4.turnaj ???, 8.5.2018

2200190661/2010

Otevírací doba:

Kancelář otevřena po telefonické domluvě!

TITULNÍ STRANA » Chrudim obhájila loňský titul a stala se po roce opět vítězem KHbL

Jana Nekolová | 06.06.2017 17:53:00 | 556x

KHbL – Ve středu se dohrával pátý finálový zápas playoff krajské hokejbalové ligy, ve kterém porazili chrudimští Žolíci domácí Svítkov a pozvedli tak po roce opět nad hlavy pohár pro Mistry. Bylo to utkání, kterému naprosto nic nechybělo. Zápas měl výbornou diváckou kulisu, náboj, tempo, krásné akce, týmovou hru, nádherné zákroky brankářů, góly a závěrečné drama, které by ani Hitchcock nevymyslel. Nejužitečnějším hráčem playoff se stal chrudimský brankář Filip Kaván.

STAV SÉRIE 2:3

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce B vs. HBC Jokerit Chrudim B 1:4 (0:0,0:0,1:4)

Chrudimští Žolíci vyhráli nad Svítkovem i v pátém finálovém zápase a zvedli tak po roce opět nad hlavy pohár pro Mistry. „Dnes nemohu začít jinak, než tím, že se po takové oslavě bude komentář psát těžce. Nevidím na monitor ani na písmenka. Ale zpět k těm momentům, které o těch oslavách rozhodly. Bylo to utkání, kterému naprosto nic nechybělo. Zápas měl výbornou diváckou kulisu, náboj, tempo, krásné akce, týmovou hru, nádherné zákroky brankářů, góly a závěrečné drama, které by ani Hitchcock nevymyslelJ. Již od prvních minut se rozhodně na nic nečekalo a oba týmy chtěli co nejdříve strhnout vedení na svou stranu. Hrálo se nahoru dolů a šance přibývaly na obou stranách, jenže v brankách byli muži v maskách, kteří chytali famózně. Je pravdou, že několikrát při nich stálo štěstí, jednomu několikrát pomohla branková konstrukce a druhý si zase bránu postavil tak, že se nedala trefit, ani když byla úplně prázdná. Oba týmy mohli jít několikrát do vedení, ale střelecké štěstí se prostě na první dvě třetiny vytratilo. To jsme nakonec v úvodu 3. třetiny protrhli my a po krásné kombinaci celé lajny po ose Čejgl, Kišš, Seidler, který zakončil tuto souhru do odkryté klece již v 19. vteřině. Další průběh této třetiny, byl téměř stejný jako ty předchozí. Všichni dřeli naplno a jak Svítkov mohl vyrovnat, stejně tak my jsme mohli jít do 2brankového vedení. Pak přišel čas 43:48 a za velkých ovací domácích hráčů i fandů přišlo vyrovnání z hole Černického. Už se zdálo, že toto drama bude rozhodovat prodloužení. Jenže přišla poslední minuta čas 44:12 a vyhrané vhazování Seidlera na Kišše, ten se už nemýlil a umlčel tak všechny domácí příznivce. Při tomto zákroku se ale zranil domácí gólman Černický (a doufám, že je už v pořádku) a to ovlivnilo i konečný výsledek, když se už do brány vrátit nemohl. A tak v čase 44:42 po chybě domácích ve středním pásmu utekl na prázdnou bránu Dyntar a nesobecky ještě přihrál volnému Burešovi, který navýšil vedení na 1:3. Tím svítkovská hvězda úplně zhasla, ale pohár hořkosti si museli vypít až do dna, jelikož za dalších 9vteřin se opět trefil Bureš a upravil tak výsledek na konečných 1:4. Poslední vteřiny se už ani nedohrávali, jelikož na hřišti už slavil JOKERIT CHRUDIM a radovali se tak z obhajoby titulu. Tyto oslavy mohli vypuknout jen díky tomu, že celý tým držel za jeden provaz a v rozhodujících chvílích play off jsme si věřili a navzájem se podporovali. Soupeři děkuji za skvělou sérii, díky jejich výkonu mělo každé utkání velmi vysokou kvalitu. Nakonec musím vyzdvihnout výkony našeho brankáře Kavána, který si po celou sezonu držel velice kvalitní výkony a osobní odměnou mu byla zaslouženě předána trofej pro nejužitečnějšího hráče play off,“ zhodnotil pátý finálový zápas Ladislav Solnický.

Sestava a branky Jokeritu Chrudim: Kaván - Krupka, Trojek - Pecina, Hladík - Pirkl, Mouric – Čejgl (0+1), Seidler (1+1), Kišš (1+1) – Dyntar (0+1), Řehák (0+1), Bureš (2+0) - Hořeňovský, Gabriel, Jirák (všemu přihlíželi a koučovali marodi: Filip, Solnický, Bobek, Žáček, Bulva, Vala, Novelinka a Šídlo) a nestárnoucí ikona a "hecíř" Vladimír Gabriel