SOUTĚŽE RSHb Čechy Východ
2.Národní HbLKrajská HbLMČR starších žákůPřebor mladších žákůPřípravkyMinipřípravkyŽeny

            

TURNAJE RSHB ČECHY VÝCHOD
ADRESA RSHB ČECHY VÝCHOD

Adresa RSHb Sídlo RSHb /kancelář:

RSHb Čechy Východ
K Vinici 1901
530 02  Pardubice

číslo účtu:
2200190661/2010

IČO: 22769111

 

registrace a matrika

(odkaz na stránku s informacemi)

ADMINISTRACE SOUPISEK

Administrace soupisek
 

POJIŠTĚNÍ ČLENŮ ČMSHB

Pojištění členů ČMSHb

ARCHÍV SOUTĚŽÍ
ČTENÍ DOKUMENTŮ PDF

Logo Acrobat

Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

POČÍTADLO PŘÍSTUPŮ
TITULNÍ STRANA » „Můj dlouhodobý cíl je zahrát si extraligu mužů ve Svítkově “ říká Vojtěch Novotný
MS 2017 PARDUBICE

MS 2017 - vstupenky

HLEDEJ V ARCHIVU
Vojtěch Novotný (foto: Alena Novotná)

„Můj dlouhodobý cíl je zahrát si extraligu mužů ve Svítkově “ říká Vojtěch Novotný

Jana Nekolová | 04.11.2016 16:10:13 | 1972x

Čtení na víkend - Mladší dorostenec Vojtěch Novotný, který byl součástí reprezentace U16 v Sheffieldu, jenž na cenný kov bohužel nedosáhla, v letošní sezóně hraje nejen za mladší a starší dorost HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice, ale i za jeho A tým a B tým mužů, ve kterém se mu daří, neboť už má na kontě dva vstřelené hattricky.

Za A tým Svítkova, který má po pomalejším rozjezdu na začátku soutěže 1.NHbL po deseti zápasech pět výher, pět proher včetně jedné v nájezdech a nachází se na deváté příčce v tabulce, jsi odehrál sedm zápasů. Je těžké se v této soutěži, která je mnohem tvrdší a rychlejší jako dorostenec prosadit?

Je to určitě tvrdší, rychlejší, na rozhodnutí je méně času, ale myslím si, že si zvykám a časem věřím, že se prosadím.

 

Za B tým Svítkova, který hraje KHbL, se ti už podařilo za tři zápasy vstřelit dva hattricky. Čím myslíš, že to je, že se ti právě v této soutěži tak daří?

Tak hlavně je tady dobrá parta a podle mého názoru by se tenhle tým neztratil ani ve vyšší lize. Jinak je tahle soutěž zase o trochu pomalejší a musím si hlavně dávat pozor na to, abych měl hlavu nahoře a nedostal pak nějaký zbytečný hit.

 

Kromě A týmu a B týmu mužů nastupuješ i v extralize starších a mladších dorostenců, kde si už v obou kategoriích získal deset kanadských bodů. Jaký je tvůj cíl ohledně umístění v obou těchto kategoriích, postup do play-off?

V mladším dorostu je cíl určitě postup do play-off, i když jsme si to zkomplikovali prohrou nad Opavou a mrzí mě i ztráta bodu proti Autosklu, ale věřím, že na jaře zvládneme důležité zápasy a postup nám neuteče. Když se sejdeme v plný sestavě, tak máme na to porazit každého. Ve starším dorostu to už je složité, nezvládli jsme zápasy s těžkými soupeři a na postup už nemáme moc šancí.

 

Nejvíce zápasů si však letos odehrál za A tým mužů, se kterým i trénuješ a absolvoval si s ním i celou letní přípravu. Ve Svítkově trénují muži třikrát týdně společně se staršími dorostenci a mladší dorostenci se staršími žáky a ženami. Myslíš, že tě tréninky s muži mnohem víc připraví a pomáhají ti v tvém hráčském rozvoji?

Tréninky mi dávají určitě hodně a nemůžu si na nic stěžovat. Zvláště letní příprava byla letos hodně těžká a myslím, že jsem do zápasů dobře připraven. 

 

Kdy si s hokejbalem začal a kdo tě k němu přivedl?

Hokejbal hraji od pěti let po tom, co jsme se přestěhovali do Svítkova. Přivedli mě rodiče.

 

Co pro tebe hokejbal znamená a co by si v něm chtěl dokázat?

Znamená to pro mě hodně, věnuji tomu hodně svého času, hraji ho od mala a bydlím kousek vedle hřiště. Mám tady hodně kamarádů a vzpomínek a chtěl bych tenhle sport dělat, co nejdéle to půjde. Můj dlouhodobý cíl je zahrát si extraligu mužů ve Svítkově a sen by byl ji i jednou vyhrát.

 

Máš oblíbené číslo, ve kterém hraješ?

Nejoblíbenějším číslem je určitě 19. Dříve byl mým oblíbeným hráčem v Pardubicích Libor Pivko, který nosil toto číslo nebo v NHL Joe Thornton, kterého jsem taky obdivoval. Myslím, že i dokonce můj první dres měl číslo 19, takže mi to vydrželo a mám ho většinou v klubu nebo i v reprezentaci.

 

Máš oblíbeného spoluhráče, se kterým se ti dobře hraje?

Tak těch je asi víc, ale dokážu hrát s každým.

 

Děláš ještě kromě hokejbalu nějaký jiný sport?

Jiný sport závodně nedělám.

 

Děkuji za rozhovor.