2 : 1 ss (0:0,0:0,0:0-1:0)
Autosklo x Delta (foto: Josef Česák)

Finalisty jsou Autoskláři vs Opočno a Svítkov vs. Chrudim!

Jana Nekolová | 18.05.2017 22:54:05 | 991x

2.NHbL, KHbL – doplněno - Ve středu se dohrály rozhodující páté semifinálové zápasy playoff druhé národní a krajské hokejbalové ligy, ve kterých byli Autoskláři od začátku lepším týmem než Delta, která díky honbě za vítězstvím otevírala vrátka do obrany, čehož dokázali domácí využít. Chrudimští Žolíci dokázali díky skvělému výkonu brankáře Kavána vyhrát v nájezdech nad Žamberkem a podívají se tak do finále, kde se utkají se Svítkovem, jenž po nevyužitém mečbolu a dvou prohrách v Chlumci nakonec chlumecké Vrtačky doma hlavně i díky „mladým puškám“ porazil a postoupil do finále.

HBC Autosklo-H.A.K. Pce B vs. Delta Pardubice 5:2 (1:1,3:0,1:1)

STAV SÉRIE 3:2

Autoskláři byli v pátém zápase od začátku lepším týmem než Delta, která díky honbě za vítězstvím otevírala vrátka do obrany, čehož dokázali domácí využít. „Pátý rozhodující zápas jsme začali aktivně a hned od začátku jsme si šli za naším cílem a jen skvělé zákroky gólmana hostí drželi Deltu ve hře. V sedmé minutě se nám konečně podařilo dostat míček za Smékala a rozvášnit tak davy fanoušků. Jenže soupeř z následné vyhrané buly a střely od modré srovnal. V úvodu druhé třetiny dostal Veselík za svůj průnik trestné střílení a nabídnutou šanci využil. A když o dvě minuty stejný hráč zvyšoval náš náskok na 3:1, bylo jasné, že si zápas nenecháme vzít. Hosté se začali vrhat do útoku a tím nám otevírali obranu, kde nám až snadno procházeli kolmé přihrávky na centry na modré čáře a po jedné takové skóroval minutu před koncem druhé třetiny Förstl. Naše střelecké konto uzavřel Pepa Česák, trefou v přesilovce pět na tři, do odkryté brány. Na konci zápasu přišli oslavy postupu, ještě před koncem zápasu a tak jsme dali hostům šanci, vteřinu před koncem utkání snížit na konečných 5:2. V sérii se ukázali rozhodující zápasy na domácím hřišti. První dva zápasy ukázali, že můžeme zvítězit, ale nebude to nic lehkého. A je pravdou, že hráči Delty si šly v domácích zápasech více za vítězstvím, že naše nasazení nebylo takové, jak bych si představoval. V pátém zápase jsme byly od začátku lepším týmem my, přišlo mi, že doma měla Delta skvěle propracovanou taktiku, včetně dobrého bránění pásma a u nás se moc hnala za vítězstvím a tím nám otevírala vrátka do obrany, čehož jsme dokázali využít. Určitě to byla skvělá série, která nás výborně prověřila před finále,“ komentoval průběh zápasu trenér Michal Křemenák.

Sestava a branky Autosklářů: Stárek David, Třináctý Jakub – Podařil Radim (0+1), Bucek Adam (SD), Kamaryt Miloš, Ryba Jakub, Filip Petr (0+1), Novotný Ondřej, Kendík Martin, Veselík Michal (2+0), Jankura Karol (0+1), Kosař Daniel, Staněk Daniel, Korel Stanislav (0+1), Šimek Michal, Bucek Jiří (MD), Zajíček Tomáš (SD), Česák Josef (SD) (1+2), Förstl Filip (2+0)

Delta i přesto, že nechala v pátém semifinálovém zápase na hřišti všechno, tak nedokázala brankový rozdíl nad domácími Autoskláři smazat. „Domácí zjevně chtěli rozhodující mač vyhrát, a proto posílili sestavu několika borci z extraligy. Od počátku utkání na nás doslova vlétli a náš tým tahal za kratší konec s výjimkou přesilovek, většinu utkání. V první a třetí třetině jsme udrželi krok alespoň v počtu vstřelených gólů. Rozhodující se tak ukázala prostřední část hry, ve které jsme vyrobili několik hrubých chyb, které Autoskláři přetavili ve 3 góly v naší síti. Ve třetí části jsme se pokusili soupeře přitlačit, ovšem i přesto že všichni hráči nechali na hřišti všechno, nedokázali jsme brankový rozdíl alespoň zkorigovat. Soupeři tímto gratuluji k postupu do finále,“ shrnul zápas Jaroslav Nečas.
Sestava Delty: Smekal - Filip, Michal - Hrnčíř, Macháček - Kopecký, Riedel - Kohoutek, Novotný, Švihlík - Maixner, Waber, Minařík - Bílek, Hlaváček, Horák - Shejbal, Bonaventura

Branky Delty: Filip, Waber

Fotografie z utkání (autor Andrea Jirásková):

Fotografie z utkání (autor Josef Česák):

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

SK Hokejbal Žamberk vs. HBC Jokerit Chrudim B 2:3ss (1:0,1:2,0:0-0:1)

STAV SÉRIE 2:3

Chrudimští Žolíci dokázali díky skvělému výkonu brankáře Kavána v pátém semifinálovém zápase vyhrát v nájezdech nad Žamberkem a podívají se tak do finále, kde se utkají se Svítkovem. Vítěz základní části Žamberk tak končí za branami finále. „Vstup do utkání se nám nepovedl, prvních 5 minut byli domácí aktivnější. Pak se hra vyrovnala. První gól padl po propadnutí obránce Krupky, první střelu sice brankář Kaván vyrazil, na dorážku již nestačil – 1:0. Většinu druhé třetiny jsme byli lepším týmem, vyrovnání v 16. minutě přinesla střela Hořeňovského do odkryté domácí branky. Pod velký tlak jsme se dostali při dvojnásobné přesilovce Žamberku, 5:3 jsme ubránili, pak ovšem přišla teč Lyera - 2:1. V čase 21:19, 16 sekund po gólu na 2:1, vyrovnal Paukrt. Třetí třetina přinesla pár šancí na obou stranách, největší šanci zazdil domácí útočník, kdy místo odkryté branky trefil pouze boční síť. Od 39. minuty jsme hráli přesilovku, tu jsme vůbec nezvládli, do konce třetiny jsme byli pod tlakem. V prodloužení nejdříve mohl rozhodnout chrudimský Pecina, který mířil mezi nohy brankáře Šolce, míček se kutálel u brankové čáry, se štěstím ho odpálil domácí obránce. Z protiútoku ihned nebezpečně zahrozil domácí útočník. Prodloužení nerozhodlo. Vynikající Kaván pochytal všech 5 nájezdů Žamberku, rozhodla střela Řeháka nad lapačku domácího Šolce. Jednalo se o velmi vyrovnanou sérii, Žamberk skvěle bránil, byl běhavější, střelecky aktivnější. Rozhodl především skvělý výkon Kavána,“ popsal průběh zápasu Zdeněk Řehák.

Sestava Chrudimi: Kaván – Krupka, Bobek, Pecina, Šídlo, Bulva, Hladík – Vala, Seidler, Novelinka – Dyntar, Řehák, Hořeňovský – Mouric, Jirák, Paukrt

Žamberk si sérii s Chrudimí defacto prohrál sám, protože už v neděli měl postup takzvaně „na lopatě“ ale v klíčových momentech všechny střelce opustilo i ono sportovní štěstí. „Do rozhodujícího zápasu jsme vstoupili aktivně a ze začátku měli několik dobrých šancí. Poté se hra více vyrovnala, nicméně nám se podařilo vstřelit branku a první třetinu vyhrát 1:0. Ve druhé třetině byli většinu času aktivnější hosté, a dokázali vyrovnat. Využili jsme přesilovku, ale o náskok jsme skoro ihned přišli, kdy se po nedorozumění obrany a gólmana dostali hosté velmi lacině k vyrovnání. Ve třetí třetině jsme mohli rozhodnout, ale bohužel, stejně jako v neděli jsme doplatili na neproměňování vyložených šancí, když jsme několikrát selhali opravdu v jasných pozicích. V prodloužení mohli rozhodnout oba týmy, ale nestalo se tak. V nájezdech pak byli lepší hosté. Série s Chrudimí byla velmi vyrovnaná. Všechny zápasy byly dramatické, vyrovnané a férové. Sérii jsme si defacto prohráli sami, protože už v neděli jsme měli postup takzvaně „na lopatě“ ale v klíčových momentech všechny střelce opustilo i ono sportovní štěstí. Nakonec se tedy radoval tým spíše šťastnější než lepší. U nás zatím převládá zklamání, protože jsme vypadli ve stejné fázi jako loni, ale díky dobré základní části máme jistotu medaile a hlavně baráže, na kterou se těšíme. Tak uvidíme, jak to vše dopadne. Ještě bychom chtěli touto cestou velmi poděkovat Letohradu za možnost odehrát playoff v jejich krásném areálu. Děkujeme i fanouškům, kteří nás přišli podpořit. Zejména ve středu se sešli v úctyhodném počtu a dost zaplnili tribunu. Atmosféra tak na poslední zápas byla přesně taková, jaká by měla být!,“ popsal zápas Jakub Krejčí.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce B vs. HbC Chlumec nad Cidlinou B 3:1 (1:0,0:1,2:0)

Svítkov po nevyužitém mečbolu a dvou prohrách v Chlumci nakonec v pátém semifinálovém zápase chlumecké Vrtačky doma hlavně i díky „mladým puškám“ porazil a postoupil tak do finále, kde se utká s chrudimskými Žolíky. Chlumeckým Vrtačkám se tak nepodařilo proklouznout do vysněného finále. „První zápas byl podle mě varovný a štěstí přálo víc nám, když se po chybě hostujícího brankáře trefil Hejkrlík a rozhodl tak o výhře v prodloužení. Ve druhém zápase jsme měli víc ze hry a toto vypjaté utkání jsme dotáhli do vítězného konce a ujali se vedení v sérii 2:0. Bohužel v Chlumci se Nám nedařilo. První utkání jsme vůbec nehráli to, co jsme chtěli a vypadalo to jako kdyby, jsme měli za sebou cestu kolem světa a soupeř zaslouženě vyhrál. Druhý zápas jsme začali jako první a probudili se, až v závěru kdy se Nám podařilo snížit na rozdíl jedné branky, ale ve hře bez brankáře jsme bohužel inkasovali a bylo jasné, že rozhodne pátý zápas. V pátém zápase hraném ve středu jsme první třetinu vyhráli 1:0, ale pak ve druhé soupeř vyrovnal a o drama bylo postaráno. Naštěstí se nám podařilo vstřelit dvě branky a žádnou neinkasovat. Vypjatý zápas jsme udrželi do vítězného konce a mohli zlehka slavit postup do finále. Chtěl bych poděkovat všem hráčům, kteří v této sérii nastoupili, za předvedený výkon a hlavně  "mladým puškám". V neposlední řadě poděkování fanouškům za podporu a všichni doufáme, že na finále dorazí minimálně ve stejné počtu,“ zhodnotil celou sérii Dominik Mlateček.