4.turnaj ???, 8.5.2018

2200190661/2010

Otevírací doba:

Kancelář otevřena po telefonické domluvě!

TITULNÍ STRANA » Chlumec si otevřel střelnici proti Opatovicím a Autoskláři proti Splašenkám
2 : 1 ss (0:0,0:0,0:0-1:0)
Prachovice - Ježci B (foto: Alena Čížková)

Chlumec si otevřel střelnici proti Opatovicím a Autoskláři proti Splašenkám

Jana Nekolová | 21.11.2017 16:58:11 | 487x

KHbL – V neděli se odehrálo desáté a zároveň i poslední kolo podzimní části krajské hokejbalové ligy, ve kterém pardubičtí Autoskláři nadělili Splašenkám čtrnáct gólů. Devět statečných chrudimských Žolíků si odvezlo ze Svítkova cenné vítězství nad nabitou střídačkou domácí Delty. Prachovice zakončily podzimní část sezony výhrou nad Ježky a chlumecké Vrtačky si v Přelouči otevřely proti domácím Opatovicím svoji střelnici, která se zastavila až na desítce.

SK HBC Splašené Hole Pce vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pce C 5:14 (2:3,0:6,3:5)

Splašenky doma přivítaly pardubické Autoskláře, kteří jim postupně nadělili čtrnáct gólů. Po první třetině měli hosté o gól navrch. O osudu zápasu rozhodla druhá třetina, kde hosté nastříleli domácím šest gólů. Ve třetí třetině se ještě domácí snažili se zápasem něco udělat, když se jim podařilo třikrát skórovat, ale hosté byli proti a dalšími pěti góly dokonali své vítězství nad svým neoblíbeným soupeřem. „Zápas se zpočátku dal považovat jako typický souboj se Splašenkami, i přes naší větší aktivitu jsme dostali první branku my, následně jsme vyrovnali, ale pak zase něco doplácaly do branky Splašenky. Naštěstí se nám naše aktivita směrem dopředu začala vyplácet a na konci první třetiny jsme vedli o jednu branku. Zlom v utkání přišel v druhé části, kdy jsme soupeře poslali do kolen dvěma góly. Kdyby se toto nestalo, určitě bychom se o skóre přetahovali až do teďJ. To sebralo domácím vítr z plachet a skóre se začalo navyšovat v náš prospěch. Splašenky vyrážely jen do velmi ojedinělých protiútoků. Z nich vytěžily tři branky v poslední části, a to jen vlivem naší uvolněnosti vzhledem k vysokému skóre. Zápas to byl od druhé části jednoznačný, ale chvástat se naším výkonem určitě nemůžeme, zejména směrem dozadu to bylo hodně špatné, a udělali jsme hodně chyb. Uznání si zaslouží gólman Splašenek „Vajdič", který chytal naplno až do konce utkání, i přes vysoké skóre!,“ komentoval průběh zápasu Petr Špaček.

Sestava Autoskla: Špaček - Kaša, Kopáč - Svoboda, Kubík - Podařilová, Váňa st. - Korel, Král, Jirák - Matějovský, Choutka, Bureš – Korelová

Branky Autoskla: 4x Korel (4x Jirák, 3x Král, 1x Podařilová), 3x Král (2x Korel, 2x Jirák, Svoboda, Váňa st.), 2x Jirák (2x Korel, 2x Král), 3x Matějovský (2x Bureš, 2x Choutka), 2x Kubík (Svoboda, Jirák - Matějovský, Bureš)

Delta Pardubice vs. HBC Jokerit Chrudim 3:4 (1:2,1:2,1:0)

Devět statečných chrudimských Žolíků si odvezlo ze Svítkova cenné vítězství nad nabitou střídačkou domácí Delty. „K poslednímu zápasu podzimní části jsme zajeli na hřiště velmi silné Delty a už při pohledu na soupisku bylo jasné, že nás nečeká nic snadného. Naše soupiska čítala jen 9 hráčů proti 15 soupeře a z toho podstatná část hráčů z 1. národní ligy. Bohužel hned v 6. minutě zápasu se pro nás vše zkomplikovalo a kvůli zranění ze hry odstoupil brankář Novelinka a na jeho post musel zaskočit hráč z pole. Této role se ale báječně zhostil jeho brácha Lukáš a všichni přítomní museli smeknout před jeho výkonem, když velmi skvěle odchytal 2 třetiny a to připomínám s přehozeným gardem. Na poslední třetinu konečně dorazil opozdivší se brankář Kaván a zápas dochytal. A teď něco k zápasu. V první části jsme se ujali vedení 2:1, když se o branky postarali Řehák s Čejglem a domácí snižovali přesně se závěrečnou sirénou. V druhé části jsme se snažili co nejdéle udržet vedení, což se nám taky podařilo. V obraně jsme se stáhli na 4 hráče a čelili jednomu kolotoči za druhým, naštěstí domácí buď netrefili bránu nebo je vyčapal skvělý Novelinka. Když jsme se dostali do první přesilové hry, tak ji po skvělé kombinaci využil Řehák a tento čerstvý čtyřicátník se k narozeninám dočkal svého druhého gólu. Domácí za sedm minut stačili snížit na 2:3, ale my jsme do konce druhého dějství navýšili náskok zásluhou Čejgla. Poslední třetina byla opět v režii domácích, ale my hrozili hodně nebezpečnými brejky, o které se převážně staral Čejgl, se kterým si domácí obrana absolutně nevěděla rady. Snížení domácích přišlo už příliš pozdě, a tak jsme velice cenné vítězství udrželi, mohli se radovat z výhry 4:3 a pivo chutnalo mnohem víc než po poslední porážce. Na závěr znovu musím vyzdvihnout výkony všech našich gólmanů, díky kterým jsme se mohli radovat,“  popsal zápas Ladislav Solnický.

Sestava a branky Jokeritu Chrudim: P. Novelinka (L. Novelinka, Kaván) - Bobek (0+1), Pirkl, Žáček (0+1)- Řehák (2+1), Čejgl (2+1), Solnický (0+2), L. Novelinka, Dyntar, Hořeňovský (0+1)

SK Prachovice vs. Ježci Heřmanův Městec B 2:1 (0:0,2:1,0:0)

Prachovice zakončily podzimní část sezony výhrou nad Ježky. „Poslední zápas tohoto roku byl pro Prachovice zakončen výhrou nad Heřmanovým Městcem B. V první třetině oba týmy hrály bez jediné branky. Ve druhé třetině tomu už tak nebylo. V páté minutě padla branka pro domácí, kterou vstřelil Antonín Novák po přesné přihrávce Martina Hájka. Netrvalo dlouho a hosté po třech minutách vyrovnali. Ve 14. minutě proměnil šanci Jaroslav Sotona, který dostal přihrávku opět od Martina Hájka. Stav utkání 2:1 se udržel až do konce třetí třetiny a touto výhrou si Prachovice připsaly další tři body,“ shrnul průběh zápasu Martin Kolář.

Fotografie z utkání (autor Alena Čížková):

HBC Opatovice nad Labem vs. HbC Chlumec nad Cidlinou B 0:10 (0:5,0:3,0:2)

Chlumecké Vrtačky si v Přelouči otevřely proti domácím Opatovicím svoji střelnici, která se zastavila až na desítce. Hosté měli navrch hned od začátku zápasu, kdy se v první třetině trefili hned pětkrát. Jejich dominance pokračovala i ve druhé třetině, ve které přidali další tři branky a skončila ve třetí třetině, kde padly ještě další dvě branky.