.