SOUTĚŽE RSHb Čechy Východ
2.Národní HbLKrajská HbLMČR starších žákůPřebor mladších žákůPřípravkyMinipřípravkyŽeny

            

TURNAJE RSHB ČECHY VÝCHOD
ADRESA RSHB ČECHY VÝCHOD

Adresa RSHb Sídlo RSHb /kancelář:

RSHb Čechy Východ
K Vinici 1901
530 02  Pardubice

číslo účtu:
2200190661/2010

IČO: 22769111

 

registrace a matrika

(odkaz na stránku s informacemi)

ADMINISTRACE SOUPISEK

Administrace soupisek
 

POJIŠTĚNÍ ČLENŮ ČMSHB

Pojištění členů ČMSHb

ARCHÍV SOUTĚŽÍ
ČTENÍ DOKUMENTŮ PDF

Logo Acrobat

Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

POČÍTADLO PŘÍSTUPŮ
TITULNÍ STRANA » Blíží se start nové sezony. Na regionální mapě přibyla rezerva pirátů, systém soutěží zachován
MS 2017 PARDUBICE

MS 2017 - vstupenky

HLEDEJ V ARCHIVU
předseda LK RSHb Patrik Ticháček (foto: www.google.cz)

Blíží se start nové sezony. Na regionální mapě přibyla rezerva pirátů, systém soutěží zachován

Filip Červinka | 08.08.2016 12:23:28 | 1205x

Ligová komise RSHb - Nový ročník východočeských soutěž se pomalu, ale jistě blíží ke svému startu. Systém obou regionálních lig zůstává stejný i s omezením startu hráčů z nejvyšších soutěží v Krajské lize. Na hokejbalové mapě východočeského regionu přibyl jeden tým, jeden ale naopak končí. „Druhá liga opět našla svůj lesk a kvalitu, krajská naopak téměř eliminovala zápasy ,o ničem’,“ těší předsedu regionálního svazu a šéfa ligové komise Patrika Ticháčka.

Již brzy vypukne nový ročník nejen východočeských soutěží. Jaké největší změny v soutěžích vznikly, a bude se hrát opět s deseti týmy v každé lize?

K výraznějším změnám v nastavení regionálních soutěží nedošlo. V krajské lize zůstal zachován princip omezení startu hráčů z nejvyšších soutěží, který se nám osvědčil, a jenž si většina týmů nejnižší soutěže pochvaluje. Ve druhé lize bude hrát deset týmů, v krajské bude nakonec o jeden méně, byť to ještě v půlce července vypadalo, že bude hrát naší nejnižší soutěž dříve tradiční účastník soutěží našeho regionu, tým HBC Kolín. Nakonec se však podařilo v regionu Střed udržet druhou ligu a Kolínští tak budou působit tam.

 

S hokejbalem alespoň na čas končí Živanice. Proč tomu tak dle vašeho názoru je a nemrzí vás to?

Přesné důvody ukončení činnosti týmu Živanic nevím, podle mne jedním z nich byl počet hráčů, který se pomalu snižoval, což bylo znát především v uplynulé sezoně, kdy tým jezdil kolikrát v minimálním počtu hráčů do hry. Dlouhodobě to určitě nebylo udržitelné. A zda mne konec Živanic mrzí? Ano, stejně jako jakéhokoliv jiného týmu.

 

Je nějaký nováček, který se objeví na hokejbalové mapě našeho regionu a čím to, že takhle „z ničeho“ najednou vznikne nový klub?

Jeden tým na mapě regionálních soutěží přibyl a to je rezerva Hradce Králové, který se po pár sezonách pauzy opět vrací na hokejbalová kolbiště. Tedy je patrné, že se nejedná o vznik zcela nového klubu. V současné době nám nové kluby nevznikají. Touto problematikou se zabývá pracovní skupina v rámci Výkonného výboru RSHb. Uvidíme, jaké výsledky to přinese.

 

Čím to dle vašeho názoru je způsobené?

Vše odráží současný společenský problém. Stačí se podívat na sídliště, kde se dříve proháněly party kluků z hokejkami a tenisákem. Dnes tam takové party moc nevidíte. Dříve právě takto vznikla většina klubů, prostě z party, z ulice.

 

Komunikace s kluby? Podařilo se nastavit určitý způsob předávání informací

 

Bude se hrát stejným systémem jako minulý ročník s tím, že B tým z Krajské ligy nemůže postoupit do nejvyšší východočeské soutěže?

Ano, systém je stejný, start dvou mužstev jednoho klubu ve stejné soutěži upravuje Soutěžní řád, který tuto možnost povoluje pouze v nejnižší soutěži.

 

Jak hodnotíte komunikaci s kluby? Zlepšila se oproti ročníkům předešlým?

Komunikace je na standartní úrovni, většinou bezproblémová. Pokud někde vznikne problém, tak většinou je jeho příčinou nedostatečná distribuce informací v rámci klubu, tedy z oficiálního mailu směrem k vedoucím či trenérům. Ale jedná se o výjimky. Za ty roky se již podařilo nastavit určitý způsob předávání informací. Navíc většinu těchto důležitých věcí sdělujeme jak na webu, tak i na facebooku, který má velký dosah.

 

Jste rádi, že jste ustálili model soutěží a region se nyní může těšit ze dvou vyrovnaných lig?

Pro mne to je jeden z velkých úspěchů našeho počínání. Zpočátku nepopulární a z některých klubů kritizované opatření, jak v přesunu výkonnostně silných týmů z krajské ligy do druhé, tak i omezení startu hráčů hrajících nejvyšší hokejbalové soutěže v soutěži nejnižší, se ukázalo jako správné. Stačí se jen zeptat klubů v druhé i krajské lize.

 

A co nejvyšší východočeská soutěž?

Druhá liga opět našla svůj lesk a kvalitu, krajská naopak téměř eliminovala zápasy „o ničem“, tedy s výsledky 15:0 apod. I tak má nejnižší regionální soutěž poměrně vysokou kvalitu, což přináší jedno negativum a to skutečnost, že je pro každý nový klub velmi těžké se i v nejnižší soutěži prosadit. Uvidíme, jak si s tím poradí například rezerva Hradce.

 

Přehled týmů pro sezonu 2016/17: Rangerové opět v nejvyšší soutěži!

 

2. Národní Hokejbalová Liga Čechy Východ:

HBC Jokerit Chrudim

Ježci Heřmanův Městec

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B

TJ Lokomotiva Česká Třebová B

Delta Pardubice

HC Jestřábi Přelouč B

SK Prachovice

1. HBC Svitavy

HBC Rangers Opočno

HBC Banditi Hradec Králové

 

Krajská hokejbalová liga Čechy Východ:

HBC Jokerit Chrudim B

SK Hokejbal Žamberk

Ježci Heřmanův Městec B

HbC Chlumec nad Cidlinou B

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice C

HBC Opatovice nad Labem

SK HBC Splašené Hole Pardubice

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice B

HBC Hradec Králové 1988 B