V dané sezóně nebylo dosud odehráno žádné utkání.

Splašenky x Hradec Králové (foto: Jana Nekolová)

Hradec další výhrou rázně nakročil k play-off!

Jana Nekolová | 28.03.2017 16:13:10 | 814x

KHbL – V neděli pokračovaly další zápasy krajské hokejbalové ligy, ve kterých Splašenky nestačily na rozjeté královehradecké Piráty, kterým se daří pomalu zápas od zápasu stahovat manko, které vzniklo jejich potrestáním a mají dobře nakročeno k tomu, aby se probojovali až do play-off. Opatovice i přesto, že nezachytily začátek zápasu, tak nerezignovaly a ve třetí třetině stáhly na rozdíl jediného gólu, závěrečná powerplay však kýžené vítězství nad rezervou chrudimských Žolíků nepřinesla. Autoskláři vstoupili do zápasu s Žamberkem dobře, ale pak přestali hrát a nechali hosty skórovat. Ve třetí třetině sice snížili na rozdíl dvou branek, ale na výhru to už bohužel nestačilo a chlumecké Vrtačky i díky hattricku Pojara přejeli Ježky, na kterých se promítla změna času a brzké vstávání.

SK HBC Splašené Hole Pce vs. HBC Hradec Králové 1988 B 1:5 (0:2,1:2,0:1)

Splašenky doma nestačily na rozjeté královehradecké Piráty, kterým se daří pomalu zápas od zápasu stahovat manko, které vzniklo jejich potrestáním a mají dobře nakročeno k tomu, aby se probojovali až do play-off. „Než jsem do Splašenek přišel, slyšel jsem od kamarádů z různých mančaftů o Splašenkách to, že proti nim všichni neradi hrají. Kvůli tomu, že jsou důrazní, bojovní a napadají. Předpokládám, že i dnes proti nám všichni neradi hrají, ale kvůli tomu, že tak ublížené a uplakané hráče jinde nepotkají. Dnešní chování našeho týmu jen tak neskousnu a je mi za něj vyloženě trapně. Hostující hráči si mohli vzít popcorn a dění na naší střídačce pozorovat jak telenovelu. Evidentně, podle toho, co jsem při zápase na naší střídačce slyšel, nám všech pět gólů nastříleli rozhodčí. Rád bych popřál soupeři hodně štěstí do stahování manka, které vzniklo jejich potrestáním. Dneska předvedli dobrý výkon a nemám obavy, že pokud v nich budou pokračovat, že by se o svoji účast v play-off měli bát,“  zhodnotil zápas Lukáš Zitka.

Rezerva královehradeckých Pirátů porazila i díky spolehlivému výkonu své gólmanky Veroniky Zapadlové, domácí Splašenky. „Další důležité utkání nás čekalo prosluněnou neděli na hřišti v PCE proti Splašenkám. Naše sestava čítala 3x kompletní útok a 2x obranné řady, opět jsme měli v sestavě mnoho dorostenců. V bráně už tradičně nastoupila Veronika Zapadlová a podala spolehlivý úkol. Trošku mě mrzí, že jsme po naší nevynucené chybě inkasovali a neudržela tak nulu. Vydařil se nám vstup do utkání a po první třetině jsme vedli 2:0 a hru jsme měli až na krátké úseky pod kontrolou. Soupeři se nedá upřít snaha a fakt, že si šance vytvořil, ale jak už jsem zmiňoval, spolehlivý výkon podala naše brankařka. Druhá třetina probíhala v nastaveném trendu, kdy jsme přidali další dvě branky a prosadil se i soupeř. V třetí třetině se soupeř dostával do šancí, ale branku jsme vstřelili my a v utkání jsme zvítězili konečným výsledkem 5:1. S bodovým ziskem jsme spokojeni, ale rozhodně nejsme spokojeni s převedenou hrou. Spolupráce nefungovala jak v útoku, tak  v obraně. Na tom budeme muset zapracovat. Pochvalu zaslouží Veronika Zapadlová a Lucka Rejlová, ta předvádí každý zápas velmi kvalitní výkony a věřím, že se to promítne i do nominace na domácí MS,“ okomentoval průběh zápasu trenér Jakub Ježek.

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

HBC Opatovice nad Labem vs. HBC Jokerit Chrudim B 3:5 (1:2,0:2,2:1)

Opatovice i přesto, že nezachytily začátek zápasu, tak nerezignovaly a ve třetí třetině stáhly na rozdíl jediného gólu, závěrečná powerplay však kýžené vítězství nad rezervou chrudimských Žolíků nepřinesla. „V nedělním utkání jsme přivítali rezervní tým Jokeritu. Bohužel pro nás jsme začátek zápasu nechytili a rychle prohrávali. Když už jsme se nadechovali a podařilo se nám vstřelit branku, tak soupeř nám opět odskočil na rozdíl tří branek a toto skóre svítilo na tabuli i po druhé třetině. Do třetí třetiny jsme si řekli, že do zápasu půjdeme naplno a tak se nám podařilo stáhnout rozdíl na rozdíl jediného gólu. Bohužel pro nás, když jsme se už nadechovali na závěrečnou powerplay, soupeř vstřelil pátý gól. Powerplay jsme i tak zkusili, ale už byla bez efektu. Tímto bych chtěl poděkovat celému týmu za super bojovný výkon, který budeme chtít určitě praktikovat i další týden na půdě Žamberku a zkusit tak vyloupit jejich stadion o nějaký ten bodík,“ popsal zápas Michal Motyčka.

HBC Autosklo-H.A.K. Pce C vs. SK Hokejbal Žamberk 4:7 (1:3,1:2,2:2)

Autoskláři vstoupili do zápasu s Žamberkem dobře, ale pak přestali hrát a nechali hosty skórovat. Ve třetí třetině sice snížili na rozdíl dvou branek, ale na výhru to už bohužel nestačilo. „Ani moc nemám chuť tenhle zápas hodnotit, předvedli jsme příšerný výkon a opět mi to akorát zvedá tlak. Už od rozcvičky bylo jasné, jak asi bude zápas vypadat, na zápas jsme se trousili, jak šváby na pivo, a chuť k hraní byla na bodu nula. Vstup do zápasu se nám ale podařil, první branku již ve 4 minutě vsítil Pražan, ale to bylo to poslední pozitivní, co jsme předvedli. Po brance jsme přestali hrát a dali šanci hostům, kteří se rozjížděli trochu pomaleji, vzhledem jejich nadité soupisce. Nedůraz a přečíslování, to byli dva hlavní důvody, proč soupeř navyšoval skóre, zatím co my se dostávali do šancí jen sporadicky.  V první části jsme na branku, dle statistiky, vystřelili jen 3x. V druhé části se hrálo podle stejného scénáře a skóre se vyšplhalo až na 1:4, pak sice využil přesilovku švihovkou Veselík, ale ke konci druhé části hosté z brejku zvýšili na 2:5. Asi nejpovedenější část zápasu pro nás byla 3. třetina, dokázali jsme snížit na rozdíl dvou branek, a zvyšovali jsme náš tlak na žamberecké, ale byli to opět hosté, kdo si pojistil náskok 3:6. Sice ještě přišla blesková odpověď z naší strany, ale do konce zápasu zbývala jen minuta, ve které jsme ještě zkusili power-play v nabídnuté přesilovce, ale naše snaha nebyla přílišná a tak 6 vteřin před koncem hosté pečetili do prázdné klece. V zápase nám chyběla chuť, dravost, bojovnost, nasazení...Zřejmě jsme špatně poskládali sestavu, přes první formaci jsme obdrželi 6 branek, což jasně ukazuje, kde byl problém. První útočná řada nedokázala pomáhat obráncům a z toho vznikali všechny naše problémy. Soupeř, přesto, že hájí druhou příčku, byl naprosto hratelný, nebyl na hřišti výrazně dominantní, dokázali jsme mu dát 4 branky, ale jen proto, že jsme byli líní se vrátit a pomoct si, jsme dostávali zbytečné branky. Hráli jsme jako někde na plácku za barákem. Rád bych tenhle zápas hodil za hlavu, už nikdy nechci takový zápas zažít. Čekají nás poslední dva zápasy základní části, měli bychom se v nich naladit na play-off a ne se takhle rozkládat zevnitř," shrnul průběh zápasu Petr Špaček.
Sestava Autoskla: Špaček - Kaša, Kubík - Svatoš, Kabeláč - Váňa st. - Bureš, Pražan, Blažek - Král, Matějovský, Veselík, Choutka

Branky Autoskla: 4. a 36. Pražan (Bureš, Kaša - Blažek),  20. Veselík (Matějovský, Blažek), 44. Bureš (Pražan, Blažek)

Žamberk si připsal třetí jarní výhru v řadě, tentokrát nad pardubickými Autoskláři, kteří i přes vstřelený první gól po celý zápas jen dotahovali. „Na třetí jarní zápas jsme zajeli do nížin, kde nás přivítali tamější borci s koníkem na prsou. Byl hezký jarní den a celý tým byl dobře naladěn, nicméně začali jsme obligátně zezadu. Po úvodním tlaku se udělalo trochu pochmurněji, neboť jsme individuálně propadli v obraně. Domácí vzniklou situaci 2 na 1 vyřešili s přehledem a dostali se tak do vedení. Poté se opět rozjasnilo, neboť se prosadil rozdílový střelec z minulého zápasu Tarasenko Chmelíček. Do konce třetiny jsme přidali ještě 2 branky, a tak to vypadalo, že utkání dohrajeme v pohodě. Ve druhé třetině byl dokonce vsítěn i 4. gól do Špačkovy budky, na který ovšem domácí poměrně rychle odpověděli, a dvou gólový rozdíl se pak držel prakticky do konce zápasu. Domácím se vždy nějakým způsobem podařilo výsledek korigovat, nicméně několik branek za Šolcova záda, zejména ty ve třetí třetině, padly po našich chybách a nedůslednostech v obraně. Jsme rádi za 3. jarní výhru v řadě a těšíme na neděli, kdy přivítáme Opatovice a doufáme, že konečně v Žamberku. Sice tam je tabule, ale na druhou stranu je tam krásně,“ vysvětlil k zápasu Jakub Krejčí.

Hbc Chlumec nad Cidlinou B vs. Ježci Heřmanův Městec B 5:0 (3:0,2:0,0:0)

Chlumecké Vrtačky i díky hattricku Pojara přejeli heřmanovské Ježky. „Domácí zápas jsme sehráli proti Ježkům z Heřmanova Městce a to za chladného rána. V sestavě nám chyběli 4 opory týmu Staněk ml., Staněk st., Doležal Petr, Kozák Martin. Ale do zápasu jsme nastoupili na tři kompletní lajny a Ježky jsme přejeli. Po cele utkání jsme byli lepším týmem a velké šance jsme ještě neproměnili. První branku vstřelil kapitán Doležal, z kruhu nedal gólmanovi šanci. Pak skóroval Venda Pojar…na 2:0 zvýšil z dorážky. A opět Doležal po krásné akci šel sám na gólmana a střela do šibenice 3:0. Ve druhé třetině začal řádit Venda Pojar...krásná akce Joud - Chára a střela od Pojara s první mezi betony 4:0. A opět Venda Pojar si naběhl krásně na přihrávku od beka a šel sám na gólmana a opět střela mezi betony 5:0. Na hřiště začali diváci házet kšiltovky...byl tu Pojarův - Hattrick. Třetí třetina skončila bez branek. Celé utkání jsme Ježky k ničemu nepustili. Chci poděkovat celému týmu za vynikající výkon. Příští víkend máme volno a toho využili naše manželky...wellness pobytem. Další utkání hrajeme s Autosklem Pardubice a určitě si pojedeme pro nějaké body,“ hodnotil průběh zápasu Ladislav Demjanovič.

Sestava Chlumce: Šanda - Gottwald Němec, Demjanovič, Klozík, Joudal, Chára, Pojar, Šanda, Doležal, Doskočil, Čuřík, Novák, Hanyš

Změna času a brzké vstávání se promítlo i do zápasu Ježků, kteří podlehli domácím chlumeckým Vrtačkam. „Jet za zápasem mimo město a ještě déle než 10km v neděli na začátek utkání v 9:00 a to ještě poté, co se v noci mění čas - to je vražedné pro jakoukoliv soutěž, natož pro Krajskou ligu. I přes ne úplně snadnou situaci se nám podařilo poskládat dvě kompletní formace a tak jsme odehráli utkání. Více asi netřeba nijak komentovat, domácí rozhodli o své výhře hned v první třetině a zaslouženě si připsali tři body. Děkujeme tvůrci rozpisu za zábavné ráno, je fajn, že na nás tak myslí. I když.. děti z mikropřípravky na Svítkově na tom byly ještě lépe, ty začínaly pro změnu už v 8:00...," komentoval zápas předseda Josef Kozel.