mail: rozhodci@hokejbal-vc.cz

2200190661/2010

Pravidelná otevírací doba:

ČTVRTEK 16:00 - 19:00

Od 12. 4. 2018 bude matrika otevřená jen od 16:00 do 17:30, nebo po telefonické domluvě s Janou Nekolovou!

Jiří Kozel | 01.05.2018 13:15:16 | 274x

Liga starších žáků - O víkendu se hrálo městské derby Svítkov vs. Autosklo, které poslalo Autosklo po dramatickém závěru do vedení v tabulce regionu Východ, ale myslet si, že je rozhodnuto by bylo příliš brzy do konce soutěže ještě pár zápasů zbývá. Oba zástupci zřejmě zamíří i na MČR a zastoupení to bude jako hrom, což právě ukázal vzájemný zápas, který byl ozdobou žákovského hokejbalu.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice : HBC Autosklo HAK Pardubice 2:3sn (0:0,0:0,2:2-0:1)

Martin Hlavsa (Svítkov): „Zápas o první místo? Reklama na žákovský hokejbal. Od začátku se hrál opatrný hokejbal, nikdo nechtěl udělat první chybu. Byl to doslova boj o každý metr na hřišti. Více šancí i díky dvěma přesilovkám v první třetině měla Alfa. Ve druhé třetině přišel náš drtivý nápor, bohužel ale bez gólového efektu. Hráče jsme pořád nabádali k aktivní hře se zabezpečenou obranou. Ve třetí třetině jsme se konečně dokázali prosadit díky dvěma gólům výtečně hrajícího Vojtěcha, který uplatnil svůj důraz na brankovišti. Alfa však zápas nezabalila a ve 40 minutě snížila na 2:1. Hráče jsme nabádali k aktivní hře v útočném pásmu, tak abychom co nejvíce času trávili v útočném pásmu. Po zbytečném vyhození však Alfa dostala minutu před koncem pásmo a nevydařený lob zachytil na červené čáře soupeř a po důrazu 3 hráčů na brankovišti při hře bez brankáře bylo v čase 44:05 zásluhou Kubeníka srovnáno na 2:2. Krutý direkt. V nájezdech nejprve skóroval v první sérii Bláha, Alfa však hned srovnala. Ve druhé sérii uspěli oba skvělí brankáři. V třetí sérii nejprve neuspěl blafákem Rakovský a následný vítězný nájezd vstřelil kat Kubeník. Nádherný zápas pro nás s neštastným koncem. Všichni hráči z obou zúčastněných týmů odváděli výkony na hranici svých možnosti. Fantastický zápas odchytal na straně Alfy s vypětím všech sil Jířa Bittnar, který naše střelce doslova přiváděl k zoufalství. Kluky musím za zápas pochválit. Plnili vše, co jsme od nich chtěli, a troufám si říct, že jsme byli po 40 minut lepším týmem, který si vypracoval více gólových šancí. Kluci si za vítězstvím šli celý zápas, ale hokejbal však dokáže být někdy i krutý. V šatně bylo velké zklamání, ale věřím, že nás tato prohra posune o kus dál. Pro nás jsou to cenné zkušenosti. Věřím, že ještě jedno krásné derby budeme mít možnost vidět na MČR. Soupeři gratuluji k vítězství.“

Sestava (Svítkov): Šťovíček (Šídlo), Malý, Rakovský, Novotný Š., Bláha, Korbel, Novotný L., Janíček, Vojtěch, Gregor, Brož, Cahlík, Seidl, Drozd, Shejbal, Korec,  Hemžský

HBC Hradec Králové 1988 : Ježci Heřmanův Městec 0 : 5 (0:1,0:3,0:1), střely 12:44

Jiří Kozel (Ježci): „Do utkání jsme vlétli výstavně, když jsme hned v 34 vteřině zásluhou V. Šmída vedli 1:0. Následovalo dalších pár střídání, kde jsme mohli vstřelit gól, ale zvonila nám branková konstrukce. Trošku jsme se nechali ukolébat a soupeř zahrozil, dostal se do dvou velikých šancí, které dokázal pochytat náš brankář A. Páv a nám zůstalo vedení 1:0. Od druhé třetiny jsme zase udávali tempo zápasu my a hlavně naše první trojice, která si dokázala vytvářet co střídání brankové příležitosti, ale s využitím jsme na tom byli už hůře. Hradec byl sice početnějším týmem, ale běhavější jsme byli rozhodně my a utkání bezpečně ovládli.“

Sestava (Hradec Králové): Vrkoslav – Telenský, Švagr, Kutnar, Jakoubek, Kvasnička, Adámek, Kašpor, Briestenský, Knoz, Kulhánek, Kopecký, Macháček, Merhout, Nachtigal, Bolek

Sestava (Ježci): Páv – Kozel, Čapka, Synek, Jožák, Šmíd, Vohralík, Pilař, Baumgartner, Málek, Kubátová

HC Jestřábi Přelouč : SK HOKEJBAL Letohrad 4 : 5 (2:1,1:3,1:1), střely 19:40

Martin Šmíd (Jestřábi): „Než jsem se rozkoukali, hosté slavili vedení! I přesto, že jsme nedělali domluvené (střelba, nahazování), tak jsme Dostálem a Laurynem otočili skóre ještě do přestávky. A pak už přišla klasika druhých třetin. Ve 21.minutě v rozmezí 43 sekund nám soupeř otáčí utkání z 2:1 na 2:4. Sice se hraje dál vyrovnané utkání s častější střelbou hostů, ale už jen stále dotahujeme. Je velká škoda, že dobrý výkon (i přes dílčí chyby) zhatíme "mistrně zvládnutou" minutovkou!“

Sestava (Jestřábi): Čára - Herman, Moravec M., Kratochvíl, Pavlíček, Moravcová, Říha, Dostál, Moravec F., Merta, Lauryn, Rozkošný

Ježci Heřmanův Městec : HC Jestřábi Přelouč 11 : 1 (2:0,3:1,6:0), střely 55:28

Jiří Kozel (Ježci): „Utkání jsme chtěli co nejdříve rozhodnout a podle toho také začátek utkání vypadal a ujali jsme se rychle vedení a přidali gól navrch, ale to bylo co do brankového výčtu vše. Trošku jsme polevili a soupeř se dostal do pár šancí, které však v první třetině nevyužil. V druhém dějství dokázali Jestřábi snížit ihned v úvodu na 2:1, ale nás branka nastartovala a na soupeřovu branku se valil útok za útokem, který často skončil gólem, ale neméně častěji i úchvatným zákrokem brankáře, který několikrát roztleskal i naši střídačku a přihlížející rodiče. Stejně tak se však tleskalo souhře našich hráčů, která přinášela nádherné okamžiky, kdy jsme míček uklízeli do prázdné branky.“

Martin Šmíd (Jestřábi): „Domácí byli jednoznačně lepší, měli větší chuť si zahrát a zaslouženě nás vymetli ze hřiště! Na jejich výkonu nesnižuje nic ani to, že jim "pomohla" naše nulová koncetrace na hru jako takovou, otřesný pohyb v obraném pásmu a nedůraz po celé ploše hřiště. Umíme to líp, už jsme to dokázali ukázat, proto nechápu, že po sobotním dobře odehraném zápase, opět vybouchneme a nepředvedeme vůbec nic! Klasicky jen Čára v brance nás jěště uchránil od většího průseru. Zejména jeho tři lapačky zapadají do legendární  kategorie z NHL "Dont Blink"! Musím také zmínit výkon domácí trojice. Hráči Vohralík (v zápase 6+1), Pilař (1+6) a můj jmenovec Šmíďák (2+5) nás několikrát rozebrali jako hračky z Lega! Jejich představení nás několikrát poslalo do role diváků a statistů. I jako soupeř jim musím dát palec nahoru!
Je potřeba zvednout hlavy a sezonu důstojně dohrát proti favoritům.“

Sestava (Ježci): Páv – Kozel, Čapka, Synek, Jožák, Daníček, Šmíd, Vohralík, Pilař, Baumgartner, Málek, Kubátová

Sestava (Jestřábi): Čára - Herman, Moravec M., Kratochvíl, Pavlíček, Rozkošný, Moravcová, Říha, Moravec F., Merta, Lauryn