4.turnaj ???, 8.5.2018

2200190661/2010

Otevírací doba:

Kancelář otevřena po telefonické domluvě!

TITULNÍ STRANA » Delta sice umožnila Jokeritu vstát z mrtvých, ale nakonec rozhodla gólem v poslední minutě!

Jana Nekolová | 19.03.2017 21:28:33 | 1941x

2.NHbL – V sobotu pokračovaly další zápasy druhé národní hokejbalové ligy, ve kterých se i přesto, že sedm statečných královehradeckých Banditů zabetonovalo obranné pásmo, Autosklářům podařilo prosadit a zápas vyhrát. I přesto, že měli českotřebovští Kohouti body na dosah, tak je nad domácími Ježky, kteří rozhodli gólem 30 vteřin před koncem zápasu, nezískali. Opočno i přesto, že se na klouzavém hradeckém povrchu trápilo, tak nad přeloučskými Jestřáby i díky jejich gólmanovi, který je v závěru zápasu podržel, nakonec vyhrálo. Za přeloučské Jestřáby se blýskl hattrickem Hudec. Vyrovnaný zápas mezi domácími Svitavami a nevyzpytatelnými Prachovicemi rozhodly až nájezdy a to ve prospěch hostů a Delta sice umožnila Jokeritu vstát z mrtvých a zápas vyrovnat, naštěstí však ve 44. minutě zápas rozhodla.

HBC Banditi Hradec Králové vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pce B 1:5 (0:1,1:1,0:3)

Střely na branku: 20:48, Vyloučení: 1:0, Přesilovky: 0:1, Využití: 0:1, V oslabení: 0:0

Královehradečtí Bandité hráli s lídrem tabulky vyrovnanou partii až do třetí třetiny, kde Autoskláři třemi góly rozhodli. „Po důležité výhře z minulého kola jsme tentokrát body nečekali. Na naše hřiště totiž přijel vedoucí tým tabulky HBC Autosklo H.A.K. Pardubice B. Během sobotního dopoledne se mi odhlásili 4 hráči. Takže jsme nakonec nastoupili v sedmi bojovnících do pole. V bráně se představil poprvé po roce a půl Honza Šmíd. Holt fluktuace v našem týmu má zelenou. Počasí nahrávalo naší destruktivní hře. Klouzavý mokrý plastový povrch, tvrdé míčky díky nízké teplotě a zřejmě i jisté podcenění ze strany soupeře. To vše způsobilo, že největší šance první třetiny jsme si vypracovali my. Bohužel jsme ale žádnou z nich neproměnili. Naopak soupeř se trefil 40 sekund před první sirénou. Ve druhé třetině padl gól na každé straně. Takže jsme byli pořád v zápase. Bohužel potom hosté využili jedinou nabídnutou přesilovku. My jsme už nedokázali gólově zareagovat. Beru si z toho pozitivum, že hrát můžeme s každým,“ zhodnotil zápas Michal Dunda.

I přesto, že sedm statečných královehradeckých Banditů zabetonovalo obranné pásmo, tak se Autosklářům podařilo prosadit a zápas vyhrát. „Zápas v Hradci skýtal nelehký boj, celky ze spodních pater tabulky nám většinou dělají problémy, a když soupeř nastoupil v sedmi hráčích, bylo jasné, že to nebude zápas, který se bude líbit. Domácí od začátku zabetonovali obrané pásmo a naše snaha tvořit, končila na jejich hokejkách. Jejich vyhazované pasy skvěle dobíhali útočníci a díky našemu laxnímu přístupu k obraně, ohrožovali naši bránu. Protrápenou první třetinu na konci rozveselil Vacek, vstřeleným gólem. Hosté nám do druhé třetiny darovali přesilovku, kterou jsme proměnili a pomalu se začalo zdát, že máme zápas pevně v rukou. Jako v každém našem zápase přišlo uspokojení z naší strany a přestali jsme hrát důsledně, čehož využili domácí a po nešťastných odrazech snížili. Přišlo probuzení a navýšení náskoku o dva góly. Třetí třetina se dohrávala v poklidném tempu. Domácí už neměli tolik sil a většinu míčků jen vyhodili do našeho pásma a šli bránit. Půl minuty před koncem se nám podařilo dát ještě jeden gól a uzavřít tak skóre na pěti vstřelených brankách. Zápas ukázal, jak se lehko se dokážeme uspokojit a přestat se soustředit na hru. Pokud chceme pomýšlet na nejvyšší mety, je potřeba udržet koncentraci po celý zápas,“ komentoval průběh zápasu trenér Michal Křemenák.

Sestava a branky Autoskla: Třináctý Jakub – Kamaryt Miloš (1+1), Deml Richard, Förstl Libor (0+1), Vacek Martin (1+0), Korel Stanislav, Barva Jan (1+1), Veselík Michal (1+1), Hackenberg Tomáš, Kosař Daniel, Jankura Karol (1+0), Šimek Jakub, Dvořák Jakub, Novák Martin

Ježci Heřmanův Městec vs. TJ Lokomotiva Česká Třebová B 4:3 (1:2,2:1,1:0)

Ježci rozhodli o svém vítězství nad českotřebovskými Kohouty gólem 30 vteřin před koncem zápasu. „Zápas s Třebovou nebyl vůbec podle našich představ, kdy našim "laxním" přístupem jsme schopni prohrávat proti týmům z nižších pozic tabulky.  Těžko se  to hodnotí, chybí nám určitá výbušnost do hry. Jdeme do zápasu odevzdaní a neumíme se navzájem podpořit k lepším výkonům. Suma sumárum počet střel 47:13 už mluví za vše, když jsme v podstatě lepším týmem, ale pro mě z nepochopitelných důvodu děláme každý chyby, které jsou prostě nepřijatelné. Můžu jen slíbit, že se pokusíme zlepšit. To tak, že hlavně začneme každý sám od sebe a vrátíme Ježky zpátky na vyšší pozice, než tomu je do teď,“ popsal zápas Jan Doležal.

I přesto, že měli českotřebovští Kohouti body na dosah, tak je nad domácími Ježky, nezískali. „Béčko se jelo pokusit získat v boji o záchranu aspoň bod. Své pozice zachraňuje i A tým, tak sestavu doplnila opět řada dorostenců. Na Ježkárně jsme dokonce vedli, ale naše nezkušenost nás připravila v závěru byť jen o bod,“ konstatoval Jaroslav Badzik.

HBC Rangers Opočno vs. HC Jestřábi Přelouč B 6:4 (1:2,2:1,3:1)

Opočno i přesto, že se na klouzavém hradeckém povrchu trápilo, tak nad přeloučskými Jestřáby i díky jejich gólmanovi, který je v závěru zápasu podržel, nakonec vyhrálo. „Těžce jsme se v sobotním podvečeru na pronajatém královéhradeckém plastu rozjížděli. Po mnoha zápasech jsme se konečně sešli na 3 kompletní pětice, ale do tempa jsme se dostali až ve 3. třetině. Hráči Přelouče nás zaskočili dobrým napadáním, častou střelbou a snahou vše dorážet. Klouzavý povrch společně se silným deštěm a větrem naší kombinační hře vůbec nevyhovoval. Ještě, že se po 2 brankách prosadili naši obávaní střelci: Honza Řehák, Martin Srpek a Petr Hajník. Trochu nás rozhodili i 2 výroky rozhodčích, když nám uznali branku, která pravděpodobně vůbec nebyla, a naopak neuznali gól, kterého jsme evidentně docílili. Doplatil na to Míra Malík desetiminutovým trestem za řečnění. V závěru utkání nás ovšem podržel dorostenec v naší kleci – Láďa Mičian,“ shrnul průběh zápasu vedoucí týmu Josef Kovaříček.

Sestava Opočna: Mičian - Jedlička, Dostál, Malík, Mlateček, Hetfleiš, Junek - Kania Karol a Dominik, Dudadík, Hajník, Srpek, Řehák, Petr, Steklík, Kozák

Přeloučští Jestřábi hráli s Opočnem vyrovnanou partii, až do 42. minuty, kdy soupeř rozhodl zápas dvěma rychlými góly, hatrrickem se blýskl Hudec. „Na zápas do Hradce jsme vyrazili v dosti prořídlé sestavě. S vědomím si kvalit soupeře, musela být naše taktika založena na zajištěné obraně a soupeřovu branku ohrožovat z případných rychlých výpadů. Tato taktika nám z počátku vycházela na výbornou a poté co jeden z těchto výpadů proměnil Hudec, jsme šli do brzkého vedení. Vedení nám ale bohužel dlouho nevydrželo a soupeř dokázal srovnat z dorážky po naší nedůslednosti před brankou. Do šaten jsme ovšem šli opět s vedením a jeden gól, poté co v samém závěru třetiny proměnil Hudec dvojnásobnou přesilovku. V druhé třetině soupeř postupně zvyšoval tlak a dvěma góly v jedné minutě dokázal zápas otočit. My jsme ale zbraně nesložili a hned vzápětí se nám podařilo srovnat skóre díky gólu Hudce, čímž dovršil hattrick. Ve třetí třetině se hra odvíjela ve stejném duchu jako v předešlých dvou. Další z našich protiútoků dokázal proměnit Kade a poslal nás tím do vedení. Toto vedení nám ale bohužel dlouho nevydrželo a soupeři se podařilo brzy srovnat. Nerozhodný stav vydržel až do 42. minuty, kdy soupeř dvěma rychlými góly definitivně strhl zápas na svou stranu. Ani závěrečná powerplay na skóre už nic nezměnila a tak jsme bohužel z dobře rozehraného zápasu odešli bez bodů. Celkově se svou hrou můžeme být spokojeni, protože v počtu, ve kterém jsme byli, jsme odehráli velmi dobré utkáni proti silnému soupeři a byli pro něj více než důstojným soupeřem,“ vysvětlil k zápasu Michal Drápalík.

1.HBC Svitavy vs. SK Prachovice 2:3ss (1:0,0:2,1:0-0:1)

Vyrovnaný zápas mezi domácími Svitavami a nevyzpytatelnými Prachovicemi rozhodly až nájezdy a to ve prospěch hostů. Chtěli jsme tři body, máme jeden. V první třetině jsme měli mírně navrch herně, ne střelecky.  Povedlo se nám jít do vedení zásluhou Bílého po pěkné akci Vodvárky. Dalo se a mělo se vytěžit více. Od druhé třetiny nám už moc hosté šanci nedali. Byli důraznější, napadali nás a také po zásluze otočili na 1:2. O naši hře ve druhé třetině svědčí fakt, že jsme vystřelil na branku 1!! střelu a to jsme měli k dispozici dvě přesilovky. Do třetí třetiny jsme šli s vědomím, že pokud chceme uspět, musíme více střílet. To se nám opět nepovedlo, přesto jsme 87s před koncem vyrovnali po ráně od modré Mifka. Na nájezdy byli šťastnější hosté. Klukům nelze upřít snahu a bojovnost, ale pokud chceme uspět, musíme k tomu přidat i trochu herní kvality a hlavně více střeleckých pokusů na branku!,“ popsal průběh zápasu trenér Petr Sterenčák.

Sestava Svitav: Tichý - Mifek, Beneš, Šmehlík, Kolář - Sokol, Dobiáš, Stloukal, Vodvárka, Petr, Bílý, Kadlec, Kříž

Branky Svitav: 7:39 Bílý (Vodvárka, Petr), 43:33 Mifek (Petr)

Delta Pardubice vs. HBC Jokerit Chrudim 6:5 (3:2,1:0,2:3)

Delta umožnila Jokeritu vstát z mrtvých a zápas vyrovnat, naštěstí však ve 44. minutě zápas rozhodla. „Jediné pozitivum zápasu jsou tři body, které jsou ve vyrovnané tabulce hodně důležité. Zápas pro nás začal výborně, od druhé minuty jsme se dostali do vedení. Jen že Chrudimi se během tří minut podařilo zápas otočit. V dalším průběhu první třetiny jsme opět skóre otočili na naši stranu 3:2. A tak skončila i první třetina, druhá třetina byla na branky už chudší a tak po dvou třetinách bylo skóre 4:2. Když se nám podařilo hned v první minutě třetí třetiny využít přesilovou hru, vypadalo to, že je rozhodnuto. Ale bohužel naše místy až naivní hra umožnila vstát Jokeritu z mrtvých a ve 42. minutě byl zápas vyrovnán. Naštěstí ve 44. minutě po čistě vyhraném buly podařilo od modré prostřelit hostujícího gólmana a tím zůstali tři body doma. Hodnotit náš výkon se mi ani nechce, jen si jako tým musíme k naší hře dost důrazně něco říct, protože takové výkony do 2.NHbL nepatří,“ zhodnotil zápas Miroslav Stránský.

Sestava a branky Delty: Smékal - Kopecký, Riedel -  Novotný II, Šováň - Macháček – Hrnčíř (0+1), Novotný I (2+1), Jurga (0+1) – Švihlík (1+1), Waber (2+1), Stránský (0+2) - Shejbal, Ježek, Čeřovský (1+0)

Osm statečných chrudimských Žolíků dokázalo zápas s Deltou vyrovnat, ale na poslední gól už nestačili zareagovat. „První třetina začala divoce a nakonec skončila vedením o gól pro domácí. My jsme po individuálních chybách inkasovali zbytečné góly. Bohužel jsme z naší herní převahy vytěžili pouze dva góly. V druhé třetině se hned v úvodu zranil Šídlo, a tak jsme zápas dohrávali pouze v 7 lidech. Přes řadu šancí jsme se neprosadili a Delta udeřila jednou z brejku. Domácí vstupovali do 3. části s výhodou přesilovky a po špatném pokrytí hráčů jsme inkasovali. Ovšem i přes malý počet hráčů jsme našli ještě síly a dokázali jsme srovnat na 5:5. Dvakrát se prosadil Paukrt, vyrovnávací branku vsítil Trojek. Domácí ale dokázali přidat 6. branku, ihned po buly. Na tu už jsme nedokázali odpovědět, proto 3 body zůstaly Deltě. Celkově si myslím, že jsme měli více ze hry, ale bohužel nás shazovali individuální chyby. Na příští zápas se už snad sejdeme ve vyšším počtu, neboť bojovat o přední příčky v 7-8 lidech není úplně ideální,“ komentoval průběh zápasu Lukáš Novelinka.

Sestava Chrudimi: Novelinka P. - Šídlo Svatopluk, Trojek, Pecina - Bureš, Čejgl, Večerník, Paukrt, Novelinka L.

Branky Chrudimi: 3. Bureš (Čejgl, Večerník), 6. Večerník (Paukrt, Bureš), 35. Paukrt (Bureš, Novelinka L.), 39. Paukrt (Čejgl, Bureš), 42. Trojek (Čejgl)