» 09:45 | Svítkov Stars-Autosklo PCE "modří"
» 12:45 | Autosklo PCE "modří"-Ježci HM
Delta x Rangers (foto: Jana Nekolová)

Delta porazila lídra a Chrudim se tak vyšvihla do čela tabulky

Jana Martinů | 06.11.2016 22:09:50 | 1627x

2.NHbL – V sobotu odstartovalo 9. kolo druhé národní hokejbalové ligy, ve kterém chrudimští Žolíci rozhodli zápas s královehradeckými Bandity čtyřmi góly ve druhé třetině, čímž se vyšvihli do čela tabulky. Přeloučští Jestřábi zvládli zápas s českotřebovskými Kohouty. I přesto, že se Autoskláři na horké půdě Prachovic trápili, tak nakonec si výhru a tři body od nich přivezli. Ježci si z těžkého zápasu odvezli výhru a tři body ze Svitav a Delta v plné polní s bezchybným Smekalem v zádech porazila lídra tabulky, hattrickem se blýskl extraligový Vlasák.

HBC Jokerit Chrudim - HBC Banditi Hradec Králové 4:0 (0:0,4:0,0:0)

Střely na branku: 33:15, Vyloučení: 3:1, Přesilovky: 1:3, Využití: 1:0, V oslabení: 0:1

Chrudimští Žolíci rozhodli zápas s královehradeckými Bandity čtyřmi góly ve druhé třetině, čímž se vyšvihli do čela tabulky. „Na zápas do Chrudimi jsme odjeli ve velmi okleštěné sestavě sedmi hráčů v poli. Tomuto jsme podřídili taktiku. Snažili jsme se bránit ve čtyřech hráčích s případnými rychlými protiútoky do otevřené obrany domácích. Vzhledem k tomu, že ani Chrudim nenastoupila na dvě celé pětky, bylo jich 9, tak nám náš plán vycházel celou první třetinu. Domácí sice orazítkovali tyčku naší brány, ale my jsme měli poměrně dost šancí, z nichž jsme bohužel nevyužili ani jednu. Všechno se zlomilo ve druhé třetině. Vlastně mezi 19. a 22. minutou, kdy jsme dostali 4 góly po našich chybách, bylo po zápase. Do konce zápasu už nikdo další branku nevsítil, takže jsme protáhli neúspěšnou šňůru,“ komentoval průběh zápasu Michal Dunda.

HC Jestřábi Přelouč B - TJ Lokomotiva Česká Třebová B 3:0 (1:0,2:0,0:0)

Střely na branku: 22:14, Vyloučení: 4:4, Přesilovky: 4:4, Využití: 1:0, V oslabení: 0:0

Přeloučští Jestřábi zvládli doma zápas s českotřebovskými Kohouty. „Po celý zápas jsme byli aktivnější, hosté hrozili z brejků. První se prosadil pěknou střelou po buly Kalousek. Ve druhé třetině zúročil přesilovku tvrdou ranou Horák a na konečných 3:0 upravil po náběhu z boku Dekereš. Důležitý zápas jsme zvládli také proto, že jsme začali dělat základní věci, na které jsme v posledních dvou zápasech úplně zapomněli. Chválím mužstvo jako celek,“ popsal zápas Libor Komůrka.

Sestava Přelouče: Sedmák, Drápalík Mich., Lauryn, Komůrka, Šanda, Hájek, Kalousek,Raška, Slanina, Motyčka, Horák, Vlk L., Kopa, Mlynář, Drápalík Mar., Dekereš, Kade, Hohenberger, Šurkala

Branky Přelouče: Kalousek, Horák, Dekereš

SK Prachovice - HBC Autosklo-H.A.K. Pce B 4:6 (1:2,1:1,2:3)

I přesto, že se Autoskláři na horké půdě Prachovic trápili, tak nakonec si výhru a tři body od nich přivezli. „Že zápasy v Práchovicích nejsou nikterak lehké, jsme věděli, ale že se budeme takto trápit, jsem nečekal. Od začátku jsme byli lepší tým a vytvářeli si šance. Domácí svými jednoduchými náhozy, trápili naše obránce a po celý zápas s námi dokázali držet krok. Naše nepřesné přihrávky ve středním pásmu a střely do obránců domácích, nahrávali soupeři. Až ve třetí třetině se náš náskok navýšil o dva góly a přidal nám trochu klidu na naše hokejky. Konec zápasu jsme si již pohlídali a dovedli ho k dalšímu zisku bodů,“ shrnul průběh zápasu Michal Křemenák.

Sestava a branky Autoskla: Třináctý Jakub – Kamaryt Miloš (0+4), Podařil Radim, Šatara Petr, Ryba Jakub (0+1), Habětínek Filip (0+2), Jedlička Tomáš, Veselík Michal (2+1), Zelinka Vladimír, Kosař Daniel, Jankura Karol, Panchártek Michal (1+0), Dvořák Jakub, Staněk Daniel (1+0), Novák Martin, Korel Stanislav (2+1)

1.HBC Svitavy - Ježci Heřmanův Městec 4:5 (0:2,2:1,2:2)

Svitavy doma prohrály s Ježky, kteří je přehrávali ve všech herních situacích. „Další z našich smolných zápasů, který jsme prohráli, protože stále děláme více chyb než je zdrávo. První třetinu jsme prohráli naprosto zaslouženě. Branky jsme dostali po našich chybách a soupeř nás přehrával, dá se říci ve všech herních situacích. Do druhé třetiny jsme vstoupili opět špatně a po minutě jsme obdrželi třetí branku. To nás ale konečně nastartovalo k lepšímu výkonu a po dvou povedených akcích se nám podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Do třetí třetiny jsme vstupovali s vidinou, že bychom mohli nějaký ten bod soupeři sebrat, ale za minutu a půl jsme dokázali soupeři darovat po našich chybách další dvě branky a prohrávali jsme 2:5. Poté jsme už stačili naší zlepšenou hrou do čtyřicáté minuty pouze snížit  na 4:5 a v posledních pěti minutách si soupeř výhru pohlídal,“ vysvětlil k zápasu trenér Miroslav Bílý.

Sestava Svitav: Tichý, Beneš - Josepčuk, Kolář, Rašner, Libich - Bílý, Dobiáš, Vodvárka, Petr, Sokol, Stloukal, Makas, Šmehlík, Plhák, Kříž

Branky Svitav: Plhák (Šmehlík, Makas), Šmehlík (Makas), Sokol (Vodvárka), Sokol

Ježci si z těžkého zápasu odvezli výhru a tři body ze Svitav. „Ve Svitavách na nás čeká vždy velice těžké utkání a ani teď tomu nebylo jinak. Již od začátku jsme měli trochu problémy s místním asfaltovým povrchem, ale jak se říká, oba týmy mají podmínky stejné. Od úvodního buly byla hra nahoru dolu a ani jednomu týmu se dlouho nedařilo vytvořit větší tlak na bránu. Až do chvíle, kdy v početní výhodě Pavel Šprincl našel  Radka Böhma a ten téměř z nulového úhlu vstřelil první branku zápasu. O chvíli později se  uvolnil Paukrt pro nahrávku a s klidem zavěsil z první do levého růžku domácích. Zbytek utkání byl stále ve stejném scénáři, až do posledních chvil třetí třetiny, kdy jsme zbytečně pouštěli soupeře do hry. Ponaučení pro příště, že zápas za stavu 5:2 si prostě musíme pohlídat, což se nakonec povedlo, ale vždy tomu tak být nemusí. Myslím, že výsledek 5:4 odpovídá průběhu utkání,“ hodnotil průběh zápasu Jan Doležal.

Sestava Ježků: Synek Lukáš - Menc Lubomír (A), Šprincl Pavel, Böhm Radek (A), Paukrt Filip (C),  Doležal Jan,  Pilař Tomáš, Novák Jakub, Honek Ondřej, Drbohlav Lukáš, Mecaneuer Dominik

Branky Ježků: Böhm Radek (Šprincl Pavel), Paukrt Filip (Doležal Jan), Böhm Radek (Pilař Tomáš), Šprincl Pavel (Paukrt Filip), Šprincl Pavel (Paukrt Filip)

Fotografie z utkání (autor Alena Čížková):

Delta Pardubice - HBC Rangers Opočno 4:1 (1:0,2:1,1:0)

Delta v plné polní s bezchybným Smekalem v zádech porazila lídra tabulky. „Polovinu základní části jsme uzavřeli domácím zápasem proti vedoucímu týmu tabulky a bylo se na co dívat. Hosté vsadili na brejky a zejména v první třetině naší obraně několikrát zle zatopili, ovšem Smekal byl v brance pozorný. Od druhé třetiny jsme byli lepším týmem, zejména proto, že soupeři evidentně docházely síly. Všechny tři domácí formace si vytvořili tlak a řadu šancí, které se zaslouženě promítly v konečné skóre 4:1,“ okomentoval zápas Jaroslav Nečas.
Sestava Delty: Smekal - Jurga, Hrnčíř - Macháček, Kopecký - Maixner, Šováň - Vlasák, Stránský, Švihlík - Hlaváček, Waber, Kohoutek - Zelinka, Novotný, Bílek - Shejbal, Borovec

Branky Delty: Vlasák 3, Hrnčíř

Torzo Hronova nestačilo na nabitou střídačku domácích a extraligového Smekala a Vlasáka, jenž se blýskl hattrickem.  „Tentokrát jsme zaslouženě prohráli, soupeř byl prostě lepší. Jeho ústředními postavami byli extraligový Smekal v brance a další extraligista Vlasák, který dorazil ze zápasu na Kladně a v pohodě zařídil 3 branky v naší síti. Nám se nedařilo zhola nic, příkladem mohou být třeba útočníci, kteří se třikrát ocitli sami před bránou domácích, ale neproměnili. Dlouhodobě se nedá hrát v 7 - 8 lidech proti 20 domácích,“ popsal průběh zápasu vedoucí týmu Josef Kovaříček.