Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

TITULNÍ STRANA » Autoskláři po sobotní výhře Opočna, v neděli vyrovnali sérii!

MS 2017 - vstupenky

Autosklo x Ramgers (foto: Josef Česák)

Autoskláři po sobotní výhře Opočna, v neděli vyrovnali sérii!

Jana Nekolová | 21.05.2017 22:37:20 | 833x

2.NHbL – O víkendu se rozjely první a druhé finálové zápasy playoff druhé národní hokejbalové ligy, ve kterých domácí Autoskláři po celý zápas tahali za kratší konec a Opočno, které bylo dobře připraveno, tak zaslouženě i díky svému gólmanovi Bieglovi vyhrálo. Druhý zápas však byl o poznání jiný, neboť domácí od začátku hýřili pohybem a hosté naopak nevěděli, co na ně hrát. Série se tak za vyrovnaného stavu 1:1 stěhuje do Opočna.

HBC Autosklo-H.A.K. Pce B vs. HBC Rangers Opočno 1:4 (0:1,1:1,0:2)

Střely na branku: 26:36, Vyloučení: 4:1, Přesilovky:1:4, Využití:0:1, V oslabení: 0:0

HBC Autosklo-H.A.K. Pce B vs. HBC Rangers Opočno 3:1

STAV SÉRIE 1:1

V prvním finálovém zápase domácí Autoskláři po celý zápas tahali za kratší konec a Opočno tak zaslouženě vyhrálo. Druhý zápas však byl o poznání jiný, neboť domácí od začátku hýřili pohybem a hosté naopak nevěděli, co na ně hrát. Série se tak za vyrovnaného stavu 1:1 stěhuje do Opočna.  „První zápas finále nám vůbec nevyšel. Od začátku opatrná hra, ač jsme si naordinovali pohyb, tak jsme soupeře vystávali, jako bychom čekali, co soupeř vymyslí. Hostům se podařilo ujat vedení po střele, kterou si nešťastně tečoval náš obránce do brány. V druhé třetině se nám podařilo srovnat a trochu přidat. Ale ke kýženému přetavení snahy v gól to nevedlo, hosté výborně kryli náš pohyb a hráče čelně vytláčeli na mantinely. Na začátku třetí třetiny dostali hosté po niku možnost hrát trestné střílení, které využili. A když se 5 minut před koncem znovu dvakrát prosadili, bylo z naší strany po zápase. V celém utkání jsme tahali za kratší konec a hosté zaslouženě vyhráli,“ komentoval průběh prvního zápasu trenér Michal Křemenák, který k druhému dodal:

„Druhý zápas byl o poznání jiný. Od začátku jsme hýřili pohybem a hosté naopak nevěděli, co na nás hrát. Hned v úvodu jsme měli několik šancí, které jsme nedokázali dotlačit do brány. Skvěle jsme si pokrývali jejich vyhozené míčky a eliminovali náběhy za naší obranu. V průběhu první třetiny napřáhl Kamaryt a propálil vše, co měl před sebou, včetně gólmana hostí. I nadále jsme si hráli naší hru a diktovali tak tempo zápasu. V půlce zápasu využil Žouželka propadnutí soupeře a propálil gólmana hostí podruhé. Úvod třetí třetiny nám nevyšel, úplně tak jak bychom chtěli, snaha navýšit skóre nás stálo snížení náskoku, propadnutí v obraně, hosté využili přesnou střelou do šibenice. Od skočení znovu o dva góly se nám podařilo po třech minutách, kdy se nám podařilo dotlačit poskakující míček do brány. Konec zápasu jsme si pohlídali a hosty už k ničemu vážnému nepustili.“

Sestava a branky Autosklářů (1.zápas): Třináctý Jakub – Filip Petr, Kamaryt Miloš, Novotný Ondřej (0+1), Podařil Radim, Turyna Michal, Förstl Libor, Korel Stanislav, Kasal Jiří, Veselík Michal, Žouželka Michal, Staněk Daniel (1+0), Jankura Karol, Barva Jan, Kosař Daniel, Hackenberg Tomáš

Sestava a branky Autosklářů (2.zápas):: Třináctý Jakub – Filip Petr (0+2), Kamaryt Miloš (1+0), Novotný Ondrej (1+0), Podařil Radim (0+1), Turyna Michal, Bucek Adam (SD), Česák Josef (SD) (0+1), Veselík Michal, Bucek Jiří (MD), Skřivánek Tomáš, Staněk Daniel, Žouželka Michal (SD) (1+0), Zajíček Tomáš (SD), Korel Stanislav, Kunc Jindřich (SD) (1+0), Jankura Karol

Opočno se na první finálový zápas dobře připravilo a i díky svému gólmanovi Bieglovi ho i vyhrálo. Ve druhém se mu však už tolik nedařilo.  „Na 1. finálový zápas jsme se dobře připravili. Přestože nemohli hrát dlouhodobě zraněný Šejnoha, antibiotika dobírající Petr a pracovně vytížený Srpek, nastoupili jsme na plochu ve 20 hráčích včetně 2 brankářů. Pravidelně jsme střídali 3 útoky a byli po celé utkání lepším týmem. Vytvořili jsme si mnoho dobrých střeleckých příležitostí, což se domácím hráčům Autoskla nedařilo. Jejich střely z větší vzdálenosti s přehledem pochytal bezchybný Biegl v naší brance. Navíc jsme hráli vzácně čistě – jen jedno vyloučení je toho důkazem,“ zhodnotil první zápas vedoucí týmu Josef Kovaříček, který k druhému dodal:

„2. zápas byl však o něčem jiném. Domácí se posílili některými hráči áčka, extraligovými dorostenci a dokonce i na postu trenéra. My jsme nezachytili začátek, byli pod stálým tlakem a když Bieglovi dvakrát propadl lehký míček do sítě, na obrat již síly nestačili. Navíc nás rozhodčí dost přísně vylučoval, 2 borci museli i předčasně do sprch. Objektivně však přiznáváme, že tentokrát byl soupeř lepší. Takže týmy se stěhují do Opočna, kde se bude pokračovat.“

Sestava Opočna (1.zápas) Biegl -  Malík, Mlateček, Hetfleiš, Škoda, Dostál, Kozák - Hajník, Řehák, Hudeček, Rail, Jedlička, Dudadík, Hlavnička, Kania K., Junek, na střídání: Ponke, Franc, Kania D., Tovtík.

Branky Opočna (1.zápas): Dudadík, Rail, Dostál, Hudeček

Sestava Opočna (2.zápas): Biegl - Malík, Škoda, Dostál, Kozák, Hetfleiš, Mlateček, útoky: Hajník, Řehák, Hudeček, Rail, Jedlička, Dudadík, Junek, Srpek, Hlavnička, na střídání: Ponke, Franc, Kania K.

Branka Opočna (2.zápas): Hudeček