2 : 1 ss (0:0,0:0,0:0-1:0)
Opočno - Svítkov (foto: Alena Novotná)

Chlumec vyhrál souboj o čelo tabulky! První výhra pro Svítkov

Jana Nekolová | 15.10.2017 22:57:52 | 886x

2.Liga – V sobotu se odehrálo šesté kolo druhé ligy, ve kterém vyrovnaný zápas mezi Ježky a Kanci ze Žamberku vyhráli i přes velký tlak domácích nakonec hosté. Českotřebovští Kohouti porazili královéhradecké Piráty fotbalovým výsledkem 1:0. Svítkovské hvězdy i přesto, že už vedly nad Opočnem o čtyři góly, tak nechaly soupeře vyrovnat. Zápas nakonec rozhodl šestým gólem dorostenec Vojtěch Novotný, díky němuž si Svítkov připsal první výhru na své konto a tři body do tabulky. Chlumecké Vrtačky doma otočily zápas s pardubickými Autoskláři posilněnými Janem Bílým a dostaly se tak do čela tabulky.

Ježci Heřmanův Městec vs. SK Hokejbal Žamberk 2:3 (1:1,1:1,0:1)

Vyrovnaný zápas mezi domácími Ježky a Kanci ze Žamberku vyhráli i přes velký tlak domácích nakonec hosté. „Máme za sebou odehraný zápas s Kanci ze Žamberku, ale dá se říct, že naším hlavním sobotním soupeřem byla opět nouze po vstřelené brance. Ačkoliv jsme se ani jednou v zápase nedokázali dostat do vedení hru na hřišti kromě třech individuálních chyb, které nás stály body, jsme měli téměř pod kontrolou. Tomu svědčil únik Tomáše Pilaře, který si lehce pohrál s obranu a nad rameno v klidu zavěsil na 1:1, na 2:2 srovnával po námi skvěle sehrané buly Ondřej Běloušek. Bohužel po inkasovaném třetím gólu jsme i přes větší tlak na soupeře nedokázali s výsledkem něco udělat. Soupeři gratuluji,“ zhodnotil zápas Jan Doležal.

Fotografie z utkání (autor Alena Čížková):

HBC Hradec Králové 1988 B vs. TJ Lokomotiva Česká Třebová 0:1 (0:1,0:0,0:0)

Královehradečtí Piráti doma prohráli s českotřebovskými Kohouty, kteří hráli disciplinovaně a rozhodli zápas jedinou vyžitou přesilovkou. „V dalším zápasu jsme přivítali na domácím hřišti tým České Třebové. Protože se jednalo o loňského účastníka první ligy, přistoupili jsme k soupeři s respektem. Měli jsme k dispozici 3 kompletní pětky. První třetina přinesla poměrně vyrovnaný hokejbal. Větší šance si vypracovávali hosté, kteří hrozili hlavně z rychlých protiútoků do naší otevřené obrany. Hra v obranném pásmu nám dělá dlouhodobě problémy. Poprvé a naposledy se skóre měnilo po nevinně vypadající střele tahem na naši bránu, která směřovala mimo tři tyče. Stínícímu útočníkovi se podařilo velmi šikovně míček tečovat za bezmocného gólmana Zemana.  Soupeř si pak zápas zkušeně pohlídal, když jsme se nedostali k nějakému většímu tlaku. Hrál disciplinovaně s jedinou přesilovkovou nabídkou na rozdíl od našich 4 zbytečných faulů. Body si plně zaslouží,“ popsal zápas trenér Michal Dunda.

Českotřebovští Kohouti porazili domácí královéhradecké Piráty fotbalovým výsledkem 1:0. „Do zápasu jsme šli s tím, že budeme více bránit. První dvě střídání vypadaly dobře, šli jsme více do útoku. Po první střele na branku jsme dali šťastný gól. Celý zápas jsme se snažili neudělat žádnou chybu v obraně, držet si každý svůj post a hrát jednoduchou hru směrem z obrané třetiny. Brankář nás podržel. Zápas celkově byl takový neslaný nemastný na obou stranách. Byl jsem rád, že se moc nevylučovalo a téměř pořád se hrálo 5 na 5. Tímto chválím rozhodčí, že zápas udrželi. Myslím, že toto vítězství je pro nás šťastné a zároveň důležité, protože moc takových zápasů se neodehraje na 0:1. V celkovém pohledu na utkání se domnívám, že jsme mohli přidat pojistku v podobě dalšího gólu, šance na to rozhodně byly,“ shrnul průběh zápasu Michal Válek.

HBC Rangers Opočno vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pce B 5:6 (0:2,4:2,1:2)

Svítkovské hvězdy i přesto, že už vedly nad Opočnem o čtyři góly, tak nechaly soupeře vyrovnat. Zápas nakonec rozhodl šestým gólem dorostenec Vojtěch Novotný, díky němuž si Svítkov připsal první výhru na své konto a tři body do tabulky. „K utkání jsme nastoupili s touhou po delší době opět bodovat. Rangers se jako každý podzim potýkají s nedostatkem hráčů a nemožností trénovat. Pro nás je v současné době každý soupeř problém, protože bojujeme sami se sebou. Vždy jsem říkal, že když nám v zápase něco nejde, tak na tom v tréninku zapracujeme, ale tu možnost nemáme. Na druhou stranu mají soupeři možnost porazit tým, který dříve prohrál za sezonu max. 5x. Svítkov trestal naši naivní hru v obraně a skóre narostlo na ostudných 4:0 pro Stars. Po první třetině jsem udělal několika změn v sestavě a obraz hry se nám podařilo změnit a výsledek srovnat. Bohužel s nástupem do posledního dějství jsme dostali další gól. Ani to nás nepoložilo a podařilo se nám opět vyrovnat. Svitkov si asi  zasloužil vyhrát víc a to se jim i podařilo. Nás, co se perem za každý dobrý výsledek oddílu mrzí, že nás není víc. Každý by si měl rozmyslet, jestli chce v budoucnu oblékat dres RANGERS. Takto hazardovat se jménem oddílu, se kterým se pojí spíš úspěch než koukat na čelo tabulky ze spodních pater je nedůstojné,“ komentoval průběh zápasu Karol Kania.

Fotografie z utkání (autor Alena Novotná):

HbC Chlumec nad Cidlinou  vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pce B 4:3 (0:0,1:3,3:0)

Chlumecké Vrtačky doma otočily zápas s pardubickými Autoskláři posilněnými Janem Bílým a dostaly se tak do čela tabulky. „V plně sestavě a rozhodnuti porazit rezervu Autoskla jsme čekali, s jakou sestavou hosté přijedou. A ačkoliv jich přijelo pouze 12 do pole, cestou se posílili o Honzu Bílého, pro kterého to byl první hokejbalový zápas od červnového MS. První třetina byl poznávací, bez vážnějších šancí a skončila nerozhodně 0:0. Hosté čekali na vyloučení domácích a hned první přesilovou hru využil na začátku druhé třetiny dělovkou ze strany Bílý. Naštěstí pro domácí o 2 minuty později se prosadil od modré čáry Holman a srovnal stav utkání. Druhé třetiny jsou delší dobu naší slabší stránkou a dovolili jsme hostům po zásazích Jiráka a Bílého odskočit na 1:3. Vítr v kabině nás vrátil k naší původní hře a během tří minut bylo po dvou gólech Kozáka vyrovnáno na 3:3. Na obou stranách byla patrná větší nervozita, přibývalo trestů a vzájemných potyček. 2 minuty před koncem po vyhraném vhazování Masopust strhl vedení na stranu domácích a dostal do varu početné domácí fanoušky. Aby bylo závěrečné drama ještě větší, poslali rozhodčí domácí až do 3 ale i výhodu 6 na 3 jsme dokázali ubránit a získat cenné 3 body. Pochvala celému týmu za obrat v závěrečné třetině a krásný zápas pro diváky,“ vysvětlil k zápasu Jan Skřivánek.

Sestava Chlumce: Kycelt – Masopust, Erben, Holman, Hlaváček, Novák, Doležal Petr, Marek – Kralovič, Doležal Pavel, Malý, Horák, Skřivánek, Kozák, Synek, Černý, Pojar, Šanda

Branky Chlumce: Holman (Skřivánek), Kozák, Kozák (Horák, Skřivánek), Masopust

Autoskláře rozhodil klasický faktor Chlumce a dobře rozjetý zápas nakonec ztratili. „Můžeme být spokojeni s herním projevem v první a druhé třetině. Ve třetí třetině se projevil klasický faktor Chlumce, který nás rozhodil a zápas jsme ztratili. Pozitivem z naší strany je využívání přesilových her a velký počet střel, kterým jsme zasypali domácího brankáře," konstatoval Jan Barva.

Sestava Autoskla: Třináctý - Kendík, Barva, Kamaryt, Podařil - Korel, Šimek, Veselík, Merta, Skřivánek, Bílý, Kosař, Jirák.

Branky Autoskla: Bílý 2x, Jirák

1.HBC Svitavy vs. HC Jestřábi Přelouč B 8:5 (1:1,6:1,1:3)

Přeloučští Jestřábi nestačili na domácí Svitavy. „V tempu hrajícím domácím jsme nestačili zejména ve druhé třetině a zaslouženě jsme ze zápasu odešli poraženi. V zápase nám fungovala snad jen přesilovková souhra, díky níž jsme v závěru dokázali korigovat výsledek do přijatelné podoby. Soupeři gratulujeme,“ konstatoval Filip Oliva.

Sestava Přelouče: Dvořáček - Hohenberger, Vlk T., Oliva, Komůrka - Mlynář, Hudec, Pospíšil M., Kade, Raška, Slanina, Bittner

Branky Přelouče: 15. Hudec (Raška, Komůrka), 30. Raška (Pospíšil M.), 41. Slanina (Raška), 42. Slanina (Hudec, Raška), 45. Slanina (Hudec)