Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

TITULNÍ STRANA » Autoskláři si doma otevřeli střelnici proti Opatovicím

MS 2017 - vstupenky

Autosklo x Opatovice (foto: Jana Nekolová)

Autoskláři si doma otevřeli střelnici proti Opatovicím

Jana Nekolová | 19.09.2016 23:06:10 | 1172x

KHbL– V neděli se odehrálo druhé kolo zápasů krajské hokejbalové ligy, kde královehradečtí Piráti sice s Žamberkem prohráli, ale skvělými výkony se blýskla gólmanka Veronika Zapadlová a reprezentantka Lucie Rejlová. Svítkovské hvězdy i pře zaváhání ve třetí třetině, i napodruhé bodovaly, tentokrát nad Ježky, kteří si musí na první body ještě počkat, hattrickem se blýskl Tomáš Ježek.  Chlumecké Vrtačky i díky svému nejlepšímu hráči kapitánu Doležalovi zvítězily nad Splašenkami, které podržel svým výborným výkonem brankář Jan Vondra a Autoskláři si doma otevřeli střelnici proti Opatovicím, kterým nadělili deset gólů.

SK Hokejbal Žamberk - HBC Hradec Králové 1988 B 5:1 (1:1,1:0,3:0)

Zápas mezi Žamberkem a rezervou královehradeckých Pirátů se rozhodl v posledních 5 minutách závěrečné části třetí třetiny. „Zápasu s hradeckou rezervou předcházely určité peripetie ohledně toho, kdo se nám postaví do brány. Jeden z gólmanů nedorazil a my byli nuceni tuto věc narychlo řešit. Nejdříve se do brány musel postavit jinak v útoku hrající Stejskal a až posléze ho vystřídal Šolc, který vůbec chytat neměl, nicméně nakonec nás „zachránil“. Všemu tomu pomohlo i to, že hosté dorazili se zpožděním, což nám v tento den velmi přišlo vhod. Soupeř dorazil v relativně úzké sestavě, ale nám se z toho dlouho nedařilo těžit. První dvě třetiny byly vyrovnané. I když jsme měli herně i střelecky mírně navrch, náš herní projev nebyl zdaleka takový, jaký bychom si přáli. Nejprve se prosadil Vítek, ale hosté z breaku ke konci třetiny vyrovnali. Ten samý hráč se prosadil podruhé, kdy nám rovnou z návratu z trestné lavice krásnou střelou vrátil vedení. Zápas se tak rozhodl až v posledních 5 minutách závěrečné části, když se nejprve 2x prosadil Chmelíček a závěrečnou střelou upravil na konečných 5:1 v čase 44:21 Doleček,“ komentoval průběh zápasu Jakub Krejčí.

Sestava a branky Žamberku: Šolc, Stejskal – Doleček (1+0), Krejčí, Kmeť, Smetana - Forman, Kacálek (0+2), Chmelíček (2+0), Lyer (0+1), Vítek (2+1), Ptáček (0+1), Šafář, Vašek, Ulrych, Stejskal Josef

Královehradečtí Piráti sice s Žamberkem prohráli, ale skvělými výkony se blýskla gólmanka Veronika Zapadlová a reprezentantka Lucie Rejlová. „Do sobotního zápasu s Žamberkem jsme nastoupili s menším zpožděním a ve velmi okleštěné sestavě, kdy vinou "hradeckých dožínek" odpadlo několik důležitých hráčů ze zdravotních důvodů. S domácími jsme i přesto drželi po celý zápas krok, kdy naděje na možný bodový zisk, držela gólmanka Veronika Zapadlová až do 41. minuty, kdy jsme se snažili dohnat jednogólový náskok soupeře 2:1 a hra se více otevřela, což domácí záhy potrestali a přidali postupně 3 branky. Kluci co zápas odehráli zaslouží pochvalu, ale nejvíce mne překvapily výkony něžného pohlaví v našich řadách již zmiňované Verči a Lucky Rejlové, která potvrzuje že v ženské národní reprezentaci není náhodou a odehrála zápas na velmi kvalitní úrovni, obě dvě holky jsou takové naše dva diamanty, které si musíme pěkně vybrousit a doufám, že v příštím roce budou náš klub reprezentovat v národních dresech na MS v Pardubicích,“ zhodnotil zápas Jiří Rytíř.

Ježci Heřmanův Městec B - HBC JTEKT Svítkov Stars Pce B 4:7 (0:3,1:3,3:1)

Ježci si i po zápase se svítkovskými hvězdami na první body musí ještě počkat. „Oproti úvodnímu kolu s Žamberkem se nám už vylepšila početně sestava, byť ještě drobné omluvenky byly. Soupeř představil mladý běhavý kádr, který v první polovině utkání dominoval. Nám se nedařilo hru řídit a tak zaslouženě šel Svítkov do poměrně vysokého vedení. Ve třetí části jsme si alespoň spravili chuť, když jsme skóre přiblížili a byli i blízko snížení na rozdíl jediné branky. Poslední slovo však patřilo hostům. Na první body si tak ještě musíme počkat," popsal zápas předseda Josef Kozel.

Svítkovské hvězdy i pře zaváhání ve třetí třetině, i napodruhé bodovaly, tentokrát nad Ježky, hattrickem se blýskl Tomáš Ježek. „Do zápasu proti Ježkům jsme vstoupili dobře, když skóre utkání otevřel jmenovec Ježek Tomáš, který skóroval hned dvakrát během dvanácti sekund. Účet první třetiny uzavřela nová posila Kubálek Petr. Do druhé třetiny jsme vstoupili stejně odhodlaně jako do první a podařilo se nám vsítit tři branky. Trefil se Čeřovský, Mlateček David a hattrick dovršil Ježek Tomáš. Soupeři se podařilo v této třetině skórovat jednou a překonat Lukáše Lagrona, který držel neprůstřelnost 67 minut. Začátek třetí třetiny jsme nezvládli a dostali jsme tři branky a zápas si tak sami svojí nedůsledností zkomplikovali. Hru jsme pak vyrovnali a uklidňující branku vsítil Zděnek Slavomír a zápas dotáhli do vítězného konce. Chtěl bych poděkovat týmu za pěkný výkon,“ konstatoval Dominik Mlateček.

Sestava Svítkova: Lagron L. - Mifek M., Nekola M., Kudláček A., Tulach M., Čeřovský L., Ježek T., Zděnek S., Peřina M., Kubálek P., Modrý O., Hlaváček T., Mlateček Da., Mlateček Do.,

Branky Svítkova: 3:48 Ježek (Zděnek, Čeřovský), 4:00 Ježek (Čeřovský), 9:58 Kubálek (Kudláček), 18:43 Čeřovský, 21:09 Mlateček Da. (Nekola), 24:07 Ježek, 42:52 Zděnek (Kudláček, Ježek)

HbC Chlumec nad Cidlinou B - SK HBC Splašené Hole Pce 3:1 (1:1,1:0,1:0)

Chlumecké Vrtačky doma zvítězily nad Splašenkami i díky svému nejlepšímu hráči kapitánu Doležalovi. „Náš první domácí zápas jsme odehráli proti týmu Splašené Hole Pardubice. První třetina a začátek zápasu patřil nám, naše první Lajna zle zatápěla šance Staňka a Cháry vychytal gólman hostů Vondra. O první gól se postarala druhá lajna, v čase 14:24 se ne moc povedenou střelou od modré čáry prosadil Doskočil. Naši hráči si asi mysleli, že se nemůže už nic stát, naopak soupeř udeřil hned po buly, nedůraz u mantinelu a následná tvrdá rána pod víko nedal Beránkovi šanci Holý. Druhá třetina začala zase ve velkém tempu v čase 24:27 se po krásné akci Joudal - Staněk a zakončujícíChára do šibenice nedal gólmanovi šanci. Třetí třetina byla dost vyrovnaná, šancí na obou stranách bylo dost, klid domácím dal až náš kapitán Doležal (dnes asi nejlepší hráč zápasu) střelou mezi kruhy nedal gólmanovi šanci. Chci poděkovat celému týmu za bojovnost, máme, ale stále co zlepšovat,“ shrnul průběh zápasu Ladislav Demjanovič.

Sestava Chlumce: Baránek, Němec, Gottwald, Ježek, Hanyš, Joudal, Staněk, Chára, Kloz, Doležal, Doskočil, Novák, Čuřik

Branky Chlumce: Doskočil, Chára, Doležal

Splašenky ve svém prvním zápase nové sezóny nestačily na chlumecké Vrtačky, výborným výkonem se blýskl brankář Jan Vondra. „Domácí hráči byli po celou dobu zápasu hokejbalovější, a proto brali všechny body.  Nás zdobila  bojovnost, za kterou bych všem našim hráčům chtěl poděkovat.  Vynikající výkon předvedl gólman Jan Vondra,“ vysvětlil k zápasu Jan Feranec.

HBC Autosklo-H.A.K. Pce C - HBC Opatovice nad Labem 10:2 (4:0,6:1,0:1)

Autoskláři si doma otevřeli střelnici proti Opatovicím, kterým nadělili deset gólů. „K utkání, které jsme odehráli s Autoskláři, toho ani není moc co říct. Z naší strany bylo utkání od začátku do konce, plné individuálních chyb, na které jsme dopláceli celý zápas. Jediné pozitivum zápasu pro nás byl fakt, že už jsme se nenechávali tolik vylučovat,“ konstatoval Michal Motyčka.