mail: rozhodci@hokejbal-vc.cz

2200190661/2010

Pravidelná otevírací doba:

ČTVRTEK 16:00 - 19:00

Od 12. 4. 2018 bude matrika otevřená jen od 16:00 do 17:30, nebo po telefonické domluvě s Janou Nekolovou!

TITULNÍ STRANA » Favorité mají mečbol na své straně, Prachovice vyrovnaly sérii s Chlumcem
5 : 0 (0:0,0:0,0:0)
Autosklo C - Splašenky (foto: Jana Nekolová)

Favorité mají mečbol na své straně, Prachovice vyrovnaly sérii s Chlumcem

RSHb REDAKCE | 30.04.2018 20:06:20 | 477x

KHbL – O víkendu odstartovala playoff prvními dvěma čtvrtfinálovými zápasy krajská hokejbalová liga. Roli favorita potvrdili hráči Chrudimi, Autoskla a Delty a mají tak mečbol na své straně. Zápasy mezi Chlumcem a Prachovicemi ukázaly, že to bude napínavá podívaná a dlouhá série, neboť Chlumec vyhrál sobotní zápas, ale Prachovice vystrčily růžky a v neděli sérii vyrovnaly. Teď mají výhodu domácího hřiště, kterou určitě využijí se vším všudy.

Stav série 2:0

HBC Jokerit Chrudim vs. HBC Opatovice nad Labem 4:1 (1:0,2:0,1:1)

HBC Jokerit Chrudim vs. HBC Opatovice nad Labem 6:3 (5:1,1:1,0:1)

Vítěz základní části soutěže ostřílená a zkušená Chrudim vyzvala ve čtvrtfinále poslední Opatovice, pro které to je první play-off v historii. Chrudim potvrdila roli favorita a dvakrát Opatovice stejně jako v základní části porazila a má tak mečbol na své straně.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice C vs. SK HBC Splašené Hole Pardubice 10:2 (4:1,2:0,4:1)

Druhé pardubické Autosklo vyzvalo ve čtvrtfinále nevyzpytatelné Splašenky, které stejně jako v základní části i ve čtvrtfinále dvakrát porazilo, ale jednoduché to rozhodně nemělo, neboť Splašenky mu to nijak neulehčily. „Ač výsledky obou zápasů mohou naznačovat, že se zápasy byly jednoznačné, nedá se to tak úplně říci. V sobotním duelu šly Splašenky do vedení 1:0, ale naše tři rychlé góly, jako odpověď, jim vzaly vítr z plachet. A jelikož se nám dařilo skóre navyšovat i dále v zápase byl odpor hostů menší a menší, a tak byla otázka, na jakém skóre se zastavíme. Navíc skvěle zachytal náš gólman Škoda a tak již od druhé třetiny panovala na střídačce veselá atmosféra. Která vyvrcholila 10. gólem, z hole Standy Korela, a srdce pokladníka zaplesalo,“ komentoval první čtvrtfinálový zápas Petr Špaček, který k druhému zápasu ještě dodal: „V neděli se zápas začal vyvíjet ještě lépe, když jsme během 10 minut vedli 4:0. Jenže právě rychlé vedení přispělo k přílišnému uvolnění morálky, což mělo za následek snížení na 4:2 a  defenzivně posílení hosté zase měli o co hrát. Gólem do šatny zklidnil situaci Šimek, načež po přestávce nás v nedbalkách zaskočili hosté a opět snížili - 5:3. Pak se obraz hry změnil na dobývání tvrze Splašených holí. Většinu času jsme strávili v útočném pásmu a vyplnili ho ostřelováním „Vondrysovi" branky, i díky nabídnutým přesilovkám. Žel ujala se až ta čtvrtá, v závěru druhého dějství. Nicméně takto hra vypadala prakticky až do konce a Splašenky vyrážely jen do sporadických protiútoků a spíše zhušťovaly prostor před svým gólmanem. Z mého pohledu si zaslouží za nedělní výkon pochvalu Honza Vondra, který pochytal spoustu střel a držel Splašenky v zápase.“

Sestava Autoskla (1.zápas): Škoda (Špaček) - Kaša, Kopáč, Svoboda, Svoboda ml. - Kubát, Jirák, Korel - Šváb, Bureš, Choutka - Kopsa, Loukota, Král

Branky Autoskla (1.zápas): 5. Svoboda (Jirák), 5. Bureš (Kubát), 6. Kopsa (Loukota, Kaša), 10. Král (Kubát, Svoboda), 16. Loukota (Král, Kopsa), 22. Korel (Kubát), 31. Šváb (Bureš), 32. Loukota (Kaša), 37. Kubát (Korel, Kopáč), 43. Korel (Svoboda ml.)

Sestava Autoskla (2.zápas): Špaček - Kaša, Kopáč, Svoboda ml., Váňa, Kubík - Kubát, Jirák, Šimek - Šváb, Budeš, Choutka - Kopsa, Loukota - Král

Branky Autoskla (2.zápas): 1. Šimek (Kubát, Špaček), 6. Kubát, 8. a 11. Bureš (1x Kaša), 15. Šimek (Jirák, Váňa), 29. Šimek (Kopáč), 43. Kopsa

Splašenky sice oba čtvrtfinálové zápasy s Autoskláři prohrály, ale rozhodně ještě nechtějí končit sezonu a až zregenerují, tak se vrhnou plní sil do třetího rozhodujícího zápasu.  „Stále hřešíme na to, že nejsme konzistentní. Na deset vcelku kvalitně odehraných minut u nás připadá dvou či pěti minutovka zkázy, kdy si totálně rozhodíme herní systém, nejsme schopní si správně rozebírat hráče, jsme nedůrazní, dovolíme soupeři příliš mnoho před naším gólmanem. To nás provázelo po oba dva zápasy. Do prvního utkání jsme vstoupili rychle vstřelenou brankou a ujali se vedení, nicméně okleštěná sestava, obří vedro v černých dresech a taktická nedisciplinovanost udělaly z výsledku debakl. Spousta gólů Alfy padla z přečíslení, kdy se některý náš útočník nestihl vrátit, nebo z nedůrazu před naší brankou, kdy jsme soupeři dovolovali snadno a víckrát dorážet. Druhé utkání bylo o něco lepší z naší strany, byť jsme v něm od začátku tahali za kratší konec. Posílená sestava, ze které ale v průběhu zápasu dva lidi odpadli, hrála agresivněji, důrazněji, pro Alfu to bylo občas nepříjemné. Vyzdvihnout bych chtěl parádní gesto fair play hráčů Alfy v prvním utkání, kdy odvolali vyloučení našeho hráče. Rozhodčí jsou taky lidé, sem tam se upísknou, na všech třech pánech, co nás tyto dva zápasy pískali, oceňuji to, že byli schopní v klidu komunikovat s hráči, případné konfliktní situace řešili hned v zárodku, takže to nepřerostlo v nic hrozného. Přes týden zregenerujeme a vrhneme se do třetího zápasu, nechceme ještě končit sezonu,“ popsal oba čtvrtfinálové zápasy Lukáš Zitka.

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

Delta Pardubice vs. Ježci Heřmanův Městec B 4:1 (1:1,1:0,2:0)

Delta Pardubice vs. Ježci Heřmanův Městec B 6:1 (3:1,2:0,1:0)

Třetí Delta ve čtvrtfinále vyzvala Ježky, se kterými se ji v základní části sezony moc nedařilo. V prvním vzájemném zápase v základní části soutěže jí Ježci doslova rozšmelcovali poměrem 10:1, ve druhém měření sil, ale Delta dokázala vyhrát na nájezdy. Tentokrát však ani v jednom čtvrtfinálovém zápase nedala Ježkům žádnou šanci a má tak mečbol na své straně.

Stav série 1:1

HbC Chlumec nad Cidlinou B vs. SK Prachovice 3:2 (1:1,2:0,0:1)

HbC Chlumec nad Cidlinou B vs. SK Prachovice 4:7 (2:5,2:0,0:2)

Zápasy mezi Chlumcem a Prachovicemi ukázaly, že to bude napínavá podívaná a dlouhá série, neboť Chlumec vyhrál sobotní zápas, ale Prachovice vystrčily růžky a v neděli sérii vyrovnaly. Teď mají výhodu domácího hřiště, kterou určitě využijí se vším všudy.  „První zápas play-off mezi Prachovicemi a Chlumcem nad Cidlinou byl úspěšnější pro domácí Chlumec. První třetina byla pozitivní pro Prachovice. V první minutě vstřelil branku Václav Dvořák, který dostal přihrávku od Ondřeje Katrušina. Druhá třetina byla domácích. V 7. minutě domácí tým srovnal a o 7. minut později už vedl. Ve třetí třetině se podařilo Prachovicím snížit na 2:3. Toho se ujmul Tomáš Čep, po přihrávce Petra Maška,“ zhodnotil první čtvrtfinálový zápas Martin Kolář, který k druhému zápasu ještě dodal: „Druhý zápas play-off mezi Prachovicemi a Chlumcem byl jednoznačně výherním pro Prachovice se stavem 4:7. Prachovice doslova „rozstřílely“ Chlumec! V první třetině se ze začátku skoro nic nedělo. Vše začalo až v 8. minutě, kdy se domácí ujmuli vedení. Netrvalo dlouho a za necelých 50 vteřin bylo srovnáno. Lukáš Knický našel místo, kam usadit míček. Na tuto branku přihrával Jaroslav Sotona. V 10. minutě se Prachovice dostaly do vedení a po celý zápas už tak zůstaly. O tuto změnu stavu se postaral Ondřej Kosina, který zpracoval přihrávku od Jaroslava Nováka. Dvanáctá minuta přinesla další branku. Tu zařídil Tomáš Čep po krásné přihrávce od Jaroslava Sotony. 15. minuta byla obohacena hned dvěma góly, opět od hostů. Třicet vteřin do konce první třetiny padla další branka. Martin Hájek našel volného Lukáše Hubáčka a ten už jenom poslal míček za brankovou čáru. Poslední dvě vteřiny do konce třetiny padla další branka. Po exkluzivní přihrávce Jaroslava Sotony se Ondřej Hruban uplatnil střelou, která zajistila bodový náskok. Do druhé třetiny jsme šli v klidu, věděli jsme, že máme náskok a to se nám nevyplatilo. Druhá třetina se rapidně otočila a domácí stáhli stav na 4:5. Nehráli jsme naší hru a to se nám nevyplatilo. Ve třetí třetině se ve 2. minutě trefil Tomáš Ježek po přihrávce od Martina Hájka. Radost byla veliká a ještě vetší přišla, když Petr Dolejš přihrával Lukášovi Knickému, který ukázal své šikovné ruce. Tím uzavřel celý zápas. Stav série 1:1.“