ARCHÍV SOUTĚŽÍ
ČTENÍ DOKUMENTŮ PDF

Logo Acrobat

Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

TITULNÍ STRANA » Dokonalý obrat v zápase předvedli starší žáci Pirátů ve Svítkově

0 : 20 (0:11,0:5,0:4)

V dané sezóně nebylo dosud odehráno žádné utkání.

SŽ Svítkov x Hradec (foto: Alena Novotná)

Dokonalý obrat v zápase předvedli starší žáci Pirátů ve Svítkově

Jana Nekolová, Jiří Kozel | 07.11.2016 14:29:56 | 639x

MČR SŽ, Přebor MŽ – V sobotu se odehrály další zápasy starších žáků, ve kterých lídr tabulky Letohrad potvrdil v Polabinách své kvality a zápas s Autoskláři vyhrál, zůstává tak stále neporažen. Mladší žáci Jelenů poprvé bodovali a nebyli daleko i ke třem bodům, ale Autosklo dokázalo v poslední minutě druhého zápasu vyrovnat a následně bylo šťastnější i při samostatných nájezdech. Královehradečtí Piráti i přes špatný začátek rozhodli o své výhře nad svítkovskými hvězdami pěti vstřelenými góly ve druhé třetině, ale jejich oslabená sestava mladších žáků i přes to, že hvězdám vzdorovala, tak jim nakonec v obou zápasech podlehla. Vyrovnaný zápas mezi staršími žáky Ježků a přeloučských Jestřábů vyznělo i díky hattricku Vlasáka i napotřetí pro domácí.

MČR STARŠÍCH ŽÁKŮ

Lídr tabulky Letohrad potvrdil v Polabinách své kvality a zápas s domácími Autoskláři vyhrál, zůstává tak stále neporažen. Královehradečtí Piráti i přes špatný začátek rozhodli o své výhře nad domácími svítkovskými hvězdami pěti vstřelenými góly ve druhé třetině a vyrovnaný zápas mezi domácími Ježky a přeloučskými Jestřáby vyznělo i díky hattricku Vlasáka i napotřetí pro domácí.

HBC Autosklo-H.A.K. Pce - SK Hokejbal Letohrad 1:3 (0:2,0:0,1:1)

Střely na branku: 18:18, Vyloučení: 3:4, Přesilovky: 4:3, Využití: :0, V oslabení: 0:0

Lídr tabulky Letohrad potvrdil v Polabinách své kvality a zápas s domácími Autoskláři vyhrál, zůstává tak stále neporažen.

Sestava Autoskla: Bitnar, Kuryviál - Hálek, Kopřiva, Křemenák, Svoboda, Školoudík, Kopsa - Kábrtová M., Oršoš, Šťastný, Tichý, Kábrt, Drbal, Petráš, Baráková, Moravec

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce - HBC Hradec Králové 1988 3:6 (2:0,0:5,1:1)

Střely na branku: 15:26, Vyloučení: 5:7, Přesilovky: 4:2, Využití: 2:1, V oslabení: 0:0

Svítkovské hvězdy dobře rozjely zápas s královehradeckými Piráty, ale o svoje dvoubrankové vedení ve druhé třetině, která byla pouze v režii hostů, přišly. „Do zápasu jsme nastoupili bez zraněného střelce Michaela Netolického bez bázně. První třetina byla z naší strany naprosto výborná a zaslouženě jsme se ujali vedení 2:0. O přestávce jsme tým varovali, že Hradec začne hrát tvrději, tak aby se tím kluci nenechali rozhodit. Přesně to se bohužel stalo. Hradec přistoupil k tvrdší hře, která ale nebyla za hranou a náš tým na to nedokázal zareagovat. Výsledkem bylo pět gólů v naší síti, které nakonec rozhodly zápas. Ve třetí třetině se naše hra opět zlepšila, ale víc než jednu branku na každé straně to nepřineslo. Celkově ale musím pochválit, protože favorita dokázali potrápit,“ zhodnotil zápas trenér svítkovských hvězd Vítězslav Gregor.

Královehradečtí Piráti i přes špatný začátek rozhodli o své výhře nad svítkovskými hvězdami pěti vstřelenými góly ve druhé třetině. „Tentokrát náš cíl směřoval do Svítkova, se kterým jsme se utkali v prvním zápase této soutěže. Před zápasem jsme se důkladně rozcvičili a klukům jsme v kabině dali několik pokynů, které jsou pro zápas důležité. První třetina pro nás nevypadala  vůbec dobře, když se po minutě hry v přesilovce prosadil střelou od modré Bláha. A o to horší to bylo po šesti minutách, kdy se opět prosadil talent Bláha. Po první třetině byla na domácích hráčích vidět spokojenost a chuť k výhře. Naopak na té naší straně tomu bylo naopak. O první přestávce v naší kabině propuklo naprosté peklo, hráči se hecovali, vysvětlili si pár chyb a nahecovaní šli do druhé třetině. Ta se nám náramně povedla a Svítkovské hvězdy jsme dovedli k šílenství a otočili průběh zápasu na naší stranu poměrem 2:5. Třetí perioda se nesla ve znamení klidu, oba týmy přidaly na svoji stranu jednu branku a konečný výsledek tak ukazoval 3:6. Soupeři děkujeme za krásný zápas a přejeme mnoho štěstí do dalších duelů,“ komentoval průběh zápasu trenér královehradeckých Pirátů Vratislav Novák.

Sestava Hradce: Baše (Budil) - Dlouhý, Telenský, Kubát - Rakovský, Kulhánek, Hruška, Černý, Novák, Kynčl, Bičiště

Fotografie z utkání (autor Alena Novotná):

Ježci Heřmanův Městec - HC Jestřábi Přelouč 6:3 (1:0,2:1,3:2)

Střely na branku: 37:26, Vyloučení: 0:3, Přesilovky: 3:0, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

Vyrovnaný zápas mezi domácími Ježky a přeloučskými Jestřáby vyznělo i díky hattricku Vlasáka i napotřetí pro domácí. „V krátké době potřetí jsme potkali soupeře z Přelouče. Předchozí dva duely jsme rozhodli hned na začátku a trošku jsme tušili, že třetí utkání bude nejtěžší, zvláště když přijela tak početná sestava. Od začátku se hrál hodně vyrovnaný hokejbal, ale do zakončení a do velkých šancí jsme se drali přeci jen více my, což se nám povedlo přetavit v úvodní branku, kterou vstřelil jak jinak než L. Vlasák. Tentokrát to však soupeře nepoložilo a v druhé třetině dokázal vyrovnat. Následoval mírný útlum a začali jsme chybovat hlavně v rozehrávce, díky které jsme soupeře často samy dostávali do slibných pozic. Na konci druhé třetiny jsme však udeřili my, když v rozmezí 12 vteřin L. Vlasák dal další dvě branky a zkompletoval hattrick. Soupeř však zbraně nesložil a dokázal předvést podobný kousek, když během 40 vteřin na začátku třetí třetiny vyrovnal. Nebyly to však poslední dvě branky, které se vtěsnali do jednoho střídání a v 36 minutě jsme opět odskočili na rozdíl dvou branek, ke kterému jsme do konce zápasu přidali ještě jeden gól. Soupeř se navíc po jednom sporném vyloučení nechal rozhodit a někteří jeho hráči začali spíš řešit, na kom si vylijí vztek. Jsem rád, že trenér Přelouče některé své hráče ukočíroval a nedopustil na závěr nějakou zbytečnou melu," popsal zápas trenér Ježků Jiří Kozel.

Sestava Ježků: Páv - Kozel, Dufek, Musílek, Daníček, Vlasák, Vohralík, Pilař, Baumgartner, Jožák, Tichý, Sedlák

Branky Ježků: Vlasák 4x, Vohralík, Daníček

Přeloučští Jestřábi podali s Ježky kolektivní výkon, ale ani tak to na výhru nestačilo. „Vyrovnané utkání, kde nám soupeř odskočil slepenými góly, ale my vracíme stejnou mincí. Škoda, že jsme zaskočené domácí po vyrovnání nedorazili. Opět utkání rozhodli domácí Vohralík a Vlasák. My jsme podali dobrý kolektivní výkon a od toho se budeme chtít odrazit,“ konstatoval trenér přeloučských Jestřábů Luděk Tesák.

Sestava Přelouče: Čára - Herman, Kratochvíl, Bittner, Zbořil, Pavlíček - Kubátová, Lauryn, Dostál, Merta, Říha, Moravec M., Moravec F., Moravcová, Říhová, trenér: Tesák

Branky Přelouče: Zbořil, Herman (Dostál), Kubátová (Herman)

PŘEBOR MLADŠÍCH ŽÁKŮ

Koloušci z Letohradu poprvé bodovali a nebyli daleko i ke třem bodům, ale Autosklo dokázalo v poslední minutě zápasu vyrovnat a následně bylo šťastnější i při samostatných nájezdech. Na Svítkov přijel oslabený Hradec Králové, ale i tak dlouhou vzdoroval, Stars tak museli pořádně zabrat, aby 6 bodů zůstalo nakonec doma.

HBC Autosklo-H.A.K. Pce - SK Hokejbal Letohrad 7:2 (5:1,0:1,2:0)

Střely na branku: 19:14, Vyloučení: 1:1, Přesilovky: 1:12, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

HBC Autosklo-H.A.K. Pce - SK Hokejbal Letohrad 3:2ss (0:1,1:0,1:1-1:0)

Střely na branku: 17:18, Vyloučení: 1:0, Přesilovky: 0:1, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

Miloš Kamaryt (Autosklo): „Do zápasů s Letohradem jsme nastoupili v hodně pozměněné sestavě oproti standardu. Opory mužstva jsme nechali odpočívat, respektive jsme jim umožnili start ve starší kategorii a my jsme si naopak vypůjčili hráče z přípravky. Pro některé z nich to byl teprve první start v této kategorii. Proto o dramatičnost nebyla nouze. V prvním zápase jsme rozhodli o vítězství již v první třetině. A dohrávalo se relativně v klidu, ale druhé utkání to byla hra pro silné nervy. Vyrovnávali jsme půl minuty před koncem ve hře bez brankáře. Dokonce během posledních 20 vteřin se ještě mohlo rozhodnout, kdo si odveze plný počet bodů. Nakonec jsme slavili vítězství po samostatných nájezdech. Opět jsme se trápili s koncovkou, kdy nám dlouho trvala střelba. Pohyb po hřišti byl hodně špatný. Celkově jsem nebyl spokojen s předvedenou hrou až na nějaké výjimky, ale body bereme my.“

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce - HBC Hradec Králové 1988 4:2 (2:1,1:1,1:0)

Střely na branku: 27:17, Vyloučení: 1:0, Přesilovky: 0:1, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce - HBC Hradec Králové 1988 5:2 (1:0,2:2,2:0)

Střely na branku: 36:8, Vyloučení: 1:0, Přesilovky: 0:1 Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

Leoš Vlašič (Svítkov): Nemůžu jinak než všechny kluky pochválit. Soupeř nám nedal nic zadarmo, ale získali jsme šest bodů. Co mne naprosto nadchlo, byl výkon přípravkářů. Od některých z nich můžeme časem očekávat velké věci.“

Petr Bolek (Hradec Králové): „Naše družstvo zasáhla chřipková epidemie a tak jsme byli oslabeni o důležité hráče, se kterými by byl boj o vítěze duelu snadnější. I přes toto oslabení dokázali naši kluci v prvním zápase, že máme bojového ducha a dokázali hráče Svítkova dostat pod tlak. Začali jsme smolně chybou brankaře a jednoho smolného gólu, ale pak kluci soupeře válcovali a jen nedostatečný důraz v brankovišti soupeře znamenal prohru 2:4. Nástup do druhého zápasu byl obdobný, jen nám začaly ubývat síly a také tomu odpovídal i konečný stav 2:5.“