mail: rozhodci@hokejbal-vc.cz

2200190661/2010

Pravidelná otevírací doba:

ČTVRTEK 16:00 - 19:00

Od 12. 4. 2018 bude matrika otevřená jen od 16:00 do 17:30, nebo po telefonické domluvě s Janou Nekolovou!

5 : 0 (0:0,0:0,0:0)
HbC Chlumec nad Cidlinou (foto: Archiv HbC Chlumce nad Cidlinou)

Chlumec se stal vítězem základní části soutěže 2.Ligy

Jana Nekolová | 22.04.2018 22:25:10 | 701x

2.Liga – V sobotu se odehrály poslední zápasy základní části druhé ligy, kde přeloučští Jestřábi předvedli nádherný týmový výkon v Heřmanově Městci a zaslouženě tam vyhráli. Souboj sousedů v tabulce o poslední místo do playoff uhájilo Opočno a na královéhradecké Piráty tak čeká baráž. Svítkov se s letošní nepovedenou sezonou rozloučil vítězstvím nad svým městským rivalem z Polabin. Svitavám se zápas s českotřebovskými Kohouty, kteří jim nasázeli čtrnáct branek, vůbec nepovedl. Chlumecké Vrtačky porazily Žamberk a zvedly tak pohár za vítězství v základní části soutěže nad své hlavy.

Ježci Heřmanův Městec vs. HC Jestřábi Přelouč B 1:4 (0:1,0:2,1:1)

Přeloučští Jestřábi předvedli nádherný týmový výkon v Heřmanově Městci a zaslouženě tam vyhráli. „Zápas v Heřmanově Městci se nám velmi povedl a odjeli jsme z něj spokojení se třemi body. Znovu jsme dokázali překvapit tabulkově silnějšího soupeře. Ježci nás sice přestříleli, ale náš výborný brankář Tomáš Dvořáček si byl proti Ježkům jistý a famózně vychytal 37 střel z celkových 38. My jsme sice neměli takové množství příležitostí jako soupeř, ale byli jsme mnohem lepší v proměňování gólových šancí. Všichni jsme na hřišti nechali všechno a hráli jako tým a ne jako několik jednotlivců ve stejných barvách, což byl pomyslný klíč k úspěchu. Byl to z našeho pohledu úžasný kolektivní výkon a navázali jsme tím na náš poslední úspěšný zápas z minulého týdne. Tímto soubojem jsme ukončili základní část a momentálně nás čekají boje v play-off, ve kterých budeme bojovat jako draví jestřábi a snažit se znovu překvapovat jako třeba v posledních dvou zápasech základní části,“ komentoval průběh zápasu Ondřej Kade.

Sestava Přelouče: Dvořáček – Oliva, Drápalík Michal, Kazimír D, Hohenberger - Hudec, Kade, Čermák, Pospíšil, Drápalík Martin, Vlk L, Kopa, Bittner

Branky Přelouče: Martin Drápalík (sám), Hudec (sám), Kade (Drápalík Martin), Vlk L (Hudec)

Fotografie ze zápasu (autor Alena Čížková):

HBC Hradec Králové 1988 B vs. HBC Rangers Opočno 3:7 (0:2,1:3,2:2)

Souboj sousedů v tabulce o poslední místo do playoff uhájilo Opočno a na královéhradecké Piráty tak čeká baráž. „K poslednímu zápasu základní části jsme nastoupili v Hradci Králové proti sousedovi v tabulce týmu Rangers Opočno. Jednalo se o přímý boj o osmé, tedy poslední postupové místo do play off. Byl to typický zápas s tímto soupeřem. Hosté se nikam nehnali, nedělali zbytečné chyby. Však když se zmocnili míčku, byli velmi nebezpeční a efektivní v koncovce. Jejich útočníci dokazovali vysokou individuální technickou vyspělost. A tak se naše šance proklouznout do play off začaly rozplývat už v první třetině. Hosté v chodícím tempu pohodově navyšovali svůj náskok. Hráče chválím hlavně za disciplínu. Zápas jsme odehráli bez jediného faulu a potvrdili tak pozici nejslušnějšího týmu. Teď se musíme připravovat na plánovanou baráž, abychom si zachovali příslušnost k soutěži i pro příští rok,“ popsal zápas trenér Michal Dunda.

Opočno v posledním zápase základní části soutěže vyhrálo nad domácími královehradeckými Piráty. „Po dlouhé době jsme se sešli v sestavě, která by mohla být konkurence schopná. Hradec nám tento zápas velice usnadnil svým výkonem směrem do obrany. Snad v žádném zápase jsem se nesetkal s tím, že by jeden tým měl tolik samostatných nájezdů na brankáře. To bylo od Hradecké obrany trestuhodné a i to rozhodlo o osudu utkání. Kdyby v brance nestál výborný gólman, který hráče Opočna často vychytal, nevím, kde by se skóre zastavilo. Hradci přeji hodně štěstí v baráži, aby se jim podařilo soutěž pro další sezonu udržet,“ konstatoval Karol Kania.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice B 4:7 (1:4,2:2,1:1)

Svítkov se s letošní nepovedenou sezonou rozloučil vítězstvím nad svým městským rivalem z Polabin.  „Do derby a posledního zápasu jsme šli s jasným cílem vyhrát a udělat si pěknou sobotu. Do zápasu jsme vletěli jako uragán a ujali se vedení 3:0. Soupeři z Autoskla se podařilo snížit, ale my dokonce první třetiny přidali ještě jednu branku a skóre bylo 4:1 po první periodě. Další dvě třetiny byl plán jasný - udržet v klidu vedení a jít po zápase s radostí domů. Po brankově vyrovnaných dvou třetinách se nám to povedlo a my se mohli po konečné siréně radovat z překvapivého vítězství nad městským rivalem. Jsme rádi, že jsme se rozloučili s nepovedenou sezónou vítězně. Pochvala patří celému týmu i fanouškům, kteří nás přijeli podpořit. Všem týmům přeji hodně štěstí v play-off,“ konstatoval David Mlateček.

Sestava Svítkova: Snížek - Mifek, Hrnčíř, Flos, Mlateček Do. © - Kohoutek, Bureš, Dudík, Papadopulos, Novotný V., Hlaváček, Jankura, Ježek, Petrus

Branky Svítkova: 2x Jankura, Novotný V., Flos, Hrnčíř, Ježek, Dudík

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

1.HBC Svitavy vs. TJ Lokomotiva Česká Třebová 0:14 (0:2,0:6,0:6)

Svitavám se zápas s českotřebovskými Kohouty, kteří jim nasázeli čtrnáct branek, vůbec nepovedl. „K tomuto zápasu snad ani není potřeba komentář. Soupeř hrál výborně, ale to, co jsme předvedli my, bylo naprosto hanebné. Občas se takový zápas stane, ale tohle bylo hodně za hranou. Naši hráči předvedli před domácími fanoušky totálně nezodpovědný hokejbal, hlavně co týče bránění. Pokud nechceme být v play off za hlupáky, musíme přístup k zápasům o hodně pozměnit,“ zhodnotil zápas trenér Petr Sterenčák.

Českotřebovským Kohoutům zápas ve Svitavách vyšel na výbornou  „Před zápasem jsme si důkladně řekli, že se nesmí opakovat minulý týden, kdy nám nevyšel zápas v Přelouči. Hned v prvním střídání ale přišla nedůsledná rozehrávka a soupeř po naší chybě trefil tyčku. Naštěstí jsme se prosadili pár desítek vteřin poté v podstatě z první akce a do konce první třetiny přidali druhou branku. Díky tomu jsme získali půdu pod nohama a ve druhé třetině, především díky lepšímu pohybu než měl soupeř, jsme navýšili skóre o dalších šest gólů. Třetí třetina se v ne úplně příjemném počasí dohrávala spíše z povinnosti v exhibičním tempu, kdy několik hráčů útočilo na hattrick. V posledním zápase před play-off šlo o velmi příjemnou výhru, ale rozhodně ji nemá smysl přeceňovat," vysvětlil k zápasu Ondřej Hudec.

SK Hokejbal Žamberk vs. HbC Chlumec nad Cidlinou 2:4 (1:2,1:1,0:1)

Chlumecké Vrtačky porazily Žamberk a zvedly tak pohár za vítězství v základní části soutěže nad své hlavy. „První polovinu cíle máme za sebou, pohár je uklizený a nyní nám ke spokojenosti zbývá vyhrát ještě dalších 9 zápasů. Gratulace a pochvala celému týmu za výborně odehranou základní část a teď se blíží to nejdůležitější. V Žamberku oba týmy odehrály kvalitní utkání. Soupeř nás dokázal potrestat pouze v přesilových hrách, zbytek zápasu jsme byli lepším týmem. Podržel nás Kycelt v brance a střelecky se dařilo Malému. Celý tým opět zlepšil svůj výkon a teď to musíme přenést i do dalších zápasů,“ shrnul průběh zápasu Jan Skřivánek.

Sestava Chlumce: Kycelt (Veselý) – Masopust, Erben, Doležal, Hlaváček, Novák, Holman – Horák, Černý, Staněk, Divíšek, Skřivánek, Malý, Pojar, Kralovič, Marek