2.Národní HbLKrajská HbLMČR starších žákůPřebor mladších žákůPřípravkyMinipřípravkyŽeny

ARCHÍV SOUTĚŽÍ
ČTENÍ DOKUMENTŮ PDF

Logo Acrobat

Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

TITULNÍ STRANA » Ani skvěle chytající gólman Banditů nezabránil výhře Autosklářů
MS 2017 PARDUBICE

MS 2017 - vstupenky

Autosklo x Banditi (foto: Jana Nekolová)

Ani skvěle chytající gólman Banditů nezabránil výhře Autosklářů

Jana Nekolová | 09.10.2016 22:04:06 | 2128x

2.NHbL – V sobotu se odehrálo páté kolo zápasů druhé národní hokejbalové ligy, kde Autoskláři vydřeli vítězství nad královehradeckými Bandity a jejich skvěle chytajícím gólmanem. Ježci si od třetí třetiny, která byla jasně v jejich režii, výsledek zápasu s českotřebovskými Kohouty pohlídali a získali tak důležité tři body. Zápas mezi Chrudimí a Deltou rozhodla až třetí třetina, kdy domácí nalezli recept na obranu hostů a čtyřmi góly dali výsledku konečnou podobu, hattrickem se blýskl Bureš. Torzo Opočna i díky hattricku Petra Hajníka sebralo skalp přeloučským Jestřábům, kteří i přes bojovný výkon nasekali v zápase dost individuálních chyb a Prachovice přejeli pěti góly Svitavy.

HBC Autosklo-H.A.K.Pce B - HBC Banditi Hradec Králové 5:4 (0:1,2:1,3:2)

Střely na branku: 42:22, Vyloučení: 1:2, Přesilovky: 2:1, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

Autoskláři doma vydřeli vítězství nad královehradeckými Bandity a jejich skvěle chytajícím gólmanem.  „V zápase s Bandity, se nám od začátku nic nedařilo. Herně i fyzicky jsme měli navrch, jen výsledek se tomu nepodobal. A když jsme se už konečně ujali vedení, ukolébali jsme se náskokem a nechali tak soupeře vždy dorovnat skóre. Posledních 6 minut zápasu jsme dokázali hosty zavřít v jejich třetině, dát gól a náskok udržet až do konce. Hosty po celý zápas držel skvěle chytající gólman a z mála se jim podařilo vytěžit maximum, můžeme být spokojeni za hubené vítězství,“ zhodnotil zápas Michal Křemenák.

Sestava a branky Autoskla: Třináctý Jakub – Kendík Martin, Šatara Petr (1+0), Podařil Radim, Kvapil Jakub (1+0), Tajovský Ondřej, Geisler Jakub, Hackenberg Tomáš (0+1), Jirák Dominik (1+0), Korel Stanislav (0+1), Jankura Karol (0+1), Kosař Daniel, Barva Jan (1+0), Kunc Jindřich (1+0), Janeček Martin (0+1), Loukota Martin, Veselík Michal, Vršanský Robert.

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

TJ Lokomotiva Česká Třebová B - Ježci Heřmanův Městec 1:7 (1:2,0:1,0:4)

Střely na branku: 24:28, Vyloučení: 3:3, Přesilovky: 2:3, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

Ježci si od třetí třetiny, která byla jasně v jejich režii, výsledek zápasu s českotřebovskými Kohouty pohlídali a získali tak důležité tři body. „Do České Třebová jsme odcestovali poněkud v menším počtu, ale rozhodně ne ve slabší sestavě. Od domácích jsme nevěděli, co na začátku čekat a myslím, že ani to samé nevěděl náš soupeř od nás. Jako první jsme se vedení ujali my, ale soupeř střelou od modré  po naší prohrané buly, ve které soupeř víc než exceloval, za několik okamžiků vyrovnal. Na to jsme o pár minut hry dokázali odpovědět a do konce první třetiny jsme odcházeli za stavu 2:1. V druhém dějství se hra moc neotevírala, a tak se dlouho čekalo na nějakou gólovou příležitost. Té jsme se naštěstí dočkali my a za stavu 3:1 jsme hru jasně řídili. Třetí třetina byla jasně v naší režii a výsledek jsme si bez problémů pohlídali. Pro nás jsou hlavně důležité tři body, které jsme získali. Celému týmu děkuji za perfektní zápas,“ komentoval průběh zápasu Jan Doležal.

Sestava Ježků HM: Tomáš Snížek (Ondřej Kučera) - Luboš Menc, Petr Škubník, Jan Böhm, Dominik Macenauer, Filip Paukrt, Pavel Šprincl, Jan Doležal, Tomáš Pilař, Josef Míšek, Lukáš Drbohlav

HBC Jokerit Chrudim - Delta Pardubice 5:1 (1:1,0:0,4:0)

Zápas mezi domácími chrudimskými Žolíky a Deltou rozhodla třetí třetina a hattrick Bureše. „Od začátku zápasu se hrál zajímavý hokejbal, s řadou šancí na obou stranách. Skóre otevřeli hosté po zaváhání v naší obraně, Zelenka se sám před Novelinkou nemýlil, jenomže potom Petr Novelinka již svoji bránu zamknul až do konce zápasu a ostatním Delťákům již vylámal zuby. Do konce třetiny jsme dokázali vyrovnat v přesilové hře 5 na 3, kdy ukázkově  střelu Staňka tečoval Bureš. Druhá třetina zůstala bez branek, i přes velký tlak Delty v závěru. Jenomže po druhé třetině jsme si na střídačce řekli, že pokud prohrajeme, půjdeme běhat proslulý "plovárňák" jako o zimní přípravě a to si všichni vzpomněli, kolik kg tuku tak každý vypotil!!! A Třetí třetina začala skvěle, neboť po 31 sekundách se prosadil Čejgl (který mino jiné zhubl 10 kg a měl asi největší strach z tohoto trestu). Zlomový moment zápasu byla nevyužitá přesilovka Delty, v jejím závěru vybojoval Musil míček nad bývalým Žolíkem Honzou Turčánim a následně po chybné rozehře Mroviece předložil Musil Burešovi do prázdné branky. Další branku vstřelil opět Bureš a završil tak hattrick (basička do kabiny). Tečku za zápasem udělal  Mára Kišš, aby i tomuto soupeři připomněl loňského krále střelců!!!,“ popsal zápas Lukáš Novelinka.

Sestava Chrudimi: Novelinka P. - Staněk, Novelinka L. , Trojek - Musil, Bureš, Seidler, Kišš, Šídlo Š., Čejgl

Branky Chrudimi: 15. Bureš (Staněk), 31. Čejgl (Kišš), 39. Bureš (Musil), 42. Bureš, 44. Kišš (Čejgl)

Zápas mezi domácí Chrudimí a Deltou rozhodla až třetí třetina, kdy domácí nalezli recept na obranu hostů a čtyřmi góly dali výsledku konečnou podobu. „Začátek zápasu patřil nám, připravili jsme si několik šancí a záhy jsme se dostali do vedení. V závěru první třetiny jsme se opakovaně nechali trochu smolně vyloučit do tří a domácí šancí na vyrovnání nepohrdli. Ve druhé třetině se hrál vyrovnaný zápas, hra se přelévala ze strany na stranu, v závěru třetiny jsme domácí dostali pod tlak, ale jejich obrana odolala. Zápas rozhodla třetí část, domácí nalezli recept na naši obranu zjednodušenou hrou a čtyřmi góly dali výsledku konečnou podobu,“ vysvětlil k zápasu Jaroslav Nečas.

Sestava Delty: Mroviec - Hrnčíř, Novotný  - Jurga, Riedel - Turčáni, Zelinka, Švihlík - Maixner, Kohoutek, Čeřovský - Shejbal, Bílek

Branka Delty: Zelinka

HC Jestřábi Přelouč B - HBC Rangers Opočno 4:7 (0:2,2:1,2:4)

Přeloučští Jestřábi i přes bojovný výkon díky individuálním chybám Opočnu podlehli. „Ještě nikdy v historii klubu se nestalo, aby na soupisce bylo 20 hráčů do pole a další dva museli sledovat zápas v civilu (To by byly tréninky, kdyby takto dorazili všichni). Bohužel jsme v zápase nasekali dost individuálních chyb, které soupeř trestal. Sám nám také nabídl několik kiksů, ale naši snajpři si s nimi neporadili. V některých fázích zápasů se nám podařilo soupeře zatlačit, ale to bylo celkově málo. Nelze, po pracně dotažených 3:3 z 1:3 hned v dalších dvou střídáních dostat dva laciné góly. Kluky chválím za bojovnost.....ale ta samotná na vše prostě nestačí...prohráli jsme zaslouženě...,“ shrnul průběh zápasu Libor Komůrka.

Sestava Přelouče: Dvořáček - Oliva, Drápalík Mich., Dekereš, Lauryn, Vlk T., Kalousek, Slanina, Horák, Šanda, Čermák, Mlynář, Hudec, Šurkala, Kade, Hohenberger, Raška, Motyčka, Balada, Drápalík Mar., Vlk L.

Branky Přelouče: Hudec 2 (Horák), Mlynář (Slanina), Vlk (Raška)

Torzo Opočna i díky hattricku Petra Hajníka sebralo skalp přeloučským Jestřábům. „Jen těžce jsme dávali dohromady tým, protože sedm našich juniorů hrálo první mistrák v hokeji, další tři muži mistrák v Třebechovicích, dva zranění a další dva v práci, kapitán Karlos byl s extraligovým Hradcem v Sudoměřicích. Takže proti domácím vyběhlo našich osm matadorů. Sestava domácích se téměř nevešla do zápisu – celkem 21. Naše zkušenosti však utkání rozhodli. Co bylo platné domácím, že napadali, bojovali, stříleli jak u Verdunu, když chyběla myšlenka. Potom domácí neuhlídali třikrát Petra Hajníka a ten si připsal hattrick a když ještě dvakrát udeřil zkušený Pepa Dudadík mohlo naše torzo slavit. K oslavám byly i další důvody: poprvé za nás nastoupil Venca Petr a i on si připsal premiérovou trefu a v letošní sezoně po delším zranění také poprvé Venca Dostál a i on svojí pověstnou pumelicí zarmoutil zkušeného Dvořáčka v brance domácích,“ popsal zápas vedoucí týmu Josef Kovaříček.

SK Prachovice - 1.HBC Svitavy 5:0 (1:0,1:0,3:0)

Prachovice si po třech prohrách konečně připsaly výhru a to nad Svitavami, které tak mají na kontě už třetí prohru v řadě.