Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

TITULNÍ STRANA » Čtyři góly chrudimského Čejgla srazilo Autoskláře na kolena

MS 2017 - vstupenky

Chrudim x Autosklo (foto: Andrea Jirásková)

Čtyři góly chrudimského Čejgla srazilo Autoskláře na kolena

Jana Nekolová | 23.10.2016 22:28:38 | 2303x

2.NHbL – V pátek odstartovalo sedmé kolo druhé národní hokejbalové ligy zápasem mezi Ježky, kteří měli zápas s rezervou přeloučských Jestřábů od začátku ve vlastních otěžích a dokráčeli si k pohodlné výhře a třem bodům. V sobotu pak pokračovali českotřebovští Kohouti výhrou nad královehradeckými Bandity. Chrudimští Žolíci i díky čtyřem gólům Čejgla vybojovali bitvu nad běhavými pardubickými Autoskláři, kteří přišli o body díky individuálním chybám. Delta rozhodla zápas na horké půdě Prachovic třemi góly ve druhé třetině, perfektním výkonem se v brance předvedl Vostřák. Opočno zvládlo dramatické utkání se Svitavami a odvezlo si výhru + tři bodů domů.

Pátek

HC Jestřábi Přelouč B - Ježci Heřmanův Městec 0:6 (0:3,0:2,0:1)

Střely na branku: 22:40, Vyloučení: 2:5, Přesilovky: 3:1, Využití: 0:1, V oslabení: 0:0

Když v čase 2:40 zvyšovali hosté již na 0:3, bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto.  Domácí nepovedenou třetinu korunovali neúspěšnou pětiminutovou přesilovkou, po zbytečném ataku hostujícího Škubníka na Motyčku u hrazení. Hosté i v průběhu druhé a třetí části převyšovali domácí ve všech herních činnostech a s výkonem prvoligových parametrů dokráčeli i přes zlepšenou organizaci defenzivy domácích k pohodlnému vítězství 0:6. „S hosty jsme se v utkání nemohli měřit absolutně v ničem a zaslouženě jsme padli. Do Heřmaňáku se sluší pogratulovat. Rozhodně ale neskládáme zbraně a v dalších zápasech budeme chtít bodovat,“ zhodnotil zápas Filip Oliva.

Sestava Přelouče: Kraus Jan – Drápalík Mi., Oliva, Vlk T., Lauryn, Dekereš, Hohenberger – Raška, Slanina, Kade – Kadera, Čermák, Rob  - Mlynář, Drápalík Ma., Motyčka

Ježci měli zápas s rezervou přeloučských Jestřábů od začátku ve vlastních otěžích a dokráčeli si k pohodlné výhře a třem bodům. „Odjížděli jsme na páteční zápas do nedaleké Přelouče, kde nás čekal nelehký souboj s rezervou Jestřábů. Dá se říci, že zápas jsme měli od začátku ve vlastních otěžích a až na pár chvil jsme balon nepustili z hokejek. Hned na začátku první třetiny se po nahrávce Ondřeje Bělouška trefil Tomáš Pilař. Další střídání si na soupeře vyšlápl náš rychlonožka Pavel Šprincl, který po vhazování dostal balonek na svojí hůl a po excelentním průchodu přes soupeřovu obranu zavěsil přesně do pravého růžku. Hned o chvíli později se ukázala zkušenost našich dvou útočníků a to Filipa Paukrta a Radka Böhma, kteří prakticky rozhodli o zápase. Ovšem z první části to nebylo vše. Od šesté minuty jsme se dostávali často do oslabení a kvůli nedisciplinovanosti Petra Škubníka jsme se dostali celkem na devět minut do oslabení, které jsme víc než dobře odbránili a v bráně skvělý Petr Menc nedal Jestřábům téměř žádnou šanci na vstřelení  branky. Další dvě části proběhli už více s klidem na naších holích a po brance Lubomíra Mence a Pavla Šprincla jsme do třetí třetiny šli za stavu 5:0 pro nás. V závěru jsme se snažili zkusit zápas spíše odbránit a nenechat soupeře překročit naší modrou čáru, což se nám skvěle dařilo a díky naší výborné obraně soupeř nemohl najít způsob, jak z jejich poloviny hřiště pryč. Všem děkuji za odmakaný zápas a můžu jen slíbit, že příště snad budeme ještě silnější,“ komentoval průběh zápasu Jan Doležal.

Sestava Ježků: Menc Petr (Synek Lukáš) - Menc Lubomír (A), Macenauer Dominik, Böhm Jan, Škubník Petr, Míšek Josef, Šprincl Pavel, Böhm Radek (A), Paukrt Filip (A),  Doležal Jan, Běloušek Ondřej, Pilař Tomáš

Branky Ježků:  Pilař Tomáš (Ondřej Běloušek), Šprincl Pavel (Doležal Jan), Böhm Radek (Paukrt Filip), Menc Lubomír (Paukrt Filip), Šprincl Pavel (Doležal Jan), Böhm Radek (Běloušek Ondřej)

Sobota

TJ Lokomotiva Česká Třebová B - HBC Banditi Hradec Králové 3:1 (0:0,1:0,2:1)

Střely na branku: 21:17, Vyloučení: 4:3, Přesilovky: 2:3, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

Českotřebovští Kohouti po třech prohrách konečně bodovali a to nad královehradeckými Bandity, kteří po ztrátě bodu se Svitavami, přišli o všechny body i s českotřebovskými Kohouty.

HBC Jokerit Chrudim - HBC Autosklo-H.A.K. Pce B 8:6 (3:2,2:2,3:2)

Chrudimští Žolíci i díky čtyřem gólům Čejgla vybojovali doma bitvu nad běhavými pardubickými Autoskláři. „V dalším kole nás čekalo Pardubické Autosklo, které přijelo s třemi pětkami, a tak bylo jasné, že budou hrát běhavý hokejbal. Vstup do zápasu se nám nevyvedl podle představ, již po 40 sekundách jsme prohrávali. Ovšem z naší první střely se prosadil Čejgl a bylo vyrovnáno. Po hezkém úniku se trefil Černický, vedení ale netrvalo dlouho a hosté se z přečíslení prosadili. Poté si vzal slovo opět Čejgl a po úniku se forsbergovou kličkou prosadil. V 2. třetině hosté využili dvě přesilovky, ovšem my jsme se také dvakrát prosadili a tak skóre bylo 5:4. První se „trefil" Čejgl, když si Pardubice dali vlastní gól, a tak velmi kuriózně završil hattrick, na konci třetiny využil přesilovku Staněk. Vstup do 3. části byl nepovedený, po 64 sekundách hosté vedli 6:5. Ovšem ani to nás nepoložilo, skóre vyrovnal opět Čejgl. V čase 43:36 vsítil vítězný gól Hlavsa. Hosté zkusili hru bez gólmana, ale do odkryté klece potvrdil naší výhru Bureš,“  popsal zápas Lukáš Novelinka.

Sestava Chrudimi: Novelinka P. - Šídlo Svatopluk, Staněk, Hlavsa - Bureš, Šídlo Štěpán, Čejgl, Černický, Novelinka, Trojek

Branky Chrudimi: 3. Čejgl (Hlavsa), 8. Černický (Čejgl), 11. Čejgl (Šídlo S.), 25.Čejgl, 28. Staněk (Čejgl), 38. Čejgl, 44. Hlavsa (Šídlo S., Bureš), 45. Bureš (Čejgl)

Individuální chyby stáli Autoskláře body, o které přišli s chrudimskými Žolíky. „Zápas v Chrudimi byl od začátku jak na houpačce. Rychlé vedení, rychlá odpověď domácích. Hra nahoru a dolů. Po celý zápas jsme byli dominantnějším celkem, diktovali jsme tempo zápasu a většinou drželi míček na našich hokejkách. Na každý gól jsme se strašně nadřeli, naopak domácí z minima vytěžili maximum. Individuální chyby a na konci špatný koučink, nás stáli body, které jsme si měli odvést. Nezbývá než to hodit za hlavu z vlastních chyb se poučit a jít dál. Soupeři gratulujeme k výhře,“ shrnul průběh zápasu Michal Křemenák.

Sestava a branky Autoskla: Třináctý Jakub – Kamaryt Miloš (1+0), Kvapil Jakub (1+1), Podařil Radim, Šatara Petr (1+0), Kendík Martin, Hackenberk Tomáš, Korel Stanislav (2+1), Jankura Karol (0+1), Kunc Jindřich (1+1), Barva Jan, Krištof Alan, Dvořák Jakub, Loukota Martin, Kosař Daniel

SK Prachovice - Delta Pardubice 1:3 (0:0,0:3,1:0)

Delta rozhodla zápas na horké půdě Prachovic třemi góly ve druhé třetině, perfektním výkonem se v brance předvedl Vostřák. „Utkání bylo poznamenané mokrým plastovým povrchem, který absolutně nepřál kombinační hře. Oko diváka vidělo běhavé utkání s řadou nahozených balonků. Utkání bylo vyrovnané, o výhře jsme rozhodli 3 góly ve druhé třetině, třetí část jsme takticky zvládli i přes jeden inkasovaný gól. Perfektní výkon předvedl v brance Vostřák, celý tým chválím za bojovnost,“ vysvětlil k zápasu Jaroslav Nečas.

Sestava Delty: Vostřák - Riedel, Šováň - Novotný, Macháček, Nečas O. - Minařík, Novotný, Kohoutek - Maixner, Bonaventura, Švihlík - Shejbal, Borovec, Bílek

Branky Delty: Novotný 2, Kohoutek

1.HBC Svitavy - HBC Rangers Opočno 4:5 (0:1,1:3,3:1)

I přes špatný vstup do zápasu Svitavy vyrovnaly čtyřbrankové manko, ale i tak měl pro ně zápas nakonec hořký konec. „Hosté přijeli v roli favorita a také to potvrzovali, hlavně gólově. Hra byla celkem vyrovnaná. Postupně se skóre vyvíjelo v náš neprospěch až na 0:4. Domácí ale nesložili zbraně, stále bojovali a branku naděje vstřelil ve 26 minutě Stloukal. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že zkusíme ze zápasem něco udělat a taky udělali! Během tří minut jsme vstřelili tři branky a skóre bylo rázem 4:4. Škoda, že se nám nepovedlo ještě přidat branku, jelikož v tu chvíli jsme měli jednoznačně navrch. Hosté rozhodli zápas tři minuty před koncem. Suma sumárum, hráli jsme povedený zápas s hořkým koncem. Kluci hráli výborně, makali až do konce a rozhodně si minimálně bod zasloužili. Škoda,“ zhodnotil průběh zápasu Petr Sterenčák.

Sestava Svitav: Beneš, Tichý - Šmehlík, Kolář, Josepčuk, Makas - Bílý, Dobiáš, Vodvárka, Stloukal, Petr, Sokol, Kříž, Kadlec

Branky Svitav: Stloukal 2, Makas, Bílý

Opočno zvládlo dramatické utkání s domácími Svitavami a odvezlo si výhru a tři bodů domů. „Dramatické utkání, v němž jsme málem ztratili body. Po celý zápas jsme se nemohli srovnat s asfaltovým povrchem a někdy až přehnaně tvrdou hrou domácích. I proto jsme 3. třetinu dohrávali zápas pouze v šesti. Dva naši hráči museli do sprch kvůli zranění, další dva za protesty vůči nevybíravým zákrokům domácích po desetiminutových trestech také putovali do kabin. Tímto směrem by se asi hokejbal neměl ubírat, tvrdost ano, ale záludnost ne!,“ okomentoval zápas vedoucí týmu Josef Kovaříček.

Branky Opočna: Dudadík (Šejnoha), Šejnoha (Hetfleiš), Petr (Šejnoha), Hajník (Jedlička), Hudeček (Jedlička)