V dané sezóně nebylo dosud odehráno žádné utkání.

Ježci x Jestřábi (foto: Alena Čížková)

Autoskláři, Opočno a Ježci mají po víkednu mečbol na své straně!

Jana Nekolová | 23.04.2017 22:49:43 | 885x

2.NHbL – O víkendu odstartovaly čtvrtfinálové zápasy playoff druhé národní hokejbalové ligy, ve kterých se dvěma výhrami ujali vedení v sérii pardubičtí Autoskláři, kteří v obou zápasech doslova rozstříleli českotřebovské Kohouty, hattrickem se blýskl Jan Barva. Opočno, které si v neděli pohlídalo střelce královehradeckých Banditů Erbana, hattrickem se blýskl Jirka Rail a Ježci, kteří si doma ve vyrovnaných zápasech nakonec poradili s přeloučskými Jestřáby. Delta se po sobotní prohře, v neděli oklepala a vyrovnala čtvrtfinálovou sérii s chrudimskými Žolíky na 1:1.

STAV SÉRIE 2:0

HBC Autosklo-H.A.K. Pce B vs. TJ Lokomotiva Česká Třebová B 12:2 (3:0,6:0,3:2)

Střely na branku: 27:10, Vyloučení: 2:5, Přesilovky: 4:1, Využití: 1:0, Oslabení: 1:0

HBC Autosklo-H.A.K. Pce B vs. TJ Lokomotiva Česká Třebová B 10:1 (4:1,2:0,4:0)

Střely na branku: -:-, Vyloučení: -:-, Přesilovky: -:-, Využití: -:-, Oslabení: -:-

Autoskláři vyhráli oba domácí čtvrtfinálové zápasy s českotřebovskými Kohouty a ujali se tak vedení v sérii 2:0, hattrickem se ve druhém zápase blýskl Jan Barva. „Od začátku utkání bylo vidět na hostech, že sem nepřijeli jen tak se vzdát a že se chtějí porvat o výsledek. Do jedenácté minuty se hrál hokejbal nahoru dolů. V jedenácté minutě se konečně rozjel náš brankostroj a třemi góly v jedné minutě, srazil hosty k zemi. Během druhé třetiny jsme i nadále přidávali góly a navyšovali tak naše skóre. Hosté nikterak nevypadali odevzdaně a jakmile to šlo, vystrkovali drápky. Za stavu 12:0 jsme se uspokojili a z výpadu si Třebovští vynutili faul, který vzápětí potrestali a když po minutě, po osobní chybě využili další šanci, uzavřel se výsledek zápasu na 12:2,“ zhodnotil první zápas trenér Michal Křemenák, který k druhému dodal: „Druhý zápas byl o poznání jiný, hosté od začátku hýřili pohybem a bylo znát, že chtějí vstřelit gól dřív než v poslední třetině. Po několika minelách se nám konečně v sedmé minutě podařilo dostat míček do branky a trochu se uklidnit. Další tři góly a začalo přicházet uspokojení, čehož dokázali hosté využít a vstřelit gól. Druhá třetina byla dosti vyrovnaná, sice jsme dokázali skóre navýšit, nic méně to neodpovídalo dění na hřišti. Nejednou se musel gólman Třináctý tasit svými dobrými zákroky. Ve třetí třetině byl už znát rozdíl počtu hráčů na soupiskách a hřiště patřilo více méně nám. Tečku za zápasem udělal Barva, když desátým gólem zkompletoval hattrick. Hosté ukázali, že nás příští týden u nich nečeká nic lehkého.“

Sestava a branky Autosklářů (1.zápas): Třináctý Jakub, (Foršt Pavel MD) – Förstl Libor, Vacek Martin (1+0), Podařil Radim (1+0), Ryba Jakub, Kasal Jiří (0+1), Barva Jan (1+1), Jankura Karol (1+0), Šimek Michal, Veselík Michal (1+1), Žouželka Michal (SD) (1+3), Kosař Daniel (1+3), Korel Stanislav (2+1), Hackenberg Tomáš (2+0), Staněk Daniel (0+1), Pavlíček Václav (MD) (1+0), Kvapil Jakub (SD)

Sestava a branky Autosklářů (2.zápas): Třináctý Jakub – Förstl Libor (1+0), Vacek Martin, Podařil Radim, Ryba Jakub, Kasal Jiří, Barva Jan (3+0), Jankura Karol (1+2), Šimek Michal (1+0), Veselík Michal (2+0), Žouželka Michal (SD) (1+0), Kosař Daniel (0+1), Korel Stanislav (0+6), Hackenberg Tomáš (1+0), Staněk Daniel, Kendík Martin (SD), Kvapil Jakub (SD) (0+2)

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

HBC Rangers Opočno vs. HBC Banditi Hradec Králové 11:4 (2:3,2:0,7:1)

HBC Rangers Opočno vs. HBC Banditi Hradec Králové 5:0 (1:0,2:0,2:0)

Opočno doma oba čtvrtfinálové zápasy s královehradeckými Bandity vyhrálo a ujalo se tak vedení v sérii 2:0, hattrickem se blýskl Jirka Rail. „1. zápas čtvrtfinále trochu zklamal přítomné diváky. Soupeř totiž dorazil pouze se sedmi hráči a to domácí ukolébalo, takže myšlenka, že se to vyhraje samo, byla znát v 1. půlce zápasu. Nově sestavené útoky se dlouho hledaly a teprve, když hostům docházely síly, se skóre začalo rapidně navyšovat a zastavilo se na jedenáctce,“ popsal první zápas vedoucí týmu Josef Kovaříček, který k druhému dodal: „Ke druhému zápasu dorazilo o něco více hostujících hráčů, takže byl k vidění přece jen vyrovnanější průběh. Tentokrát byl ale bedlivě střežen kanonýr Erban, takže i díky pozornosti domácího gólmana Ponkeho po dlouhé době nula na kontě domácích. I hostující brankář Zeman se zkušenostmi z extraligy byl ozdobou zápasu a zachránil hosty od vyšší porážky.“

Branky Opočna (1.zápas): Rail 3, Řehák, Junek a Steklík 2, Kania Karol a Dominik

Branky Opočna (2.zápas): Srpek 2x, Petr, Rail, Řehák

Branky Banditů: Erban 4x

Ježci Heřmanův Městec vs. HC Jestřábi Přelouč B 5:2 (1:1,2:0,2:1)

Ježci Heřmanův Městec vs. HC Jestřábi Přelouč B 4:2 (0:1,1:0,3:1)

Ježci oba domácí čtvrtfinálové zápasy nad přeloučskými Jestřáby vyhráli a ujali se tak vedení v sérii 2:0. „Konečně přišlo play off, na které jsme se už všichni těšili. Poslední kolo nám přisoudilo Přelouč s výhodou  úvodních zápasů v domácím prostředí. Věděli jsme, že to budou určitě zcela jiné zápasy než v základní části. Do utkání jsme vstoupili ve velkém tempu a zatlačili soupeře do jeho obranného pásma, ale bohužel to byla první Přelouč, která v páté minutě jako první udeřila. Důležité bylo, že nás tento gól nerozhodil a za dvě minuty Ondra Běloušek po krásné souhře v přesilovce vyrovnal. Do konce třetiny jsme měli ještě spoustu dobrých šancí, ale do kabin se šlo za stavu 1:1. Druhou část už jsme začali výrazně lépe a v 17. minutě se přesnou střelou k tyči prosadil Petr Kopriva. Za chvíli ovšem byla převaha na soupeřově straně a vytáhnout se musel Petr Menc, který famózním zákrokem zlikvidoval trestné střílení hostů. Těsně před koncem druhé třetiny zabojovala na brankovišti naše nová posila Petr Chytráček a překonal přeloučského gólmana potřetí. Když se prosadil ve 36. minutě Tomáš Pilař, hned byla na střídačce lepší nálada. Přelouč ještě korigovala výsledek druhý gólem,

avšak konečně slovo  měl Radek Böhm, který trefil odkrytou branku soupeře při power play,“ shrnul první zápas Ondřej Honek, který k druhému dodal: „Druhý zápas byl pro nás velmi důležitý z hlediska našeho sebevědomí. Přeci jen se lépe jede k soupeři za stavu 2:0 než 1:1. Zápas měl opět od začátku správný náboj. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, a jak tomu bylo v minulém utkání, byli jsme to opět my, kdo první kapituloval. V kabině jsme se nahecovali a do druhé třetiny přišel jiný tým. Ve 21. minutě rozjásal naši střídačku Pavel Šprincl, jehož střelu zastavila až branková síť. Soupeře jsme v této třetině výrazně přestříleli, ale další gól to nepřineslo. Branky padaly až v závěrečné části. Ve 33. minutě Pepa Míšek nastartoval Ondru Bělouška perfektní přihrávkou a ten projel obranným pásmem soupeře jak nůž máslem a nekompromisně zakončil - 2:1. Za minutku bylo ovšem srovnáno, když svoji rychlost uplatnil Zbyněk Hejhal. V 36. minutě se měnilo skóre znovu - Ondra Běloušek vybídl k úniku Pepu Míška a bylo to 3:2 pro naše barvy. Tři minuty před koncem ještě uprchl Petr Chytráček a upravil konečné skóre na 4:2. Stinnou stránkou dnešního zápasu bylo zranění Radka Böhma, který po tvrdém střetu skončil v nemocnici a my doufáme v jeho brzké uzdravení. V Přelouči nás čeká ještě tuhý boj, ale věřím, že to zvládneme a vybojujeme třetí vítězství.“

Sestava Ježků: Menc. P. (Synek) - Menc L., Macháček, Honek, Böhm J., Drbohlav, Škubník, Doležal - Běloušek, Böhm R., Kopriva, Chytráček, Pilař T., Novák, Šprincl, Míšek, Macenauer, Valenta
Branky Ježků (1.zápas): 6:49 Běloušek (Chytráček), 15:46 Kopriva (Pilař T.), 29:49 Chytráček (Pilař T.), 35:51 Pilař T. (Běloušek, Doležal), 44:07 Böhm R. (Menc L.)

Branky Ježků (2.zápas): 20:12 Šprincl, 32:20 Běloušek (Míšek), 35:59 Míšek (Běloušek),

41:58 Chytráček (Míšek)

Fotografie z utkání (autor Alena Čížková):

I přesto, že se přeloučští Jestřábi v obou zápasech ujali vedení, tak poté už na hřišti přestali existovat a oba zápasy s domácími Ježky prohráli. „Oba naše čtvrtfinálové zápasy se z našeho pohledu odehrály v podobném duchu. Vše začalo pohledem na předpověď počasí, kde byl k vidění déšť. Následné uvědomění si, na jakém povrchu hrajeme a hned bylo veseleji...V obou zápasech jsme se ujali vedení, nicméně v tu chvíli jako bychom na hřišti přestali existovat a soupeř nás začal přehrávat. Všude byl o krok rychleji, odvážněji, přesněji. Pravdou je, že v neděli jsme výsledkově kladli odpor déle. Nedařily se nám ani přesilovky, kde jsme si nebyli schopni vytvořit vytrvalý tlak. Absolutně nepřičítám naší porážku terénu, ALE... Hrát na mokrém plastu, s míčky připomínající hopíky, je parodie na náš sport. Plast je skvělý povrch budoucnosti, ale za mokra se z něj stává boj o život a hazard se zdravím. Třeba se nějaká chytrá hlava na svazu zamyslí a minimálně míčky nejdříve vyzkouší, než je doporučí ke hře. Závěrem ale to nejdůležitější. Celý tým Jestřábů přeje Radkovi Bohmovi, aby se dal po nepříjemném, neúmyslném zákroku co nejdříve do pořádku a byl v pohodě!,“ vysvětlil k oběma zápasům Michal Drápalík.

Sestava Jestřábů: Dvořáček, Sedmák - Vlk T., Drápalík Mi., Vorba, Kalousek, Tesák, Lauryn, Oliva - Čermák, Vlk L., Hudec, Raška, Slanina, Hejhal, Motyčka, Kopa, Pospíšil, Kade, Šurkala, Hohenberger

STAV SÉRIE 1:1

HBC Jokerit Chrudim vs. Delta Pardubice 7:2 (1:1,4:0,2:1)

HBC Jokerit Chrudim vs. Delta Pardubice 0:7 (0:1,0:3,0:3)

Delta se po sobotní prohře, v neděli oklepala a vyrovnala čtvrtfinálovou sérii s chrudimskými Žolíky. „První zápas nabídl v našem podání mdlý výkon, který rozhodně neodpovídal očekávání od play-off. V zápase jsme stíhali tempo domácích pouze do poloviny zápasu. Potom jsme fyzicky odpadli, začali kupit individuální chyby, se kterými si zkušený domácí celek věděl rady a vcelku pohodlně zvítězil 7:2,“
okomentoval první zápas Jaroslav Nečas, který k druhému zápasu dodal: „Nedělní zápas ukázal, že jsme se ze sobotní prohry oklepali velice rychle. Náš výkon konečně odpovídal tomu, že se hraje play-off. V první třetině jsme se zaslouženě těsně po skončení přesilovky ujali vedení. V úvodu druhé části jsme vstřelili šťastný gól, který znamenal dvoubrankové vedení. Kritická byla pasáž v polovině druhé třetiny, kdy jsme domácím hned dvakrát po sobě nabídli dvojnásobnou výhodu dlouho přes minutu. Bránící trojice však s velkou obětavostí změnu skóre nepřipustila. Po skončení přesilovky jsme domácí dostali pod tlak, ze kterého do domácí sítě padly další dvě branky. Ve třetí třetině se hra trochu otevřela, útočníci na obou stranách si vypracovali relativně dost šancí, avšak domácím to "nelepilo" a nám naopak ano. Výsledné skóre se tak zastavilo na 0:7.“

Sestava Delty (1.zápas): Smekal - Hrnčíř, Michal - Filip, Šováň - Riedel, Macháček - Hlaváček, Novotný, Švihlík - Stránský, Waber, Horák - Shejbal, Borovec, Bílek

Branky Delty (1.zápas): Horák, Filip
Sestava Delty (2.zápas): Smekal - Filip, Michal - Riedel, Macháček, Kopecký - Kohoutek, Novotný, Švihlík - Maixner, Waber, Horák - Šováň, Hlaváček, Bílek - Borovec

Branky Delty (2.zápas): Novotný, Kohoutek, Horák, Maixner, Filip, Švihlík, Waber