V dané sezóně nebylo dosud odehráno žádné utkání.

Autosklo x Ježci (foto: Andrea Jirásková)

Autoskláři se i díky výhře Opočna nad Chrudimí vyšvihli do čela tabulky!

Jana Nekolová | 12.03.2017 21:19:20 | 676x

2.NHbL – V sobotu pokračovaly další zápasy druhé národní hokejbalové ligy, ve kterých hosté i díky hattricku královehradeckého Bandity Erbana sebrali tři body domácím Prachovicím, zápas se odehrál bez jediného vyloučení. Přeloučští Jestřábi i díky skvěle chytajícímu Dvořáčkovi potvrdili roli favorita a nad Svitavami vyhráli, zápas rozhodla už první třetina. Opočno vyslyšelo volání Chrudimi a dalo ji soupeře, jenž ji připravil v nájezdech o dva body. Matador Kvasnička pomohl českotřebovským Kohoutům vyrovnat a v nájezdech porazit Deltu a pardubičtí Autoskláři přetavili snahu ve vítězné góly a s jednoduchostí přehráli heřmanovské Ježky.

SK Prachovice vs. HBC Banditi Hradec Králové 6:7 (4:3,1:1,1:3)

Střely na branku: 37:30  Vyloučení: 0:0 Přesilovky: 0:0, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

Zápas bez jediného vyloučení vyhráli nad domácími Prachovicemi díky hattricku Erbana královehradečtí Bandité. „V dalším kole nás čekal jeden ze tří jarních zápasů pravdy. Zajížděli jsme do Prachovic na hřiště jednoho z našich sousedů v tabulce. Případná bodová ztráta by pro nás znamenala velké komplikace v cestě do play off. Zápas začal v rychlém tempu bez nějakého taktizování z obou stran. Divákům se musela líbit hra "bez středního pásma". Útoky se přelévaly od brány k bráně. První se trefili domácí hned ve druhé minutě. Nám se podařilo kuriózním gólem srovnat hned o minutu později. Jenže prachovickým se v prvním dějství podařilo proměnit vše, na co sáhli. I proto byl v desáté minutě stav už 4:1. Pořád jsem hráče uklidňoval, že je dost času. Do konce třetiny jsme korigovali na rozdíl jednoho gólu. Ve druhé části převzali ještě více iniciativu domácí. Gól padl jeden do každé brány. Drama vyvrcholilo v poslední části. Nejdříve se nám povedlo srovnat na 5:5. 3 minuty před koncem domácí zase strhli vedení na svou stranu. My jsme však nesložili zbraně a minutu a 7 sekund před koncem se prosadil důrazem veterán Špryňar. Ani to ale nebylo vše. 10 sekund na to proměnil krásnou nahrávku Kotka Erban, který tím završil hattrick. Každopádně si Prachovice určitě zaslouží působit v této lize. Zajímavostí je, že se zápas odehrál bez jediného vyloučení,“ zhodnotil zápas Michal Dunda.

HC Jestřábi Přelouč B vs. 1.HBC Svitavy 4:2 (3:0,1:1,0:1)

Přeloučští Jestřábi potvrdili roli favorita a nad Svitavami i díky skvěle chytajícímu Dvořáčkovi vyhráli. „Před zápasem jsme si uvědomovali roli tabulkového favorita a nechtěli tudíž nic ponechat náhodě. V první třetině se nám dařilo hrát účelně. Výsledkem byly tři branky a pohodlné vedení 3:0. Ve druhé třetině se začala hra vyrovnávat a nedařilo se nám zakončovat s gólovým efektem. K tomu všemu zápasem, alespoň na naší straně, otřásla situace, kdy nám spoluhráče odvezla záchranka po velmi tvrdém zákroku u hrazení. Ve třetí třetině se zápas víceméně dohrával a konečný výsledek 4:2 je obrazem utkání. My se do příště musíme poučit a hrát celých 45 minut. Z několika prekérních situací nás zachránil opět výborně chytající Dvořáček. Závěrem si dovolím popřát Jirkovi brzké uzdravení a doufám, že ho ještě na jaře na hřišti uvidíme,“ komentoval průběh zápasu Michal Drápalík.

Sestava Jestřábů: Dvořáček - Hájek, Lauryn, Komůrka, Drápalík Mi., - Vlk, Hudec, Čermák, Raška, Kalousek, Pospíšil, Motyčka, Kopa, Kade, Šurkala

Branky Jestřábů: Hudec, Kalousek, Pospíšil, Vlk

Svitavám se zápas s přeloučskými Jestřáby, který rozhodla už první třetina, vůbec nepovedl. „Další z našich nepovedených zápasů. První třetinu jsme soupeři věnovali tři branky naší nedůsledností v obraně, a jak se ukázalo, tato třetina v podstatě rozhodla o výsledku zápasu. Od druhé třetiny jsme se pokoušeli naší zlepšenou hrou něco se zápasem ještě udělat, ale když už nám soupeř nějakou šanci nabídl tak naši střelci bud trefili soupeřova dobře chytajícího brankáře nebo tyče anebo netrefili branku vůbec. Ve třetí třetině se nám podařilo snížit na rozdíl dvou branek, ale to už bylo z naší strany vše. Přelouči gratuluji k zisku tří bodů. Nám nezbývá nic jiného než se připravit na další zápasy ještě lépe a získat konečně nějaké body,“ konstatoval trenér Miroslav Bílý.

Sestava Svitav: Tichý Jiří - Rašner Martin, Libich Martin, Beneš Milan, Mifek Karel - Bílý Lukáš, Dobiáš Petr, Petr Tomáš, Josepčuk Kamil, Vodvárka Petr, Sokol Lukáš, Kříž Bedřich, Kadlec Ondřej, Makas Jan

Branky Svitav: Josepčuk Kamil (Mifek Karel, Sokol Lukáš), Sokol Lukáš (Mifek Karel, Beneš Milan)

HBC Jokerit Chrudim vs. HBC Rangers Opočno 1:2ss (0:1,0:0,1:0-0:1)

Střely na branku: 26:23  Vyloučení: 7:8 Přesilovky: 6:4, Využití:1:0, V oslabení: 0:0

Osm statečných chrudimských Žolíků hrálo s Opočnem vyrovnanou partii, kterou rozhodly až nájezdy ve prospěch hostů. „Na první domácí duel k nám přijeli Rangers z Hronova a bylo znát, že se utkali dva kvalitní celky bojující o přední příčky tabulky. Hostům se povedl vstup do utkání, když po 41 sekundách inkasoval Novelinka nenápadnou střelu mezi nohy. Ovšem poté již po celý zápas zamkl branku a držel naše šance na úspěch. Od půlky třetiny se hra začala vyrovnávat a šance se vytvářely na obou stranách, ovšem oba gólmani chytali znamenitě. Vyrovnat se nám podařilo ve třetí třetině, když Staněk ihned po buly propálil vše, co mu stálo v cestě. Další góly i přes řadu šancí a přesilovek zápas nenabídl, a tak musely rozhodovat samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hosté, takže brali bod navíc. Celkový zápas se mi velmi líbil, oba týmy přijaly tvrdou, ale zároveň čistou hru bez zbytečného brečení, simulování, oplácení...Myslím si, že remíza zápasu slušela a nájezdy už jsou loterie. Pro nás byl zápas v 8 lidech dost fyzicky náročný, proto jsme i s jedním bodem spokojeni,“ popsal zápas Lukáš Novelinka.

Sestava Chrudimi: Novelinka Petr - Staněk, Šídlo Svatopluk, Hlavsa - Bureš, Čejgl, Šídlo Štěpán, Paukrt, Novelinka Lukáš

Branky Chrudimi: 32. Staněk (Hlavsa, Novelinka Lukáš)

Opočno vyslyšelo volání Chrudimi a dalo ji soupeře, jenž ji připravil v nájezdech o dva body. „Tak jsme přece jen vyslyšeli volání Chrudimi („dejte nám soupeře“) a přijeli jsme si k nim na nerovnou asfaltovou plochu pro 3 body. 1. třetina probíhala dle scénáře Rangerů, ale pouze jedna docílená branka byla žalostně málo. Vše ostatní pochytal vynikající Novelinka. 2. třetina již byla vyrovnanější a ve 3. třetině jsme jen malou chvilku hráli v pěti (6 vyloučených na naší straně) a to nám nedalo možnost uhrát lepší výsledek. Domácí přece jen jednu přesilovku přetavili ve vyrovnání a tak nakonec rozhodovali nájezdy a na ně jsme si věřili. Takže jen 2 body jsou trochu zklamáním podle průběhu zápasu. Jako pozitivum musím zase vyzdvihnout fakt, že jsme do utkání nasadili 2 úplně nové borce a staronovou premiéru si opět asi po 4 letech odbyl Tofi. Nemáme jiné východisko, protože 5 našich nejlepších hráčů odešlo hrát extraligu do Hradce a další 2 posílili přes zimu prvoligový Svítkov,“ shrnul průběh zápasu vedoucí týmu Josef Kovaříček.

TJ Lokomotiva Česká Třebová B vs. Delta Pardubice 5:4ss (1:0,1:2,2:2-1:0)

Střely na branku: 14: 27 Vyloučení: 2:3 Přesilovky: 2:2, Využití: 0:1, V oslabení: 0:0

Matador Kvasnička pomohl českotřebovským Kohoutům vyrovnat a v nájezdech porazit Deltu. „Za dnešní výkon zaslouží B tým velkou pochvalu. S body jsme moc nepočítaly, i když ty přišly se skvělým brankovým závěrem matadora Kvasničky. Několik minut pře koncem vyrovnal na 4:4 a pak byl jedním, který proměnil zkušeně samostatné nájezdy. V týmu hrálo několik dorostenců, kteří měli za sebou již utkání s Brnem a v brance byl při nájezdech bezchybný Břeň. Klobouk dolů, před celým týmem i vedení utkání trenérem Tlapákem. Byť na chvostu tabulky pořád máme o co bojovat. Jen ta dál...,“ vysvětlil k zápasu manažer oddílu Jaroslav Badzik.

Delta se v nájezdech neprosadila a musela se tak před českotřebovskými Kohouty sklonit. „Utkání jsme odstartovali dobře a od počátku jsme se usadili v domácí třetině, bohužel naši střelci mají stále vychýlenou mušku, a když už trefili branku, skvěle zasáhl domácí gólman. Domácí trpělivě bránili a prakticky první výlet do naší třetiny proměnili ve vedoucí gól. Ve druhé třetině náš tlak pokračoval a dvěma brankami jsme se dostali do vedení. Ovšem stejně jako v prvním dějství třebovští prokázali maximální efektivitu a po našem zaváhání skóre z brejku srovnali. Úvod třetí třetiny jsme trochu prospali a díky smolnému vlastenci jsme podruhé v zápase prohrávali. Reakcí bylo stažení sestavy a zvýšení tempa zápasu. Domácí nám záhy darovali dvojnásobnou početní výhodu a po bezmála dvouminutovém obléhání, čítajícím asi tucet střel, jsme vyrovnali. Náš tlak nadále pokračoval a 5 minut před koncem jsme se zaslouženě dostali do vedení. Bohužel nedlouho poté přišla naše individuální chyba a soupeř rozhodl o dělbě bodů. V nájezdech se žádný náš střelec neprosadil a bonusový bodík tak zůstal domácím,“ konstatoval Jaroslav Nečas.

Sestava Delty: Smekal - Hrnčíř, Novotný Petr - Kopecký, Shejbal - Borovec, Šováň - Kohoutek, Novotný, Švihlík - Stránský, Turčáni, Filip - Bílek, Čeřovský, Ježek

Branky Delty: Turčáni, Kopecký, Filip, Kohoutek

HBC Autosklo-H.A.K. Pce B vs. Ježci Heřmanův Městec 6:1 (1:0,3:0,2:1)

Střely na branku: 32:36  Vyloučení: 4:7 Přesilovky: 5:3, Využití: 2:1, V oslabení: 1:0

Autoskláři přetavili snahu ve vítězné góly a s jednoduchostí přehráli heřmanovské Ježky. „Do zápasu s Ježky jsme nevstoupili zrovna nejlépe, naše snaha o kombinaci končila na hokejkách hostí a zbytečně nás dostávala pod tlak. Až teprve na konci třetiny se nám podařilo klukům naordinovat jednoduchost a tím i soupeře přehrávat a naši snahu přetavit v úvodní gól. Začátek druhé třetiny se nám povedl lépe díky přesilové hře a stav 2:0 nám začínal dávat klid na hokejkách. Když se nám podařilo dát gól v oslabení a následně v přesilové hře, měli jsme zápas pevně v rukou. Ve třetí třetině, jako bychom se uspokojili výsledkem a přestali hrát, hosté ztrestali naše chybné vyhození v oslabení a vstřelili tolik kýžený gól. Naše odpověď ovšem byla zničující, během minuty a půl, jsme dali další dva góly. Opět přišlo naše herní uspokojení, chyby v naší rozehrávce, které nahrávali hostujícím střelcům a jen jejich minely nezměnily zápas v drama, což je pro nás varování do příště,“  vyhodnotil průběh zápasu trenér Michal Křemenák.

Sestava a branky Autoskla: Třináctý Jakub – Podařil Radim (0+1), Förstl Libor (2+0), Šatara Petr, Vacek Martin (0+1), Ryba Jakub, Korel Stanislav (0+2), Barva Jan, Veselík Michal (1+0), Šimek Jakub (0+1), Jankura Karol, Skřivánek Tomáš (1+0), Dvořák Jakub, Kosař Daniel, Šimek Michal (2+0)

Ježci nestačili na rychlé a bojovné Autoskláře a museli se před nimi sklonit. „Zápas s Pardubicemi se odehrává vždy stejně. Rychlý, bojovný hokejbal, hodný první lize. První třetina probíhala  hodně ve vysokém tempu, kdy oba týmy měly určité šance a nedá se úplně říct, kdo měl víc ze hry. Ačkoliv po první třetině odcházeli domácí do kabin s vedením 1:0. Druhá část patřila s úspěšností domácím, kteří trestali naše individuální chyby. Musíme se takových školáckých chyb vyvarovat a hrát s hlavou nahoře, protože takhle můžeme na hřišti běhat rychleji, než soupeř, ale nakonec to nebudeme my, kdo bude brát body. K tomu všemu naše uboze slabá koncovka je jen potvrzení, že musíme zabrat nejmíň o sto procent víc, než tomu bylo do teď. Suma sumárum domácí byli v jistých chvílích jednoznačně lepší, a proto nezbývá nic jiného než pogratulovat,“ okomentoval zápas Jan Doležal.

Sestava Ježků: Synek Lukáš, Snížek Tomáš - Menc Lubomír (C), Šprincl Pavel, Böhm Radek (A), Kopriva Petr,  Doležal Jan (A),  Pilař Tomáš, Novák Jakub, Myška Lukáš, Škubník Petr, Mecaneuer Dominik, Běloušek Ondřej, Böhm Jan, Míšek Josef