» 09:00 | SK Jihlava-Autosklo PCE "modří"
» 09:45 | Svítkov Stars-Autosklo PCE "bílí"
» 12:45 | Sršni Svitavy-Svítkov Stars
Svítkov x Letohrad (foto: David Kerschbaum)

Až dva rychlé góly přinesly výhru Letohradu nad Svítkovem!

Jana Nekolová | 24.04.2017 20:20:08 | 1066x

MČR SŽ – V sobotu se odehrály další zápasy kategorie starších žáků, ve kterých se utkání mezi letohradskými Jeleny a domácími svítkovskými Hvězdami zlomilo až na začátku třetí třetiny, kdy hosté vstřelili dva rychlé góly a zápas se pak už dohrával v poklidném tempu. V nedělní dohrávce si pak Svítkov spravil chuť výhrou nad svitavskými Sršni. Královehradečtí Piráti se dlouho nemohli prosadit proti domácím bojovným svitavským Sršňům a až když otevřeli skóre zápasu, tak si mohli konečně oddychnout a zápas dovést do vítězného konce. Pardubičtí Autoskláři si otevřeli střelnici proti devíti statečným heřmanovským Ježkům, kteří jen těžko odolávali jejich kanonádě.

Sobota 22.4.2017

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice vs. SK Hokejbal Letohrad 0:4 (0:1,0:0,0:3)

Svítkovské hvězdy držely s favorizovanými letohradskými Jeleny krok až do začátku třetí třetiny, pak jim však Jeleni výsledkově odskočili. „V sobotním zápasu se nám dařilo držet se dlouho favorizovanému Letohradu na dostřel. Kluci a dívka makali, snažili se o vyrovnání. O končeném stavu rozhodla špatně odehraná dlouhá přesilovka pět na tři, kdy jsme místo zdvojování či ztrojování hráčů soupeře běhali od jednoho k druhému, a nástup Letohradu do třetí třetiny, kdy nám výsledkově odskočil. Celkově ale nejsem nespokojen,“ zhodnotil zápas trenér svítkovských hvězd Vítězslav Gregor.

Sestava Svítkova: Šidlo, Šťovíček - Korbel, Hemžský, Birta, Gregor - Brož, Svatoň, Bukač, Novotný, Ilich, Lednová, Bláha, Malý, Netolický

Utkání mezi letohradskými Jeleny a domácími svítkovskými Hvězdami se zlomilo až na začátku třetí třetiny, kdy hosté vstřelili dva rychlé góly a zápas se pak už dohrával v poklidném tempu. „Před zápasem jsem klukům opakoval, že nesmíme podcenit začátek zápasu, jak se nám to mnohdy stává. Toho jsme se vyvarovali a byli to naopak my, kteří dali první branku zápasu, avšak na dlouhou dobu poslední. Celou třetinu byl naším největším problémem přechod do středního pásma. V té druhé se toho příliš nezměnilo, stále se nám nedařilo dostat domácí pod větší tlak, což bylo i velkým důsledkem naší nedisciplinovanosti, kdy hrál Svítkov snad po tři minuty pět na tři, ale to tým výborně ubránil a Šimon nás podržel několika skvělými zákroky a i díky němu se odházelo do kabin za stále těsného náskoku. Utkání se zlomilo v náš prospěch hned na začátku poslední periody, kdy jsme vstřelili dva rychlé góly a zbytek se už dohrával v klidnějším tempu. Na závěr chci říct, že byla smůla ve špatném počasí, protože v kombinaci s tím plastovým povrchem se nehrál moc pěkný hokejbal. A je to škoda, jelikož tým Svítkova je také velice kvalitní," komentoval průběh zápasu trenér letohradských Jelenů Jakub Sudík.

Sestava Letohradu: Stráník Šimon (Vacek Denis/MŽ) – Bečka Jan, Cibulka Kryštof, Fišer Jakub, Hubálek Ondřej, Kalousek Stanislav, Kalousek Šimon „C“, Lux Kryštof, Macháček Michal, Netušil Jan, Šimek Radim, Vacek Samuel, Zářeský Jan, Kerschbaum Jáchym (MŽ), Kerschbaumová Adéla

Branky Letohradu: 1:44 Hubálek Ondřej (Macháček Michal) PP, 30:09 Macháček Michal, 30:37 Hubálek Ondřej (Macháček Michal, Bečka Jan), 44:30 Macháček Michal (Vacek Samuel)

Fotografie z utkání (autor David Kerschbaum):

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. Ježci Heřmanův Městec 16:0 (7:0,4:0,5:0)

Devět statečných Ježků jen těžko odolávalo kanonádě domácích pardubických Autosklářů. „Do zápasu s Autosklem jsme nastupovali opět v malém počtu a to v devíti hráčích po první třetině odstoupil přípravkář J. Sedlák a bylo nás jen 8. Po úvodní kanonádě, kdy jsme inkasovali, co minutu gól jsme konečně snížili aktivitu a přestali hrát hurá za míčkem a přeci jen trošku obrušovali útoky domácích. Pro mě jsou Autoskláři nejlepší mužstvo regionu, jelikož hrají nejlepší hokejbal. Možná jim chybí ta top individualita, ale jejich herní pojetí je nejkoukatelnější. Spousta přihrávek se spoustou pohybu prostě jen tak nejde zastavit. Naštěstí hráči podvědomě po pár gólech uberou a tak počet gólů nenabral tak rychlý spád jaký by byl, kdyby hráli celou dobu naplno. Díky dobře organizované hře Autoskla a silným obráncům jsme nedokázali ani pořádně zahrozit a nepřišel ten čestný gól, který kluky zase trošku zvedne. Soupeři nelze než popřát hodně štěstí na MČR," popsal zápas trenér heřmanovských Ježků Jiří Kozel.

Sestava Ježků: Páv - Kozel, Synek, Musílek, Daníček, Dufek, Sedlák, Vohralík, Pilař, Zmek

TJ Sršni Svitavy vs. HBC Hradec Králové 1988 0:8 (0:3,0:3,0:2)

Svitavští Sršni drželi hratelný výsledek jen v první třetině, pak si královehradečtí Piráti vytvořili rozhodující náskok a o zápase bylo rozhodnuto. „V sobotním deštivém zápase, jsme drželi hratelný výsledek pouze první třetinu. Soupeř trestal střelbou nepokrytých hráčů a rozhodující náskok si vytvořil ve druhé třetině. Na začátku třetiny byli hráči jako ospalí a nechali Piráty vstřelit tři góly během dvou minut. O zápase bylo rozhodnuto a tak se dohrával v poklidném tempu. Gratulujeme Hradci k zaslouženému vítězství,“ shrnul průběh zápasu trenér svitavských Sršňů Zdeněk Beneš.

Sestava Sršňů: M. Lacman, O. Hoch - V. Dvořáček, M. Horák, L. Kříž, J. Šimek, Z. Beneš, V. Hloušek, J. Neubauer, M.Šindelka, D. Kyncl,  A. Hamza, J. Dvořák, J. Gálik, D. Nepraš

Královehradečtí Piráti se dlouho nemohli prosadit proti domácím bojovným svitavským Sršňům a až když otevřeli skóre zápasu, tak si mohli konečně oddychnout a zápas dovést do vítězného konce. „Za nepříznivého počasí jsme dorazili do Svitav. Na začátku utkání nás překvapila bojovnost svitavských Sršňů. Kluci se dlouho nemohli prosadit kvůli jejich koncovce. Když jsme otevřeli skóre zápasu, mohli jsme si konečně oddychnout. Nakonec vše mělo pro nás zdárný konec a Sršně jsme porazili 8:0. Soupeři děkujeme za pěkné střetnutí a přejeme hodně štěstí do konce sezóny,“ vysvětlil k zápasu trenér královehradeckých Pirátů Vratislav Novák.

Sestava Hradce: Budil - Kulhánek T., Kubát, Dlouhý, Kulhánek M. -Novák, Kynčl, Švagr, Rakovský, Hruška, Herout, Černý

Branky Hradce: Rakovský 3x, Dlouhý 2x, Kynčl 2x, Kulhánek M.

Neděle 23.4.2017

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice vs. TJ Sršni Svitavy 8:0 (3:0,3:0,2:0)

Svítkovské hvězdy hrály se svitavskými Sršni, to co chtěly a zaslouženě vyhrály. „V nedělním zápasu jsme hráli to, co jsme chtěli, soupeře přehrávali a k vlastní brance ho pouštěli jen velmi málo. Až na drobnosti nemám co svým hráčům vytknout. Celkově dojem kazilo jen to, že zápas byl trochu ostřejší,konstatoval trenér svítkovských hvězd Vítězslav Gregor.

Sestava Svítkova: Šťovíček, Šidlo - Hemžský, Korbel, Birta, Gregor - Netolický, Bukač, Svatoň, Brož, Lednová, Ilich, Novotný, Bláha, Malý

Branky Svítkova: Netolický (Korbel), Ilich (Brož, Hemžský), Bláha (Malý, Bukač), Novotný (Brož, Šidlo), Hemžský (Bláha), Brož (Ilich), Hemžský, Korbel

Svitavským Sršňům se ani v nedělní dohrávce nepodařilo překonat soupeřova brankáře. „Dohrávka přeloženého zápasu nebyla pro nás nejlepším řešením. Soupeř nás zaskočil rychlým prvním gólem. Zkušenost a přehled soupeřova kádru, dělala našim nováčkům problémy. Z našich šancí, jsme nebyli schopni zakončit a míček nám odskakoval od hokejek. Skvělými zákroky se prezentoval gólman, ale zbytek týmu za jeho výkonem zaostával. Ani v druhém víkendovém utkání se nám nepodařilo překonat soupeřova brankaře,“ hodnotil průběh zápasu trenér svitavských Sršňů Zdeněk Beneš.

Sestava Sršňů: M. Lacman, O. Hoch - V. Dvořáček, M. Horák, P. Shőn, J. Šimek, Z. Beneš, V. Hloušek, J. Neubauer, M.Šindelka, D. Kyncl,  A. Hamza, J. Dvořák, J. Gálik, D. Nepraš