1 : 1 (0:0,0:0,0:0)
8.kolo Přeboru MŽ 8.4.2018 v Letohradě (foto: Iva Janoušková)

Druhý jarní turnaj Přeboru MŽ si všichni užili plnými doušky

Jana Nekolová | 12.04.2018 14:10:13 | 299x

Přebor MŽ – V neděli 8.4.2018 se uskutečnilo druhé jarní a zároveň i celkově osmé kolo Přeboru mladších žáků za účasti osmi týmů na hřišti ve Svítkově a v Letohradě. Stejně jako v sobotu minipřípravce, tak i v neděli mladším žákům přálo pěkné počasí, a tak si mohli všichni užít hokejbal plnými doušky, včetně diváků.

Ježci Heřmanův Městec - SK Jihlava 8:0

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice „modrý tým“ – HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 0:2

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - SK Jihlava 8:0

Ježci Heřmanův Městec - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice „modrý tým“ 3:0

3 – 4: HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice „modrý tým“ - SK Jihlava 0:1

1 – 2: Ježci Heřmanův Městec - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 3:0

Výsledky 8.kola Přeboru MŽ v Letohradě:

SK Hokejbal Letohrad - TJ Sršni Svitavy 0:4 (0:2,0:2)

HBC Hradec Králové 1988 - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice „bílý tým“ 2:2 (0:2,2:0)

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice „bílý tým“ – SK Hokejbal Letohrad 3:4 (3:2,0:2)

HBC Hradec Králové 1988 - TJ Sršni Svitavy 1:9 (0:4,1:5)

SK Hokejbal Letohrad - HBC Hradec Králové 1988 8:0 (3:0,5:0)

TJ Sršni Svitavy - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice „bílý tým“ 3:0 (2:0,1:0)

3 – 4: HBC Hradec Králové 1988 - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice „bílý tým“ 0:1 (0:0,0:1)

1 – 2: SK Hokejbal Letohrad - TJ Sršni Svitavy 1:4 (1:0,0:4)

OHLASY PO TURNAJI

Robert Musílek (Ježci Heřmanův Městec): „Druhý turnaj mladších žáků pro náš tým začal hned nejtěžším soupeřem přeboru, tedy zápasem s domácím mužstvem. Vstup do turnaje jsme měli velice vlažný a Svítkovští toho uměli využít a hned na počátku jsme prohrávali. Vyrovnat hru se nám podařilo až v polovině třetiny a vyrovnat výsledek hned záhy při přesilové hře. Druhá třetina byla již v podání našeho týmu vydařenější a tomu odpovídal i konečný výsledek. Následoval zápas s jihlavským týmem, ve kterém jsme neměli problém soupeře přehrát, ale postupem času jsme přebírali tempo soupeře a ten dokázal i několikráte velice nebezpečně zaútočit. Ježci však především zásluhou naší druhé řady postupně navyšovali skóre. V druhé polovině se pak gólově prosadila i první řada. Nebezpečné výpady pak bezpečně pochytal brankař a mohli jsme si připsat druhé vítězství. Třetím soupeřem se nám na turnaji stalo mužstvo pardubických autosklářů. Po zápase s Jihlavou jsme měli trochu obavy, abychom nepokračovali v tempu předešlého zápasu. Tým však od počátku byl herně lepší a ve druhé minutě proměnil jednu z mnoha šancí. Další góly přišly až v druhé polovině zápasu. Tři vítězství nás poslala do finálového zápasu a soupeřem se nám stal opět tým domácích. Zápas jsme od začátku převzali do vlastních rukou. První gól přišel však až v sedmé minutě. Tento gól pak přinesl i klid do naší hry a po zbytek zápasu jsme byli lepším týmem. V druhé polovině jsme toto stvrdili i dalšími góly. Turnaj hodnotím velice pozitivně, ačkoli tentokráte se nám vše nedařilo úplně na 100%. Opět jsme si dokázali, že když zabereme, dokážeme otáčet i nepříznivé výsledky. Ověřili jsme si také, že když se necháme ukolébat, může být nebezpečným týmem úplně každý z našich soupeřů. Klukům a dívce gratuluji k vítězství a věřím, že v dalším turnaji opět potvrdíme chuť vítězit.”

Petr Bečička (HBC Autosklo-H.A.K. Pce „bílý tým“): „Bílý tým odehrál další turnaj, tentokrát v Letohradu. Opět jsme tým doplnili o řadu přípravkářů. Při zápase s Hradcem se tým dostal do situace, kterou ještě nezažili. Z vedení 2:0 byla na konec remíza. Tento zápas nám ukázal, že pokud se dostane tým pod tlak, tak nevědí co hrát a zapomínají si držet posty. Upozornili jsme hráče na to a již v zápase s Letohradem si na to dávali lepší pozor. Se Svitavami hráli vyrovnanou partii, i když výsledek tomu neodpovídá. V posledním zápase přehráli Hradec Králové hlavně bojovností a větší touhou po výhře. Turnaj nám opět potvrdil, že se na trénincích více soustředíme na obranu a rozestavení hráčů ve třetině. Nesmím zapomenout kluky pochválit za bojovnost.“

David Synek (HBC JTEKT Svítkov Stars Pce): „V neděli 8. 4. proběhl další turnaj Východočeského přeboru mladších žáků na našem stadionu. První polovina turnaje z mého pohledu byla plná zájmu a nasazení, ta druhá již neměla žádnou šťávu. První zápas proti Ježkům jsme odehráli slušně. Abychom to klukům zpestřili, hráli jsme na tři obránce, bylo to pro ně náročné a patří jim za to dík. Určitě jsme nebyli horším týmem, Ježci chtěli trošku víc a zaslouženě vyhráli. Zápas s Alfou je tradičně zajímavý a bylo se na co dívat. V tomto utkání jsme byli o něco lepší my a zaslouženě jsme vyhráli. Zápas s Jihlavou dopadl jednoznačně v náš prospěch. Jihlavě patří dík, že se účastní těchto turnajů a drží hokejbal v jejich regionu. Z druhé poloviny turnaje bych chtěl pochválit hru našich kluků v závěrečné hře bez brankáře, kterou jsme si zkusili. Pochvala patří také našim dvěma brankařům, kteří chytají skvěle celou sezónu.“

Jakub Ježek (HBC Hradec Králové 1988): „Na turnaj do Letohradu jsme se těšili z důvodu příjemné předpovědi počasí a pěkného areálu. Turnaj jsme nezačali dobře, kdy jsme hned v prvním poločase dostali 2 góly a prohrávali jsme 2:0. Dobře hrající soupeř z Pardubic nám toho moc nepovolil. Do druhé částí utkání jsme vstoupili výrazně lépe a podařilo se nám srovnat stav utkání na 2:2. Tímto výsledkem byl zápas ukončen a s tímto výsledkem jsem byl poměrně spokojen. Následně jsme narazili na tým Svitav, s kterým jsme se střetli poprvé. Jednalo se o velmi kvalitního soupeře, který měl ve svém středu nadprůměrně šikovné hráče. I přes snahu a bojovnost nás soupeř rozstřílel v poměru 1:9. Kluci tuto porážku kousali velmi těžce. Ani další zápas se nám nevydařil a domácí mužstvo Letohradu nás deklasovalo 8:0. Po těchto porážkách bylo jasné, že se utkáme o 3. místo s mužstvem Pardubic. Jednalo se o vyrovnané utkání, kde jsme, ale nedokázali vstřelit gól a museli jsme kousnout porážku 1:0. Turnaj na domácí půdě se nám vydařil výrazně lépe. Nicméně i tento turnaj je pro kluky zkušeností a musí se naučit jak vyhrávat, tak prohrávat.“

Iva Janoušková (SK Hokejbal Letohrad): „Turnaj v Letohradě se vydařil parádně. Letohradským se sešla takřka kompletní sestava doplněná o ty nejšikovnější minipřípravkáře a hned ráno mi náš kapitán Tomáš Lux říká: „Paní trenérko, dneska budeme ve finále.“ „Tak jo, to beru,“ byla má reakce. První zápas se svitavskými Sršni se nám ale hrubě nepovedl, vázla nám produktivita a soupeř dokázal využít každé naší chyby v obraně. Do druhého zápasu s Pardubicemi jsme přeházeli sestavu, trochu změnili taktiku a soupeře jsme v napínavém zápase, stejně jako v Hradci, o gól porazili. Třetí zápas s Hradcem jsme vyhráli poměrně vysoko, kluci a holky si zastříleli a byli jsme v tom vytouženém finále. Znovu se Sršni. Kluci i holky byli odhodlaní nedat nic Svitavským zadarmo a po první půlce vedli 1:0. V druhé půli jsme ale udělali několik hrubek a z každé padl gól. Nakonec z toho bylo druhé místo v turnaji, což je super. A z pohledu organizačního díky všem za bezproblémový chod turnaje.“