2 : 1 ss (0:0,0:0,0:0-1:0)
SŽ Svítkov x Bulldoci (foto: Alena Novotná)

Buldoci odjeli z východu se třemi porážkami

Jana Nekolová, Jiří Kozel | 31.10.2016 14:33:43 | 946x

MČR SŽ, Přebor MŽ – V pátek se dohrál odložený zápas mezi staršími žáky brněnských Buldoků a letohradských Jelenů, ve kterém Letohrad potvrdil roli favorita, stejně jako v sobotu proti bojovným svitavským Sršňům. V sobotu pak královehradečtí Piráti rozhodli zápas s Ježky už v první třetině, ale jejich mladší žáci se i přes boj do poslední minuty museli před Ježky sklonit. Svítkovské hvězdy díky své sehranosti lehce přehrály brněnské Buldoky, stejně jako pardubičtí Autoskláři, jejichž mladší žáci oba vyrovnané zápasy se Svítkovem, který v posledních zápasech doplácí na koncovku, vyhráli a výsledkově mu utekli.

MČR STARŠÍCH ŽÁKŮ

V pátek se dohrál odložený zápas mezi domácími letohradskými Jeleny a brněnskými Buldoky, ve kterém Letohrad potvrdil roli favorita a převálcoval Buldoky, stejně jako v sobotu svitavské Sršně. V sobotu pak královehradečtí Piráti rozhodli zápas s Ježky už v první třetině a pardubičtí Autoskláři doma lehce přehráli díky své sehranosti brněnské Buldoky, stejně jako svítkovské hvězdy.

Pátek 28.10.2016

SK Hokejbal Letohrad - HBK Bulldogs Brno 29:0 (7:0,7:0,15:0)

Střely na branku: 51:4, Vyloučení: 2:0, Přesilovky: 0:2, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

V pátek se dohrával odložený zápas mezi domácími letohradskými Jeleny a brněnskými Buldoky, ve kterém Letohrad potvrdil roli favorita a vedoucího tabulky, který je stále bez jediné porážky a převálcoval devětadvaceti góly Buldoky.

Sestava Letohradu: Vacek D. (Stráník) - Bečka, Šimek (C), Kalousek S., Kalousek Š., Fišer, Vacek S., Zářecký, Netušil, Macháček, Cibulka, Hubálek, Maixner, Švec

Branky Letohradu: 1:09 Macháček (Netušil), 1:17 Macháček, 1:33 Kalousek S. (Macháček), 6:35 Macháček (Netušil), 8:39 Macháček (Kalousek S.), 9:59 Cibulka (Macháček), 14:01 Bečka, 16:54 Macháček, 18:16 Macháček, 21:03 Šimek (Bečka), 22:12 Kalousek S. (Cibulka), 23:22 Zářecký (Bečka), 24:37 Macháček (Netušil), 27:17 Bečka (Zářecký), 31:25 Cibulka (Bečka, Vacek S.), 32:56 Macháček (Bečka, Šimek), 33:30 Maixner (Macháček), 35:28 Cibulka (Zářecký, Vacek S.), 35:18 Macháček, 36:17 Bečka (Cibulka), 39:02 Cibulka (Vacek S.), 39:22 Kalousek S. (Macháček), 39:42 Macháček (Fišer), 40:01 Bečka, 40:12 Cibulka (Zářecký, Šimek), 42:03 Macháček, 42:32 Vacek S. (Bečka), 42:43 Macháček, 43:01 Macháček (Kalousek S.)
Sestava Brna: Šťastný - Heide (C), Engel, Zemen V., Klimeni, Zemen S., Králík, Vlach, Mašek, Toman, Prochová

Sobota 29.10.2016

HBC Hradec Králové 1988 - Ježci Heřmanův Městec 23:0 (13:0,6:0,4:0)

Střely na branku: 57:8, Vyloučení: 1:3, Přesilovky: 3:1, Využití: 2:0, V oslabení: 0:0

Královehradečtí Piráti rozhodli zápas s Ježky už v první třetině, kdy jim nastříleli třináct gólů. „V pozdních odpoledních hodinách jsme přivítali soupeře z Heřmanova Městce. Věděli jsme, že malý Ježci nás budou velmi trápit a tak, jsme na kluky důrazně tlačili, aby od začátku utkáni hráli svoji hru. Avšak po první třetině byl tento zápas rozhodnut. V první periodě se nám totiž podařilo vstřelit neuvěřitelných 13 branek. Průběh nemá cenu moc komentovat jen to, že si i Ježci vypracovali několik dobrých šancí, ze kterých by klidně mohla padnout branka, ale nepadla. Svíticí červené číslo na tabuli se zastavilo na čísle 23:0. Kluci se celý zápas předháněli v tom, kdo má více asistencí a branek. Soupeři děkujeme za odehraný zápas a přejeme mu hodně štěstí v dalších zápasech,“ zhodnotil zápas trenér královehradeckých Pirátů Vratislav Novák.

Sestava Hradce: Baše (2.tř.Budil) - Kubát, Telenský, Dlouhý - Kulhánek, Kynčl, Novák, Bičiště, Rakovský

Branky Hradce: Bičiště (2x), Novák (3x), Rakovský (6x), Kynčl (4x), Dlouhý (2x), Kubát (3x), Kulhánek, Telenský

Ježci nestačili na skvěle hrající královehradecké Piráty, kteří si rychle přihrávali a jejich hra 1 na 1 byla smrtící. „No, co napsat? Většina hráčů odehrála ten den utkání MŽ a následně musela čekat v Hradci Králové 4 hodiny na další zápas SŽ a zřejmě se z nich po dvou výhrách vytratila chuť, co nejvíce potrápit staršího soupeře, která nám dosud nikdy v zápasech nechyběla. V první třetině jsme byli totálně odevzdaní a navíc jsme působili i dojmem, že nám to je vlastně jedno. Od druhé třetiny jsme přeci jen začali hrát o něco lépe a občas jsme i zahrozili směrem dopředu. Piráti hráli skvěle, rychlá přihrávka v kombinaci s ještě lepší hrou 1 na 1 prostě byla smrtící. Jediným pozitivem bylo, že jsem ze sebe udělal o druhé přestávce trošku šaška a kluky rozesmál a trochu naladil na tu poslední část zápasu. Prohrávat se soupeřem, jako je Hradec není ostuda, dostat od nich spoustu branek, taky ne, ale musíme se k tomu umět postavit, jako v předešlých zápasech," komentoval průběh zápasu trenér Ježků Jiří Kozel.

Sestava Ježků: Páv - Kozel, Daníček, Pilař, Vlasák, Vohralík, Baumgartner, Jožák, Sedlák, Tichý

HBC Autosklo-H.A.K. Pce - HBK Bulldogs Brno 22:0 (6:0,6:0,10:0)

Pardubičtí Autoskláři doma lehce přehráli brněnské Buldoky, jejichž brankář čelil 65 střelám a pustil jen 22. Buldoci si tak po páteční prohře s Letohradem odvezli i vysokou porážku z Pardubic.

Sestava Autoskla: Bitnar Jiří – Vojtěch Kopřiva, Filip Křemenák, Michal Svoboda, Václav Školoudík „C“, Karolína Baráková, Miroslav Hálek, Matěj Kopsa, Ondřej Šťastný, Alex Oršoš, Dominik Tichý „A“

Branky Autoskla: Miroslav Hálek (5+1), Alex Oršoš (4+3), Dominik Tichý (4+0), Ondřej Šťastný (3+2), Václav Školoudík (3+1), Matěj Kopsa (1+2), Vojtěch Kopřiva (1+2), Karolína Baráková (1+0), Michal Svoboda (0+3)

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

SK Hokejbal Letohrad - TJ Sršni Svitavy 9:0 (2:0,3:0,4:0)

Střely na branku: 23:8, Vyloučení: 2:2, Přesilovky: 2:2, Využití: 0:0, V oslabení:0:0

Bojovný výkon svitavských Sršňů nestačil na favorita z Letohradu. „Favorit letošního ročníku SŽ na nás v sobotu vyrukoval velkým tlakem a smrští střel. Sršni se snažili a bojovali, ale skóre s přibývajícím časem neúprosně narůstalo. Naše gólové šance zachránil brankář domácích. Po tomto bojovném výkonu nechápu naši ztrátu bodů v předešlých zápasech,“ trenér svitavských Sršňů Zdeněk Beneš.

Sestava Svitav: Hoch - Beneš, Bureš, Dvořáček, Hloušek, Horák, Kříž, Melša, Neubauer, Šimek, Gálik

Sestava Letohradu: Stráník (Vacek D.) - Bečka, Šimek (C), Kalousek S., Kalousek Š., Macháček, Vacek S., Zářecký, Cibulka, Netušil, Fišer, Hubálek, Kerschbaum, Kerschbaumová, Kalousková, Maixner

Branky Letohradu: 4:39 Šimek (Macháček), 12:02 Macháček (Bečka), 15:34 Fišer (Macháček), 21:21 Bečka, 21:41 Fišer (Bečka, Macháček), 30:10 Zářecký (Macháček), 37:28 Kalousek Š. (Bečka), 39:34 Kalousek S. (Kalousková), 40:27 Macháček

Fotografie z utkání (autor David Kerschbaum):

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce - HBK Bulldogs Brno 11:1 (3:0,6:0,2:1)

Svítkovské hvězdy díky své sehranosti lehce přehrály brněnské Buldoky, kterým nadělily jedenáct gólů. „Před zápasem jsme měli velké problémy se sestavou, ale soupeř je měl ještě větší. Hned od začátku jsme ukazovali, že jsme sehranějším týmem. V první třetině nás zrazovalo střelecké štěstí, ale ta druhá byla skvělá. Ve třetí už jel tým jen na půl plynu, každý si chtěl dát gól, a proto jsme nedokázali udržet čisté konto pro našeho brankáře. To je určitě škoda. Byl prodloužený víkend a o to více děkuji všem zúčastněným,“ popsal zápas trenér svítkovských hvězd Vítězslav Gregor.

Fotografie z utkání (autor Alena Novotná):

PŘEBOR MLADŠÍCH ŽÁKŮ

Další porce zápasů z přeboru mladších žáků byla odehrána o prodlouženém víkendu. Ježci se představili v Hradci Králové, ze kterého si vezou plný počet 6 bodů, ale byl to boj do poslední minuty. Autoskláři výsledkově Svítkovu utekli, ale i zde bylo vidět vyrovnané utkání, Svítkov však v posledních zápasech doplácí na koncovku, která se jim nedaří.

HBC Hradec Králové 1988 - Ježci Heřmanův Městec 2:5 (1:3,1:1,0:1)

Střely na branku: 16:25, Vyloučení: 1:0, Přesilovky:0:1, Využití:0:0, V oslabení: 0:0

HBC Hradec Králové 1988 - Ježci Heřmanův Městec 3:4 (1:1,1:1,1:2)

Střely na branku: 25:26, Vyloučení:0:1 Přesilovky: 1:0, Využití: 1:0, V oslabení: 0:0

Petr Bolek (Hradec Králové): Utkání nebylo jednoznačné po stránce převahy ani pro jeden tým. A tak byl prostor pro trenéry, pokusit se zvrátit výsledek ve svůj prospěch správnou volbou taktiky. Ale ani to v důsledku nesehrálo významnou roli ve vývoji utkání a nakonec o vítězi rozhodly hrubé chyby, kterých jsme udělali více.“

Jiří Kozel (Ježci): „Do prvního zápasu jsme vstoupili přímo skvěle, hned po 37 vteřinách jsme prohrávali – ostatně podobný vstup do třetin se nám povedl ve dvojzápase hned 3x, kdy jsme inkasovali v první minutě. Následně jsme však dokázali vývoj skóre úplně obrátit, když jsme se trefili třikrát za sebou. Piráty to na chvilku opařilo a čekalo se jen, kdy utkání rozhodneme. To se však nestalo a naopak soupeř snížil a byl hodně blízko i většímu zdramatizování utkání, ale nakonec jsme si přeci jen poslední slovo vzali my a zvýšili na 5:2. V druhém utkání byl Hradec zcela vyrovnaným soupeřem a na začátku třetího dějství se dostal i do vedení 3:2, ale kluci ohromnou bojovností utkání vyrovnali a nakonec přidali i gól navíc. Piráti si porci štěstí vybrali u nás doma, tentokrát jsme byli šťastnější my.“

Sestava (Hradec Králové): Vrkoslav – Bolek, Kvasnička, Kutnar, Jakoubek, Moravec, Řezníček, Nachtingal, Kašpar, Knop, Prieštenský

Branky (Hradec Králové): Kutnar, Bolek (1.zápas) - Kvasnička, Kutnar (2.zápas)

Sestava (Ježci): Páv – Kozel, Sedlák, Čapka, Holub, Šmíd, Daníček, Pilař, Málek, Kachlík, Krásný, Baumgartner, Zmek

Branky (Ježci): Daníček, Čapka, Pilař, Šmíd, Kachlík (1.zápas) - Kachlík 2x, Baumgartner, Šmíd (2.zápas)

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce - HBC Autosklo-H.A.K. Pce 0:4 (0:0,0:1,0:3)

Střely na branku: 25:24, Vyloučení: 3:2 Přesilovky: 2:3, Využití: 0:1, V oslabení: 0:0

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce - HBC Autosklo-H.A.K. Pce 3:9 (1:2,1:2,1:5)

Střely na branku: 22:20 Vyloučení: 2:4 Přesilovky: 4:2, Využití: 0:2, V oslabení: 0:1

Leoš Vlašič (Svítkov): V prvním zápase je náš vlastní stadion asi zakletý. Částečně se nám zopakovalo to, co jsme si prožili minulý týden s Ježky. Měli jsme spoustu šancí, asi čtyřikrát zvonila tyčka, několikrát byl náš hráč sám před brankářem soupeře, gól se nám ale vstřelit nepodařilo. Soupeři se to podařilo a tak zvítězil. Musím hodně vyzdvihnout výkon jeho brankáře. Ve druhém zápasu byla hra do stavu 2:2 vyrovnaná a i když nám soupeř dal další dva góly, stále bylo o co hrát. Pak kluci začali ztrácet motivaci. Když už bylo rozhodnuto, začali jsme šetřit některé zkušenější hráče pro následný zápas starších žáků. Opravdu smolný den.“