V dané sezóně nebylo dosud odehráno žádné utkání.

Autosklo x Delta (foto: Jana Nekolová)

Autosklo a Opočno mají po víkendu mečbol na své straně!

Jana Nekolová | 08.05.2017 09:46:58 | 783x

2.NHbL – O víkendu se rozjely 1. a 2. semifinálové zápasy playoff národní hokejbalové ligy, ve kterých Autoskláři doma v obou zápasech zdolali Deltu a Opočno pro změnu Ježky. Oba tak mají mečbol na své straně, který můžou proměnit už příští sobotu, ale na hřišti soupeřů. Po sobotní prohře, začala Delta v neděli dobře, neboť se dostala do dvou brankového vedení, pak však nechala soupeře vyrovnat a ve třetí třetině po rozebrání její obrany vstřelit rozhodující branku. Ježci i přesto, že oba zápasy v Opočně prohráli, tak neházejí flintu do žita, budou bojovat až do konce a věří, že doma prodlouží sérii.

HBC Autosklo-H.A.K. Pce B vs. Delta Pardubice 8:4 (3:2,2:0,3:2)

HBC Autosklo-H.A.K. Pce B vs. Delta Pardubice 4:2 (0:2,2:0,2:0)

STAV SÉRIE 2:0

Autoskláři měli první zápas pevně pod kontrolou a zaslouženě vyhráli, ale ve druhém až skvělý pohyb na začátku třetí třetiny a tlak do brány, vyústil v rozhodující třetí branku. „První zápas semifinále se pro mě trochu odehrával jinak, než jsem čekal. Dva rychlé góly, pak trochu zmar a uspokojení, dva slepené góly Delty. Pak zase od nás zlepšený pohyb a před koncem třetiny vrácené vedení zpět. Od druhé třetiny jsme na hřišti kralovali. Soupeř nevěděl jak na nás a přitvrdil hru. Někdy až moc nesmyslné fauly hostů, nám dávaly možností přesilových her a jim ubírali síly. Samozřejmě jsme si nic nenechali líbit a i naše trestné minuty se začali navyšovat. Dost jsem se začal bát hlavně o naši třetí lajnu, kde hráli hned 4 starší dorostenci, kteří si svým pohybem říkali o fauly, aby dohráli ve zdraví.  Zápas jsme měli jasně pod kontrolou a zcela zaslouženě vyhráli,“ komentoval průběh prvního zápasu trenér Michal Křemenák, který k druhému dodal: „Druhý zápas byl o poznání jiný. Před zápasem jsme si jasně řekli, že budeme běhat a napadat. Nic z toho jsme nedělali a hosté zaslouženě vedli po první třetině 0:2. O přestávce jsme si řekli co zlepšit a na hřiště přišel jiný tým a z prvního střídání jsme vytěžili gól. Hosté se zatáhli a začali bránit výsledek a naše snaha dostat míček do brány končila na hostujících hráčích. Když minutu před koncem druhé třetiny skvěle tečoval před gólmanem hostí Skřivánek, bylo srovnáno a zápas začínal na novo. Skvělý pohyb na začátku třetí třetiny a tlak do brány, vyústil v naši třetí branku. V tu chvíli už soupeř tahal nohy a my byli jasně lepším celkem. Vítězství zpečetil minutu před koncem Kunc gólem do prázdné brány. Skvěle se předvedli v obou zápasech kluci z dorostu, kteří hráli bez respektu. Všem klukům chci za obě vítězství poděkovat.“

Sestava a branky Autoskla (1.zápas): Třináctý Jakub – Kendík Martin (SD), Bucek Adam (SD), Förstl Libor (1+0), Novotný Ondřej (1+1), Turyna Michal, Kasal Jiří (0+1), Podařil Radim (0+3), Skřivánek Tomáš, Šimek Michal (0+1), Hackenberg Tomáš (1+0), Jankura Karol (1+1), Veselík Michal (2+0), Korel Stanislav (1+2), Zajíček Tomáš (SD) (1+0), Bucek Jiří (MD), Tajovský Tomáš (SD) (0+1)

Sestava a branky Autoskla (2.zápas): Třináctý Jakub – Kendík Martin (SD), Bucek Adam (SD), Förstl Libor , Novotný Ondřej , Kasal Jiří (1+0), Podařil Radim (0+2), Skřivánek Tomáš (1+0), Šimek Michal, Hackenberg Tomáš, Jankura Karol (0+1), Veselík Michal (1+0), Korel Stanislav (0+1), Zajíček Tomáš (SD), Bucek Jiří (MD), Kosař Daniel, Kunc Jindřich (SD) (1+0)

Po sobotní prohře, začala Delta v neděli dobře, neboť se dostala do dvou brankového vedení, pak však nechala soupeře vyrovnat a ve třetí třetině po rozebrání její obrany vstřelit rozhodující branku. „V sobotním zápase zaslouženě zvítězili domácí, naše hra byla pomalá nepřesná a nedisciplinovaná. Od úvodu utkání jsme prohrávali a neustále jen dotahovali náskok soupeře. Zlomem byla druhá třetina, ve které jsme domácím nabídli několik početních výhod, ze kterých udeřili a vytvořili si rozhodující náskok,“ zhodnotil první zápas Jaroslav Nečas, který k druhému dodal: „Nedělní utkání jsme rozehráli o mnoho lépe a po rychlé souhře po buly a proměněné přesilovce jsme záhy vedli. Vedení jsme udrželi i po 15 minutách, navzdory tomu, že domácí přidali a ocitli se v několika šancích. Ve druhé třetině přišel očekávaný domácí nápor, který vyústil v brzkou kontaktní branku, navíc jsme vyrobili několik faulů a v poslední minutě jsme paradoxně po ubráněném oslabení dostali branku vyrovnávací. Třetí část byla vyrovnaná, bohužel pro nás se domácím podařilo rozebrat naši obranu a vstřelit rozhodující gól. Poslední branka padla do prázdné branky při naší nevydařené powerplay.“

Sestava Delty (1.zápas): Smekal - Filip, Michal - Macháček, Vlasák - Kopecký, Riedel - Kohoutek, Novotný, Švihlík - Maixner, Waber, Hrnčíř - Bílek, Borovec, Šováň - Shejbal

Branky Delty (1.zápas): Maixner, Waber, Filip, Kohoutek

Sestava Delty (2.zápas): Smekal - Filip, Michal - Macháček, Hrnčíř - Kopecký, Riedel - Novotný Petr - Kohoutek, Novotný, Švihlík - Maixner, Waber, Horák - Bílek, Hlaváček, Šováň - Borovec, Shejbal

Branky Delty (2.zápas): Kohoutek, Hlaváček

Fotografie z 1.utkání (autor Jana Nekolová):

Fotografie z 2.utkání (autor Jana Nekolová):

HBC Rangers Opočno vs. Ježci Heřmanův Městec 4:0 (1:0,3:0,0:0)

HBC Rangers Opočno vs. Ježci Heřmanův Městec 3:0 (1:0,1:0,1:0)

Ježci i přesto, že oba zápasy v Opočně prohráli, tak neházejí flintu do žita, budou bojovat až do konce a věří, že doma prodlouží sérii. „Krok do semifinále se nám dost nevyvedl. Jak v prvním tak i druhém utkání jsme se potýkali s jedním a tím samým problémem a to takovým, že vstřelit branku pro nás byl víkendový soupeř. Opočno bylo v klíčových momentech jednoznačně lepší a my jako nezvyklí hrát na  hřišti hokejových parametrů byli skoro vždy o krok pozadu. Avšak si myslím, že jsme naši kůži nedali vůbec zadarmo, a když pominu to, že neproměňujeme šance, tak jsme podali úcty hodný výkon, který vrcholil v neděním utkání, kdy jsme v jistých chvílích domácí přehrávali. Bohužel štěstíčko nám nešlo naproti. Rozhodně flintu do žita neházíme, bojovat budeme do konce a věřím, že na domácím hřišti sérii ještě prodloužíme,“ vysvětlil k oběma zápasům Jan Doležal.