0 : 20 (0:11,0:5,0:4)

V dané sezóně nebylo dosud odehráno žádné utkání.

AKTUALITY VE ZKRATCE
15.06.2017 10:25

LK RSHb vyhlašuje nový soutěžní ročník seniorských soutěží RSHb. Průvodní dopis, propozice a přihlášku naleznete na webu - odkaz zde

08.06.2017 22:22
POZOR! V měsíci červnu a červenci 2016 bude regionální kancelář uzavřena. V případě potřeby vystavit registraci, bude možné po tel.dohodě 773 781 137.

Závěr června patří turnajům, vrchol mají před sebou krajské výběry

Iva Janoušková | 22.06.2017 15:10:52 | 207x
Veterán cup 2014 (foto: Iva Janoušková)

UpoutávkaSoutěže jsou dohrány, kluby se pomalu uchylují do letní pauzy, na několika místech regionu ale bude o víkendu život. Kromě minipřípravky, žen a veteránů ale budou muset výstroj obléknout i ti, kteří se probojovali do finálních nominací reprezentačního výběru U14 a nominací krajských výběrů U15 Pardubického a Královéhradeckého kraje. Čeká je totiž vrchol sezony, a to v Brně – Úvozu.

Zveme Vás na hokejbal» více článků
VČP PCE Polabiny  (foto: Iva Janoušková)

UpoutávkaHokejbalový svátek je pryč, šampionát v Pardubicích je minulostí, Češi mají bronz. Hokejbal se ale na Východě Čech ke spánku rozhodně neukládá. O víkendu se chystá vyvrcholení Východočeského přeboru přípravek a také se v sobotu v Letohradě odehraje druhý zápas baráže o druhou ligu.

Regionální svaz informuje» více článků
Opatovský turnaj (foto: Patrik Ticháček)

Turnaj - V sobotu 6. května se na hřišti v Pohřebačce odehrál první ročník „Opatovického poháru“ v minihokejbalu (3+1) neregistrovaných hráčů, který pořádal RSHb ČV ve spolupráci s obcí Opatovice nad Labem. Na turnaj bylo zajištěno mobilní hokejbalové hřiště, které svými rozměry šlo plně využít velikosti tréninkového hřiště v Pohřebačce. Do turnaje se přihlásily čtyři týmy, kromě domácích Opatovic, HBC Žraloci Stěžery, 40PLUS a Třetí lajna, která celý turnaj vyhrála.

2.Národní hokejbalová liga» více článků
Kanci ze Žamberka (foto: archiv Žamberk)

2.NHbL/barážV sobotu se uskutečnil druhý barážový zápas mezi SK Hokejbal Žamberk a 1.HBC Svitavy, který stejně jako ten první ve Svitavách vyhrál domácí Žamberk, jenž si tím zajistil postup do 2.NHbL, na rozdíl od Svitav, které tak spadly do KHbL. Žamberku se i přesto, že baráž neodehrál příliš dobře a ani zdaleka nedokázal navázat na své výkony z Playoff a zejména v druhém zápase nebyl lepším týmem, podařilo díky štěstí, které mu občas v klíčových zápasech Playoff chybělo, na úkor Svitav vybrat i s úroky a postoupit do 2.NHbL.

Krajská hokejbalová liga» více článků
finále KHbL (foto: Jana Nekolová)

KHbL Finále krajské hokejbalové ligy je už za námi a letošní sezona tak skončila i pro semifinalisty a finalisty. U Žamberku zatím spíše převládá zklamání, protože jeho tajným cílem bylo, si konečně zahrát vysněné finále a bohužel to opět nevyšlo, i když k tomu letos měl ještě blíže než loni. Páté semifinálové zápasy jsou pro něj zatím zakleté, ale myslí si, že postupem času, až prvotní zklamání pomine, zhodnotí sezónu jako úspěšnou. Chrudimští Žolíci hodnotí letošní sezonu pozitivně. Obhajoba titulu je sladká a být mistrem se nikdy neomrzí. O ztrátě motivace nemůže být vůbec řeč, všichni to hrají pro zábavu a hlavně pro žízeň a všichni vědí, že pivo více chutná po vítězném zápase.

MČR starších žáků» více článků
Ježci x Jeleni (foto: David Kerschbaum)

MČR SŽ doplněno -  Pro některé týmy kategorie starších žáků už letošní sezona skončila, jako pro Svítkov, který je s průběhem sezóny na jejím konci celkem spokojen, neboť umístění v tabulce plně odpovídá jeho očekávání. Svitavští Sršni hodnotí uplynulou sezónu pozitivně, neboť se v podzimní části potýkali s marodkou, ale v jarní části se jim podařilo stabilizovat a rozšířit kádr o nové přínosné hráče. Brněnští Buldoci neměli před sezonou nijak velké cíle, co se týká umístění, jelikož se jim na poslední chvíli zeštíhlil kádr o pár hráčů a museli nasadit převážně kluky z mladších žáků nebo přípravky, což byla ale pro ně obrovská škola. Ježkům, kteří měli sestavu složenou s převážné většiny hráči mladších žáků, sezóna ukázala, že jsou vlastně lepší, než si mysleli.

MČR mladších žáků» více článků
Vítězové JTEKTCUPU (foto: Ondřej Novák)

V neděli 4.června 2017 se konal druhý ročník JTEKTCupu na hřišti ve Svítkově. Turnaje se zúčastnila pětice týmů, která měla slibovat opravdu zajímavé zápasy. Domácí HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice na svém hřišti přivítali Výběr Prahy U13, Autosklo HAK Pardubice, Ježky z Heřmanova Městce a SK Kometu Polička. Turnaj se hrál na 2x10 minut každý s každým.

Ženský hokejbal» více článků
Účastnice turnaje žen v Letohradě (foto: Iva Janoušková)

VČ přebor žen 2017 - V sobotu 20.5.2017 se odehrál za účasti devíti celků 2. turnaj VČ přeboru žen „OPEN“ v Letohradu. Týmy byly rozděleny dle výkonosti do skupiny „A“ a „B“. Vítězem skupiny „A“ se stala slovenská Skalica, která na předešlém turnaji postoupila ze skupiny „B“ a nyní ve finále v prodloužení porazila vítěze skupiny Svítkov, jenž postoupil do finále bez jediné porážky.

Přípravky, minipřípravky» více článků
ilustrační foto (foto: archiv web Hradec Králové)

Přípravky - doplněno -  V neděli 21.5.2017 se odehrál za účasti jedenácti celků 6. turnaj VČ přeboru přípravek ve Svítkově a ve Svitavách. Ve Svítkově byly týmy rozdělené do skupiny „A“ a „B“, kde mělo v obou skupinách zastoupení Autosklo a domácí Svítkov, jejich řady pak doplnila Polička a Hradec Králové, který po vítězství na minulém turnaji v Opočně postoupil do této favorizované skupiny. Ve Svitavách si to pak spolu rozdaly domácí Sršni s Letohradem, Chlumcem, Ježky a Opočnem.

Čtení na víkend» více článků
Úřčastníci Masters turnaje (foto: Jana Nekolová)

Turnaj Masters - V neděli 21.5.2017 se uskutečnil pilotní turnaj kategorie Masters na hokejbalovém hřišti v České Třebové „O pohár RSHb Čechy Východ“, na kterém se spolu utkaly čtyři týmy z našeho regionu každý s každým na 2x12 minut. Turnaj vyhráli zkušení přeloučští Jestřábi, na kterých byla vidět sehranost, na druhém místě skončil Svítkov, třetí příčku obsadila Polička a poslední domácí českotřebovští Kohouti. Po turnaji byla předsedou LK Pavlem Shejbalem vyhlášena turnajová liga kategorie Masters od sezony 2017/2018.

Nejvyšší soutěže» více článků
ilustrační foto z turnaje (foto: fcb Hokejbal.cz)

MS 2017 - Doprovodné turnaje - Hokejbalové MS 2017 v Tipsport aréně Pardubice je už za námi a tak si můžeme zrekapitulovat doprovodné turnaje, které se v rámci něj uskutečnily ve fan zóně. Utkali se zde jak kategorie minipřípravek, přípravek, mladších žáků, žen, seniorů, finálová kola HPD a Junior Challange Cup 2017 atd. V rámci mistrovství světa se nezapomnělo ani na české úspěchy z historie a během první přestávky zápasu Česko – USA byli připomenuti mistři z roku 1998 a také ti o jedenáct let později. Na programu malé haly Tipsport arény byl večer ještě přátelský zápas mezi Masters České republiky a Old Boys Slovenska.