2.Národní HbLKrajská HbLMČR starších žákůPřebor mladších žákůPřípravkyMinipřípravkyŽeny

ARCHÍV SOUTĚŽÍ
ČTENÍ DOKUMENTŮ PDF

Logo Acrobat

Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

TITULNÍ STRANA » Důležitá výhra Svitav nad Deltou vrátila Svitavy do boje o playoff!
MS 2017 PARDUBICE

MS 2017 - vstupenky

1.HBC Svitavy (foto: Jana Nekolová)

Důležitá výhra Svitav nad Deltou vrátila Svitavy do boje o playoff!

Jana Nekolová | 09.04.2017 21:25:26 | 1292x

2.NHbL – V sobotu se odehrály předposlední zápasy základní části druhé národní hokejbalové ligy, ve kterých Opočno odehrálo doma pohodové utkání s královehradeckými Bandity, se kterými se utkají i v prvním kole playoff. Delta přišla o tříbrankové vedení a nechala domácí Svitavy vyrovnat a ke konci zápasu dokonce i vyhrát, čímž je dostala do boje o playoff. Ježci se dostali s domácími Prachovicemi do tříbrankového vedení, o které málem přišli, naštěstí zachovali chladné hlavy a závěr zápasu si pohlídali. Přeloučští Jestřábi prohráli zápas s lídrem tabulky až ve třetí třetině. Prohra pro ně bodově nic neřeší a budou se už soustředit na playoff. Českotřebovští Kohouti sice získali bod nad domácími chrudimskými Žolíky, který je však paradoxně odsunul na poslední příčku tabulky.

HBC Rangers Opočno vs. HBC Banditi Hradec Králové 9:4 (3:1,4:2,2:1)

Střely na branku: 44:19, Vyloučení: 0:1, Přesilovky:1:0, Využití:0:0, V oslabení: 0:0

Opočno odehrálo doma pohodové utkání s královehradeckými Bandity, se kterými se utkají i v prvním kole playoff. „Celkem pohodové utkání pro oba kluby, jimž už vlastně o nic nešlo. Oba se spolu utkají v 1. kole play off. Hrálo se slušně, jeden vyloučený je toho důkazem. Střelecky se prosadil nově sestavený útok Řehák (2), Srpek (1), Jedlička (1),“ zhodnotil zápas vedoucí týmu Josef Kovaříček.

Sestava a branky Opočna: Ponke - Malík, Franc, Hetfleiš, Junek (0+2) -  Kania K. (0+1), Tovtík, Hajník (2), Řehák (2+1), Srpek (1+3), Jedlička (1+3), Kania D.(0+2), Steklík (2), Kozák (1+1)

1.HBC Svitavy vs. Delta Pardubice 5:3 (0:1,3:2,2:0)

Střely na branku: 24:20, Vyloučení: 1:12, Přesilovky:8:7, Využití:2:2, V oslabení: 0:0

Důležitá výhra Svitav nad Deltou vrátila Svitavy do boje o playoff. „První třetina byla oboustranně herně nemastná, neslaná, zato více jiskřivá. Vůbec celý zápas se nesl v nervózním duchu, o čemž svědčí počet vyloučených. Od druhé třetiny se hrál zajímavý hokejbal, kde jsme rychle prohrávali už 0:3. Zlepšeným pohybem jsme se dostávali do šancí a po zásluze jsme do konce druhé třetiny srovnali skóre. Poté už to bylo o tom, komu se podaří dát rozhodující branku, což se naštěstí povedlo nám. V nervózním závěru jsme ještě potvrdili výhru gólem do prázdné brány. Důležitá výhra, která nás vrátila do boje o play off. Klukům musím poděkovat za výborný výkon,“ popsal zápas trenér Petr Sterenčák.

Sestava Svitav: Tichý - Mifek, Beneš, Rašner, Libich,  - Vodvárka, Kolena, Sokol, Stloukal, Petr, Dobiáš, Makas, Kolář, Bílý, Kříž

Branky Svitav: Beneš 2, Rašner, Stloukal, Vodvárka

Delta přišla o tříbrankové vedení a nechala domácí Svitavy vyrovnat a ke konci zápasu dokonce i vyhrát. „Utkání jsme rozehráli výborně a postupně jsme se dostali do tříbrankového vedení. Zlomovým momentem zápasu se ukázal smolný vlastenec, kterým domácí zkorigovali na 1:3. Vstřelená branka domácí nakopla a náš tým naopak úplně vypadl ze hry. Výsledkem byly další slepené góly v naší síti a vyrovnaný stav po dvou třetinách. Ve třetí třetině domácí přidali na důrazu a ukázalo se, že to na nás platí. Naši borci vyprodukovali několik zbytečných faulů, spoustu času jsme v hráli oslabení a svitavští toho dokázali využít k vstřelení vítězné branky,“ shrnul průběh zápasu Jaroslav Nečas.

Sestava Delty: Smekal - Hrnčíř, Šováň - Riedel, Novotný - Kopecký, Macháček - Filip, Novotný, Waber - Maixner, Stránský, Švihlík - Shejbal, Borovec, Bílek

Branky Delty: Waber 2, Maixner

SK Prachovice vs. Ježci Heřmanův Městec 2:6 (0:3,2:0,0:3)

Ježci se dostali s domácími Prachovicemi do tříbrankového vedení, o které málem přišli, naštěstí zachovali chladné hlavy a závěr zápasu si pohlídali. „Na zápas s Prachovicemi jsme měli jasné instrukce a ty zněly, že nic než tři body nebereme. První třetinu, jsme soupeře dostali do pro nás chtěného tlaku, který nám pomohl k náskoku hned o tři branky. Ačkoliv se může zdát, že prachovičtí, už dohráli, bylo tomu přesně naopak a po našich chybách byli schopní stáhnout tří gólové manko na 2:3 pro domácí. Naštěstí jsme zachovali chladnou hlavu a zápas v klidu dohráli pod kontrolou našich holí a podle mě zaslouženě vyhráli. Celému týmu děkuji za odvedenou práci v utkání a doufám, že vítěznou náladu přeneseme do příštího týdne, kdy nás čekají nevyzpytatelné Svitavy,“ vysvětlil k zápasu Jan Doležal.

Fotografie z utkání (autor Alena Čížková):

HC Jestřábi Přelouč B vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pce B 1:3 (1:0,0:1,0:2)

Střely na branku: 21:23, Vyloučení: 3:6, Přesilovky:4:2, Využití:0:1, V oslabení: 0:0

Přeloučští Jestřábi prohráli zápas s lídrem tabulky až ve třetí třetině. Prohra pro ně bodově nic neřeší a budou se už soustředit na playoff. „Náš soupeř, vedoucí tým tabulky, který prakticky v sezoně neprohrál. Nic lehkého nás tedy nečekalo, ale v domácím prostředí jsme chtěli zabojovat a navázat na jarní bodovou šňůru. V první třetině jsme soupeře zaskočili dobrým pohybem a množstvím šancí, které jsme si byli schopni vytvořit. Navíc se ujala střela Rašky ze středního pásma a my byli rázem v překvapivém vedení 1:0. Druhá třetina se nesla v duchu tužšího boje a zvlášť v jejím závěru nás soupeř párkrát zamkl a nepustil. Z toho všeho pramenilo naše vyloučení, oslabení a trochu smolný gól devět vteřin před koncem druhého dějství 1:1. Ve třetí třetině měl soupeř objektivně navrch fyzicky. Po množství šancí na obou stranách jsme bohužel propadli po vhazování v útočném pásmu a sprint přes celé hřiště soupeř zakončil přesnou střelou 1:2. Hra bez brankáře přinesla úpravu skóre na 1:3. Troufnu si říct, že jsme si po průběhu, šancích a bojovnosti nezasloužili prohrát. Minimálně v základní hrací době ne. Nicméně stalo se. Pro nás prohra bodově nic neřeší a budeme se soustředit na play off,“ hodnotil průběh zápasu Michal Drápalík.

Sestava Jestřábů: Sedmák - Drápalík Mi., Motyčka, Lauryn, Komůrka - Raška, Slanina, Vorba, Kopa, Drápalík Ma., Čermák, Šurkala, Kade, Šanda

Branka Jestřábů: Raška

Autoskláři vyhráli nad zarputilými a bojovnými domácími přeloučskými Jestřáby. „Tuto sobotu nás nečekalo nic snadného, Jestřábi mají doma pověst zarputilého bojovníka a porazit je na jejich půdě není nic lehkého. Od začátku hýřili pohybem a my neuměli na jejich skvělý pohyb reagovat, z čehož vytěžili ve třetí minutě gól. Ač kluci dostali za úkol hrát jednoduše, stále se snažili o kombinaci, která končila na neposlušném míčku, nebo zadrhnuté hokejce. První třetina byla z naší strany strašně utrápená. O přestávce jsme si řekli, že budeme hrát jinak a do druhé třetiny jsme vstoupili aktivněji. Naše snaha však končila na skvěle chytajícím Sedmákovi. O to větší radost jsme měli, když se nám, na konci třetiny, podařilo proměnit přesilovku a srovnat skóre. Do třetí třetiny jsme šli jako lepší tým, zlepšený pohyb, častá střelba na bránu, jen ne a ne vytěžit z toho onen kýžený gól. Domácí zbraně také nesložily a dávali o sobě znát a občasnými výpady zaměstnávali našeho gólmana. Tři minuty před koncem se nám podařilo vstřelit gól, kdy tvrdou ranou pod víko nedal Veselík domácímu gólmanovi šanci.  Domácí v poslední minutě odvolali gólmana a dali nám tak šanci potvrdit gólem do prázdné brány vítězství. Zápas nedohrál Dan Kosař, který musel po trefě míčkem od vlastního spoluhráče na šití do nemocnice. Danovi přeji brzké uzdravení a klukům děkuji za předvedenou hru,“ okomentoval zápas trenér Michal Křemenák.

Sestava a branky Autoskla: Třináctý Jakub – Förstl Libor, Deml Richard (MD), Turyna Michal (0+1), Ryba Jakub, Vacek Martin, Korel Stanislav, Barva Jan, Veselík Michal (1+0), Žouželka Michal (0+1) (SD), Kosař Daniel, Jankura Karol (1+0), Šimek Michal (1+0), Hackemberg Tomáš, Dvořák Jakub, Pavlíček Václav (MD)

HBC Jokerit Chrudim vs. TJ Lokomotiva Česká Třebová B 3:2ss (1:0,1:0,0:2-1:0)

Českotřebovští Kohouti sice získali bod nad domácími chrudimskými Žolíky, který je však paradoxně odsunul na poslední příčku tabulky. „Do utkání s favorizovaným domácím týmem jsme šli opět s několika dorostenci a rozkaz od trenéra z jihu Moravy zněl jasně "pokusit se o malý zázrak a získat aspoň bodík" Dvoubrankové vedení Jokeritu se nám v závěrečné části podařilo eliminovat a získat bodík, který měl mít cenu zlata.  Ale jak se ukázalo, nebylo to toho dne jediné překvapení. Protože i ve svitavském utkání se podařil domácím nečekaný zázrak, nejen vyrovnat nepříznivé skóre v utkání s Deltou, ale dokonce ho zázračně přetočit v zisk tří bodů. Tak se nakonec paradoxně ukázalo, že nás získaný bod odsunul na poslední příčku,“ komentoval průběh zápasu Jaroslav Badzik.