4.turnaj ???,      8.5.2018

2200190661/2010

Pravidelná otevírací doba:

ČTVRTEK 16:00 - 19:00

Od 12. 4. 2018 bude matrika otevřená jen od 16:00 do 17:30, nebo po telefonické domluvě s Janou Nekolovou!

TITULNÍ STRANA » Boj o první místo v základní části nabral ještě slušnou zápletku …
» 09:15 | Ježci HM-Svítkov Stars
» 09:30 | Sršni Svitavy-Autosklo PCE "bílí"
» 10:15 | SK Jihlava-Ježci HM
» 10:30 | Polička-Autosklo PCE "bílí"
» 11:00 | Svítkov Stars-Autosklo PCE "modří"
» 14:30 | -
Hradec Králové - Ježci (foto: Alena Čížková)

Boj o první místo v základní části nabral ještě slušnou zápletku …

Jana Nekolová | 01.04.2018 22:29:35 | 608x

2.Liga (doplněno) – V sobotu pokračovala druhá liga napínavými zápasy, ve kterých královehradečtí Piráti i přesto, že s Ježky prohráli, tak předvedli svůj nejlepší letošní výkon. Chlumeckým Vrtačkám se zápas s českotřebovskými Kohouty hrubě nepodařil. Pardubičtí Autoskláři vykradli sedmi góly Opočno na jejím domácím hřišti v Hradci Králové. Přeloučští Jestřábi si díky vítězné trefě Tomáše Hudce v poslední minutě zápasu odnesli tři body. Zápas mezi Svitavami a Žamberkem rozhodla přesilovka tři minuty před koncem ve prospěch domácích, kterým se povedla i dohrávka odloženého zápasu, která jim přinesla další tři body, které získali výhrou nad Opočnem.

Sobota 31.3.2018

HBC Hradec Králové 1988 vs. Ježci Heřmanův Městec 1:4 (0:0,1:2,0:2)

Královehradečtí Piráti i přesto, že s Ježky prohráli, tak předvedli svůj nejlepší letošní výkon, ale k zázraku jim ještě trochu chybělo. „K dalšímu jarnímu zápasu jsme v domácím prostředí nastoupili proti silnému soupeři z Heřmanova Městce. Hráči dostali jasné pokyny kouskovat co nejvíce hru a tím nenechat soupeře, aby nás dostal pod souvislý tlak, jako tomu bylo na podzim. To se povedlo ale jen za cenu pěti vyloučeních během první třetiny. Kupodivu se nám podařilo všechna oslabení přestát bez inkasovaného gólu. Obrovskou zásluhu na tom měl brankař Patrik Zeman. Ve druhé třetině probíhala vyrovnaná hra s šancemi na obou stranách. Nakonec jsme to byli my, kdo se ujal vedení. Prosadil se starší dorostenec Daniel Fiedler, který uprchl hostující obraně a mazácky obelstil gólmana. Ve stejné třetině bohužel Ježci také skórovali, kdy využili chybu ve středním pásmu a nedůraz před bránou. V posledním dějství ještě náskok zvýšili na konečných 4:1. Každopádně chci všechny hráče pochválit. Podle mě to byl náš nejlepší letošní výkon, ze kterého můžeme mít dobrý pocit. K zázraku však ještě trochu chybělo,“ zhodnotil zápas trenér Michal Dunda.

Fotografie z utkání (autor Alena Čížková):

HbC Chlumec nad Cidlinou vs. TJ Lokomotiva Česká Třebová 0:6 (0:1,0:3,0:2)

Chlumeckým Vrtačkám se zápas s českotřebovskými Kohouty hrubě nepodařil. „Zápas se nám hrubě nepodařil a nastavil nám velice nepříjemné zrcadlo před blížícím se koncem základní části. Třebová nás převyšovala v pohybu a kombinaci a svým neustálým pohybem nás nepouštěli do šancí a svoje příležitosti spolehlivě proměňovali. Je teď pouze na nás jak se dokážeme z takového zápasu poučit a vrátit se výkonnostně tam kam patříme. Třebové k povedenému zápasu gratulujeme a boj o první místo v základní části nabral ještě slušnou zápletku,“ popsal zápas Jan Skřivánek.

Sestava Chlumce: Veselý – Doležal, Holman, Erben, Novák – Horák, Skřivánek, Kozák, Synek, Černý, Malý, Matys, Filip Marek, Adam Marek

Českotřebovští Kohouti předvedli v Chlumci povedený zápas a odvezli si domů výhru a tři body. „Chtěli jsme v Chlumci uhrát dobrý výsledek, což se nakonec povedlo, ale určitě se nerodil lehce. V první třetině jsme dali docela pěkný gól z jedné dobré šance, pak domácí zapnuli, začali běhat, měli jsme trochu problémy. Naštěstí ve druhé třetině jsme měli několik přesilovek a podařilo se nám je využít, takže to nás hodně uklidnilo a Chlumec trošku srazilo a ve zbytku zápasu jsme už byli lepší. Je dobře, že se nám to podařilo takhle uhrát, protože Chlumec je solidní soupeř. Před play off je to dobrá vizitka, že se nám docela daří a sehráváme se, jedině dobře. Doufám, že ve zbývajících zápasech se to potvrdí a udržíme pozici před play off a bude to dobrá sezóna," komentoval průběh zápasu Jan Jirmásek.

HBC Rangers Opočno vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B 1:7 (1:2,0:3,0:2)

Pardubičtí Autoskláři vykradli sedmi góly Opočno na jejím domácím hřišti v Hradci Králové a spravili si tak chuť po poslední prohře v nájezdech s chlumeckými Vrtačkami. Na rozdíl od Opočna, kterému se nepodařilo navázat na výhru ve Svítkově v minulém kole.

HC Jestřábi Přelouč B vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice B 4:3 (3:1,0:0,1:2)

Přeloučští Jestřábi si díky vítězné trefě Tomáše Hudce v poslední minutě zápasu odnesli tři body. „Z tohoto zápasu jsme nakonec vyšli jako vítězové, především díky vítězné trefě Tomáše Hudce na 4:3 v poslední minutě základní hrací doby, a tím pádem si odnášíme z tohoto duelu důležité tři body. Na druhou stranu ale zápas hodnotíme jako velmi nepodařený. Po čas téměř celé hrací doby jsme nehráli vůbec tak, jak jsme si v kabině řekli a dělali jsme zbytečné chyby. Tím pádem jsme umožnili našim oponentům dostat se do hry.  Tohle se nám nesmí stávat, především u takového soupeře, jako je Svítkov. Mohli jsme si zahrát pohodové utkání, ale zbytečně jsme si to celé zkomplikovali vlastními chybami. Tento zápas nám prostě herně absolutně nesedl a pro příště musíme více zabrat a převádět především to, co se na hřišti převádět má. Teď nás budou čekat silní soupeři a my musíme nutně bojovat o každý bodík,“ vysvětlil k zápasu Ondřej Kade.

1.HBC Svitavy vs. SK Hokejbal Žamberk 3:2 (2:1,0:1,1:0)

Zápas mezi Svitavami a Žamberkem rozhodla přesilovka tři minuty před koncem ve prospěch domácích. „Vcelku vyrovnaný zápas. V první třetině jsme dobře začali, dobrým pohybem jsme soupeře přinutili k chybám a dvěma góly v rozmezí půl minuty jsme vedli 2:0. To nás uspokojilo a nechali jsme soupeři iniciativu.  Ten toho využil a nejdříve v první třetině snížil a poté dokonce v naší přesilovce vyrovnal. Zaslouženě. Zápas nakonec rozhodla přesilovka 3 minuty před koncem v náš prospěch. Jsme rádi za 3 body. Výkon to nebyl ideální, ale klukům musím poděkovat za bojovný výkon hlavně ve třetí třetině,“ konstatoval Petr Sterenčák.

Sestava Svitav: Beneš, (Tichý J.) - Mifek, Šmehlík, Nespěšný, Bílý - Sokol, Hrnčíř, Dobiáš., Vodvárka, Bečvář, Tichý P. , Makas, Stloukal, Kříž

Branky Svitav: Nespěšný (Vodvárka), Kříž (Stloukal, Makas), Bečvář (Vodvárka)

Žamberk se o šanci na otočení výsledku utkání připravil sám vlastní nedisciplinovaností. „Bohužel ani tento víkend se nám nepodařilo bodovat. Do zápasu jsme se nevstoupili dobře. Neustále jsme se na hřišti takříkajíc hledali a i směrem dozadu jsme kupili jednu chybu za druhou. Soupeř se na rozdíl od nás jednoduše dostával do pásma a dvě naše chyby v krátkém rozmezí potrestal. Vstup do zápasu byl tedy z naší strany tristní. Po dvou inkasovaných gólech jsme naši hru konečně nějakým způsobem zkonsolidovali a pomalu jsme přebírali iniciativu. Ještě před sirénou jsme šťastným gólem Formana snížili a ve druhé třetině, kdy jsme už měli viditelně více ze hry, se nám podařilo i vyrovnat. Bylo jasné, že o výsledku se tedy rozhodne v poslední části. Ta byla vyrovnaná. Oba týmy měli možnosti rozhodnout i vyloženými šancemi, nicméně oba brankáři byli proti. Ve druhé půli posledního dějství, jsme ovšem hru takticky nezvládli a jak se nakonec ukázalo do jisté míry i sami sebe připravili o vítězství. Vše začalo faulem domácího celku. Z přesilové hry jsme se ovšem radovali jen pár vteřin, neboť i my se dopustili faulu. To by tak nevadilo, kdybychom se poté nedopustili takřka ihned za sebou tří faulů během 7 minut! Prakticky až do konce s výjimkou poslední cca minuty jsme odehráli druhou půli třetí třetiny v oslabení. Soupeři se jeden úsek, kdy měl dvojnásobnou početní převahu, podařilo přetavit v branku a tak nakonec bral všechny body. My jsme se o šanci na otočení výsledku utkání připravili samy vlastní nedisciplinovaností. Odvetu za týden zkrátka musíme odehrát lépe,“ hodnotil zápas Jakub Krejčí.

Neděle 1.4.2018

HBC Rangers Opočno vs. 1.HBC Svitavy 5:9 (1:1,2:5,2:3)

Dohrávka odloženého zápasu přinesla výhru Svitavám, které dokázaly využít více šancí než jeho soupeř. „Po vyrovnané a hodně ofenzivní první třetině byl stav 1:1. Druhá pokračovala víceméně ve stejném duchu. Povedlo se nám vstřelit 5 branek rychle za sebou a tím pádem zápas rozhodnout. Soupeř rozhodně nesložil zbraně a dvěma góly snížil do konce druhé třetiny. Ve třetí jsme znovu odskočili a už jsme zápas dotáhli do vítězného konce. V hodně ofenzivním utkání jsme dokázali využít více šancí než soupeř a zaslouženě zvítězit. Bodově se nám víkend povedl na jedničku za 6 bodů a už se těšíme na další zápas,“ shrnul průběh zápasu Petr Sterenčák.

Sestava Svitav: Beneš (Tichý J.) - Mifek, Šmehlík, Nespěšný, Bílý - Sokol, Dobiáš, Tichý P. - Vodvárka, Bečvář, Anýž - Kolínková, Hrnčíř, Kříž

Branky Svitav: Anýž (Vodvárka), Tichý (Dobiáš, Kříž), Mifek (Dobiáš, Sokol), Hrnčíř, Sokol, Vodvárka (Bečvář), Vodvárka, Hrnčíř (Dobiáš), Sokol (Vodvárka, Šmehlík)