Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

TITULNÍ STRANA » Hladovější Kert Park roztrhal sny Autoskla o obhajobě titulu! Polička postoupila do semifinále
MS 2017 PARDUBICE

MS 2017 - vstupenky

1.NHbL Polička x Svítkov (foto: web HBC Svítkov)

Filip Červinka | 26.04.2017 08:30:47 | 461x

Soutěže ČMSHb - Nejvyšší soutěže v České republice, se mílovými kroky přibližují svému vyvrcholení. Pardubické Autosklo se ve dvou zápasech představilo v rámci pokračujícího semifinále Play off CCM Extraligy na půdě Kert Parku, který ale východočeskou družinu přehrál a oslavil na úkor Pardubic postup do finále. Kometa z Poličky se v prvoligovém čtvrtfinále střetla se Svítkovem, který se se zlou potázal i na hřišti Komety a vypadl po dvou prohraných zápasech. Kometa v semifinále narazí na ještě v loňském sezoně extraligovou Karvinou!

Sobota 22.4

Play off CCM Extraligy - semifinále:

HC Kert Park Praha vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Šperl, 27. Kruček J. (Fejfar) – 36. Filip (Česák, Bílý).

Střely: 33:35, vyloučení: 2:2, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0, diváků: 120, rozhodčí: Škrobák, Zbořil.
Stav série: 2:1.

Obhájce titulu v podobě pardubického Autoskla nevstoupil do utkání vůbec dobře a východočeská družina mohla být po první periodě ráda, že ani jednou neinkasovala. Pražané působili odhodlanějším dojmem i v prostřední části, kdy se po enormní hrubce při pardubické rozehrávce prosadil tvrdou střelou Šperl a poslal tak Kert Park do jednobrankového vedení. Autoskláři se snažili zmátořit, ale zlepšení nebylo tak veliké a když už se dostali před Mikla, tak ten ve své svatyni pečlivě úřadoval.

Před koncem druhé periody, si pak důrazně před Stárkem počínal Jiří Kruček, jenž protlačil kus oranžového plastu za záda pardubického gólmana, a Autosklo bylo rázem v nepěkné šlamastyce! Třetí třetina však nabídla úplně jiný obrázek než za posledních třicet minut. Pardubice se s velkou vervou pustily do svého pražského protivníka a Mikl si musel připadat jako na střelnici. Po šesti minutách dokázal využit přesné nahrávky od Česáka přesně střílející Petr Filip a kontaktní branka byla na světě! Autoskláři se sice do konce utkání snažili vyrovnat, seč jim síly stačily, ale Kert Park si zkušeně pohlídal těsné vítězství a právem se radoval z finálového mečbolu.

Sestava Pardubic: Stárek (Chmelík) – Bucek, Filip, Kosina, Krejčí, Mašík, Novotný, Vlasák – Bílý, Březina, Česák, Förstl, Gabriel, Kubeš, Merta, Skřivánek, Urban, Urbanec.

Play off 1. Národní hokejbalové liga - čtvrtfinále:

SK Kometa Polička vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 6:3 (2:2, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Lux (Adamec), 6. Kašpar (Martinec), 21. Hejtmánek J., 24. Lux (Štefka F.), 39. Štefka F. (Tobiáš J.), 45. Hejtmánek D. (Lux, Štefka F.) – 2. Král (Pitthard, Černický D.), 11. Král (Notovný, Pitthard), 40. Pitthard (Fišer).
Střely: 30:26, vyloučení: 2:1, využití přesilovek: 1:0, oslabení: 0:0, diváků: 38, rozhodčí: Uhlíř, Vrba.
Konečný stav série: 2:0.

Do druhého semifinálového duelu v podobě východočeského derby vstoupil aktivněji Svítkov, který už se ve druhé minutě radoval z vedoucí branky, Kometa ale brzy dokázala reagovat z hole reprezentanta Ondřeje Luxe. Po první na branky nerozhodné periodě se nakonec karty naprosto přiklonily k Poličce, jež si dokráčela pro nejrychlejší možný postup do semifinále, které se odehraje již na tři vítězné zápasy. Svítkov nezahrál zase tak špatně, ale nedokázal navázat na povedený závěr základní části. „V sérii s Poličkou nás zradily zbraně, na kterých jsme vystavěli postup do play off. V defenzivě jsme dělali jak systémové, tak individuální chyby, brankáři ztratili svou jistotu a nedařilo se nám v koncovce,“ mrzí hlavního kouče Stars Petra Hofmana.

Kometě se v sérii především dařilo v početních převahách, což se o Svítkovu rozhodně říci nedá. „Polička vstřelila v sérii z 5 přesilovek 3 branky, my z 10 přesilovek ani jednu. Proti tak kvalitnímu soupeři jako je Polička jsme tím ztratili šanci na postupové ambice, navíc při systému na dva vítězné zápasy i možnost na tento vývoj reagovat,“ uvědomuje si lodivod svítkovské družiny. „Dosáhli jsme svého aktuálního limitu a situace je taková, že s první čtyřkou 1. ligy nedokážeme hrát zápasy, které by končily vítězstvím,“ praví smířeně Hofman.

Svítkov se však v jarní části dokázal neuvěřitelně zmátořit z nepovedeného podzimu a probojovat se po několika cenných skalpech mezi nejlepších osm prvoligových mančaftů! „Přesto neodcházíme zklamáni, stavíme si dlouhodobé cíle, tým zaznamenal herní posun a v příští sezoně budeme silnější,“ slibuje Petr Hofman. „Nyní se těšíme na Český pohár, kde budeme chtít vyhrát každý zápas a dosáhnout úspěchu,“ hlásí odhodlaně svítkovský stratég.

Sestava Poličky: Novák – Adamec, Anýž, Dvořák, Geba, Hejtmánek J. – Hejtmánek D., Hubáček, Kašpar, Lux, Martinec, Schauer, Štefka F., Tobiáš J., Tobiáš O.

Sestava Svítkova: Černický M. (Mroviec) – Doležal, Filip, Hrnčíř, Janský, Pelikán, Staněk – Bureš, Černický D., Fišer, Hajník, Hlaváček, Král, Krejčík J., Novotný, Pitthard, Večerník, Zaplatílek.

Semifinálové dvojice 1.NHbL:
SHC Opava (1.) vs. Jungle Fever Kladno (5.)
SK Kometa Polička (2.) vs. HbK Karviná (3.)

Neděle 16.4

HC Kert Park Praha vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 7:2 (1:1, 2:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 4. Fejfar, 17. Kovář (Bureš, Rozenberg), 25. Wróbel (Fejfar), 33. Fejfar (Nýdl, Wróbel), 40. Nýdl (Kruček M.), 40. Kruček M. (Plzák), 42. Suda (Wróbel, Dulava) – 12. Urban (Mašík), 21. Česák (Bílý, Březina).
Střely: 39:17, vyloučení: 9:9, využití přesilovek: 2:1, oslabení: 1:0, diváků: 205, rozhodčí: Kettner, Záhora.
Konečný stav série: 3:1.

První třetina čtvrtého semifinálového duelu Play off CCM Extraligy nabídla aktivitou hýřící projev pardubického týmu, jenž dělal obraně Pražanů pořádné problémy. Všem ale vyrazil dech Tomáš Fejfar, jenž z rohu nahodil míček na Stárka, který si ho srazil do branky a nechtěně tak poslal své oponenty na koně. Do konce úvodní patnáctiminutovky ještě ale stihl zaslouženě vyrovnat důrazný útočník Urban. Druhá třetina začala tak, jak probíhala tak předchozí. Rychlou brankou se prezentoval ex-letohradský hokejbalista Michal Kovář posílající do vedení pražský celek.

Záhy se ale prosadil Josef Česák a vypadalo to na brankovou přetahovanou. Kdo si tak pomyslel, tak se ale šeredně mýlil. Ve druhé polovině prostřední části obdržel Wróbel výstavní nahrávku od Fejfara a první jmenovaný si nakonec připsal vítěznou trefu! Ve třetí periodě, se nakonec rozjel gólový kolotoč Kert Parku, jenž odstartoval Fejfar a Pražané pět minut před koncem utkání dokonce vyhnali z branky loňského nejužitečnějšího hráče play off, Davida Stárka. Autosklo tak skončilo v semifinále a na své konto si připsalo bronzové medaile, za což se rozhodně nemusí stydět, protože čtyřikrát po sobě skončit na bedně se počítá!!!

Sestava Pardubic: Stárek (od 40. Chmelík) – Bucek, Filip, Kosina, Krejčí, Mašík, Novotný, Vlasák – Bílý, Březina, Česák, Förstl, Gabriel, Kubeš, Merta, Skřivánek, Urban, Urbanec.